VOJVOĐANSKA LIGA ISTOK Elemirci zaustavili Kikinđane

08.10.2019. 12:53 12:56
Izvor: Dnevnik.rs

Naftagas iz Elemira savladao je kao domaćin Kikindu sa 1:0 (0:0).

Jedini pogodak u ovom susretu domaćin je postigao golom iz penala i to u 61. minutu.

U kaznenom prostoru Kikinde nabačena lopta je po mišljenju sudije Bunčića iz Pančeva udarila u ruku nekog od igrača gostujuće ekipe i on je pokazao na belu tačku. Siguran realizator bio je Radovan Dabić. Do kraja susreta gosti iz Kikinde nastojali su da izjednače, ali u tome nisu uspeli.

M. S.

ELEMIR: Igralište Naftagasa, gledalaca oko 100, sudija: Bunčić (Pančevo). Strelac: Dabić u 61. minutu (iz penala).

NAFTAGAS: Baćan 8, Štrbac 7, Baranji 7, Dabić 8, Petrov 8, Bakoš 7, Krasić 7 (Ratković), Panić 8, Samaryić 7, Aćimov 7 (Golijanin 7), Stepanov 8.

KIKINDA: Hajrović 7, Knežević 7, Kryalin 7, Ilić 8, Utržen 7 (V. Kitanović), Kresoja 7, Reljić 8, Detari 7 (Krasin 7), Đukić 7, Laništanin (Važić 7), D. Vukobrat 7.

Sloboda - Mladost (O) 1:0 (1:0)

Gostujući tim imao je na početku ovog susreta terensku inicijativu, stvarao prilike, ali je golman domaćina Živkov bio u odličnoj formi i uspevao ih neutrališe.

U 43. minutu bilo je 1:0 za domaćine. Loptu je nabacio najistaknutiji igrač u ekipi domaćina Ćulibrk, a novom članu plavih iz Novih Kozaraca Dejanu Reljiću nije bilo teško da pogodi mrežu golmana gostiju.

Mogli su u nastavku igre igrači Slobode da postignu još ubedljiviji rezultat ali udarce Jovandića i dva puta Marka Spahića odlično je odbrani siguran golman gostiju Luković.

M. S.

NOVI KOZARCI: Stadion “Ilija Pantelić”, gledalaca 100, sudija: Jocić (Knićanin). Strelac: Reljić u 43. minutu.

SLOBODA: Živkov 7, Ratko 7 (Bogojević), Števanov 7, Jovandić 8, S. Ćulibrk 8, Galić 7, Cvijanović 8, M. Spahić 7 (Malbašić), N. Gavrilović 7 (M. Zečević 7), Reljić 8, Ćosić 7.

MLADOST: Luković 8, Celin 7, Pavlović 7, Savkov 6, Gigović 7 (Savić), Pešterac 7, Juriša 7, Graovac 7, Simunović 6, Lazarević 6 (Javor 7), Petrović 7.

Crvena zvezda - Banat 4:2 (2:1)

Tim gostiju je došao u vođstvo već u samom početku susreta, a strelac je bio Dobrić. Nastojanja domaćina da  poravnavaju rezultat onemogućavao je odličan golman Savkov.

To što oni nisu uspeli pošlo je za nogom njegovom suigraču Jociću koji je nespretno intervenisao i pogodio svoju mrežu. I dok je sudija Kristijan Kovač nameravao da odsvira kraj prvog dela igre iskusni Tomin je iz slobodnog udarca postigao efektan pogodak.

Već u prvom minutu nastavka gosti iz Čente preko Milića poravnali su rezultat. Njihova radost trajalo je do 52. minuta kada je Radenković uspeo da postigne treći pogodak i vođstvo svoje ekipe, a isti igrač desetak minuta kasnije još jednom se upisao u listu strelaca.

M. S.

VOJVODA STEPA: Stadion Crvene zvezde, gledalaca 200, sudija: Kovač (Mokrin), strelci: Jocić u 35. (autogol), Tomin u 45. Radenković u 52. i 62. za Crvenu zvezdu, Dobrić u 5. Milić u 46. minutu za Banat.

CRVENA ZVEZDA: Ćirković 7, Tomin 8, Tomas 7, Stanojević 7, Đorđević 7 (Lončarski), Radenković 8, Kuburović 8, Jeftenić 7, Popović 8 (Đuričin), Šarenac 8, Bojanić 7 (Vukoje).

BANAT: Savkov 8, Raketić 7, Marković 7, Milić 7, Cukić 6, Eskić 7 (Radovanović), Bajkin 7, Dobrić 8, Divljački 6 (Jovanović), Maksimović 6, Jocić 6 (Kovač).

Budućnost - Sloga 1:0 (1:0)

Crnjani su postigli svoju treću pobedu. Jedini pogodak u ovom susretu postigao je u 11. minutu Stojičić. N

abačenu loptu je uspeo da ubaci iza leđa golmana gostiju.

Mogli su domaćini da obezbede i ubedljiviju pobedu, ali Aranitović, Prokin i Kovačević nisu uspeli da savladaju solidnog golmana gostiju Stevanovića.

