VOJVOĐANSKA LIGA – SEVER Čonopljani čuvaju vrh

23.04.2024. 15:18 15:24

Radnički (B) - Sloga 0:1 (0:1)

BAJMOK: Sportski centar, gledalaca 500, sudija: M. Olujić (Kula), strelac: Ninković u 15. minutu.

RADNIČKI: S. Lebović 7, F. Tosenberger 6,5 (Babić 6,5), Kujundžić 6,5, Marević 7 (Milić), L. Lebović 8, Ljubojčić 6,5, Miletić 6,5, Vukelić 7, Kolak 7, Stojanović 7, Petrović 6,5 (Šimić 6,5).

SLOGA: Zorić 7, Erdelj 7, Andrić 7, Radosavljević 7, Milošević 7, Rašković 6,5 (Antonić 7),  Vukas 7, Vemić 7, Purić 7, Prodanović 6,5 (Knežević 6), Ninković 8 (Konjević 6).

Viđena je dobra utkamica. Već u trećem minutu Radnički je imao šansu preko Filipa Tosenbergera, koji je sa osam metara šutirao preko gola. Gosti su posle brze akcije stigli do pogotka, kada je Vemić prošao po levoj strani i dobro centrirao, a Vuk Ninković je sa 18 metara pogodio mrežu.

U drugom delu Bajmočani su krenuli na sve ili ništa, a gosti su mogli i do drugog gola, Vukas je šutirao, a Lebović dobro intervenisao. U 70. minutu Vemić je centrirao, a Vukas je sa tri metra promašio prazan gol.

S. St.

Mladost (A) - Bačka (S) 2:3 (0:3)

APATIN: Gradski stadion, gledalaca 200, sudija: Trivunović (Sombor), strelci: Arsović u 55. Popović u 79. za Mladost, a Bašić u 21. i 35. i Glišić u 22. minutu za Bačku.

MLADOST: Cvetojević 6,5, Solać 6,5 (Ožegović 6,5), Arsović 7, Veinović 7, Popović 7, J. Bačić 6,5, Đukić 7 (O. Bačić 6,5), A. Jović 7, Đeri 6,5, Vujin 6,5, Uzelac 6,5 (Rodić 6,5).

BAČKA: Sabo 7, Gnjatović 7, Arežina 7, Vrana 8 (Kolundžić 6,5), Radmanović 7 (Malenčić 7), Mijašević 7, Mezei 7, Kiš 6,5 (Nenadović 6,5), Bašić 8, Glišović 7,5 (Temunović 6,5), Bursać 7.

Utakmica je rešena već u prvom delu kada su strelci Bačke bili raspoloženiji i poveli sa tri gola. Mladost je u drugom delu okušala da dođe do boljeg rezultata, postigla je dva gola, ali to nije bilo dovoljno za uspeh. Raspoloženi Bašić, Panković i Glišić su sve rešili.

S. St.

Hercegovac  - Vojvodina 0:1 (0:0)

GAJDOBRA: Igralište Hercegovina, gledalaca: 300, sudija: P. Mrđenović(Vrbas), strelac: S. Janković u 55. minutu, žuti kartoni: Đorđević, Laković, S. Račić, Đukanović, Sakač (Hercegovac).

HERCEGOVAC: M. Dražić, Zorić(Tadić), Pejović(Tešanović), Đorđević, Bajat, Milanov, S. Adamović, S. Račić, V. Bajin (Đukanović), Laković, Petković(Sakač).

VOJVODINA: D. Šovljanski, Dabižljević, Ćirić, Korać(Božičić), Đekić, Jović(Kopre), Erdeljan, Radosavljević, S. Janković (Bito), Lojović (Kiš), Brkić.

Nisu fudbaleri gajdobranskog Hercegovca nikako mogli da pronađu način, kako da zatresu mrežu Gradištanaca.

Đ. Št.

Obilić - Đurđin 6:3 (2:0)

ZMAJEVO:  Stadion Obilića u rekreativnom centru,  gledalaca oko 100,  sudija Malić. Strelci: .Koprivica u 35. i 52. Vujošević u 40. i 63.  i Marković u 82. i 90. za Obilić, a Stantić u 47. i 87. i  Polovina u 73. minutu za Đurđin. Žuti Kartoni:  Jušković,  Vujošević (Obilić),  A. Sarić (Đurđin).

OBILIĆ:  Vučetić,  A. Šmit,  Krstić,  Kobilarov (Lazić),  Koprivica