M. S.

SRPSKA CRNJA: Stadion Budućnosti, gledalaca oko 200, sudija: Cvitak (Pančevo). Strelac: Stojičić u 11. minutu.

BUDUĆNOST: Marić, Vasiljević 8, Đurković 7, Prokin 7, Aranitović 8, Tatić 8, Perin 8 (Manojlović), Kovačević 7, Jovandić 7, Prpa 7, Stojičić 8.

SLOGA: Stevanović 8, Prica 7, Stefanovski 6, Olđa 7, Nedimović 6, Cvetićanin 6 (Zoretić), Spremo 6, Crnogorac 6, Radin 7, Koruga 7, Knežević 6 (Savkov 7).

ŽAK - Jedinstvo (NB) 0:2 (0:1)

Domaći su imali terensku incijativu u samom početku susreta ali bez prave završnici.

U 15. minutu pogrešili su igrači „železničara”, lopta je došla do Aleksandra Kiurskog kome nije bilo teško da izbliza pogodi mrežu mladog golmana Nikole Tomaševića. Nastojanja ekipe domaćina da poravna rezultat bila su neorganizovana i bez pravog udarca upućena prema golu gostujućeg golmana.

U 67. minutu gosti su poveli sa 2:0 a strelac je ponovo bio Kiurski. Nabačena lopta u kazneni prostor a pomenuti strelac je strahovitim šutem pogodio mrežu. Do kraja meča nastojanja kikindskih „žutih mrava” da bar ublaže poraz nisu se ostvarila. Vredno je istaći da je u 83. minutu mladi golman domaćih Tomašević je povredio ruku pa je morao u svlačionicu.

M. Sekulić

KIKINDA: Igralište Vašarište, gledalaca 250, sudija: Popov (Zrenjanin), strelac: Kiurski u 15. i 67. minutu. Žuti kartoni: Jankov (ŽAK), N. Pecarski (Jedinstvo).

ŽAK: Tomašević 6 (Gajinov), Lolić 5, Ratko 5 (Gavranov), Jankov 6, Kočiš 5, Kockar 5, Radivojac 5, Đorđević 5, Fućak 5 (Krnić 5), Latković 5, Vrbaški 6.

JEDINSTVO: Barkoci, Njagrić (Josović 7), Lalić 6 (Vranješ 7), Matić 7, Kiurski 8, Maleš 7, N. Pecarski 7, Dokman 7, Stanković 7, Ćulum 7 (Mesaroški), Vidić 7.

Radnički (S) - Begej 3:2 (2:2)

U lepoj i dinamičnoj borbi domaćin je ostvario prvu pobedu pred svojim navijačima protiv borbene ekipe Begeja. Mrežu gostujućeg golmana Trivunovića načeo je već u 3. minutu Nenad Magočević, a gosti su u 14. minutu preko O.

Umičevića poravnali na 1:1. U 30. minutu radovali su se gostujući igrači, pošto je Ristić savladao domaćeg golmana Stamenkovića - 1:2. Nepunih četiri minuta pre kraja iskusni Branislav Rosić postigao je efektan pogodak.

U 51. minutu domaćini su postigli i treći pogodak i to preko Markova. U 77. minutu N. Magočević nepotrebno je u svom kaznenom prostoru srušio jednog gostujućeg igrača i sudija je pokazao na belu tačku. Strahinja Umičević je s linije penala pogodio prečku.

M. S.

SUTJESKA: Igralište Tjentište, gledalaca 150, sudija: Domazetoski (Pančevo). Strelci: N. Magočević u 3. B. Rosić u 41. i Markov u 51. za Radnički, a O. Umičević u 14. i Ristić u 30. minutu za Begej.

RADNIČKI: Stamenković 7, Markov 8, Knežević 8, N. Magočević 7, Ognjenović 7, B. Rosić 8 (Čontoš), Ungur 7 (Purić), Radunović 7 (Miloš 7), Dubljević 7, Kozić 7, M. Magočević 7.

BEGEJ: Trivunović 7, Naranyić 6 (Ninić 7), J. Mijatović 7, D. Mijatović 7, Đukić 6 (Trojanović), Cvjetka 7, Baročević 7, Ristić 7, Prošić 7, S. Umičević 7, O. Umičević 7 (Smajlović 7).

Crvena zvezda (VS) - Banat (Č) 4:2, Sloboda - Mladost (O) 1:0, Radnički (S) - Begej 3:2, Budućnost - Sloga 1:0, Proleter (BK) - Jedinstvo (BK) 1:1, ŽAK - Jedinstvo (NB) 0:2, Borac (St) - Krajina 0:1, Naftagas - Kikinda 1:0.

1. Jedin. (BK)     8      6      2      0      14:6          20

2. Sloboda         8      5      2      1      22:8          17

3. Naftagas       8      5      2      1      20:8          17

4. Kikinda         8      5      0      3      22:10         15

5. Krajina         8      4      2      2      17:13         14

6. Prol. (BK)     8      4      2      2      13:12         14

7. Mladost (O)   8      3      3      2      14:9          12

8. C. zvezda (VS) 8      4      0      4      12:19       12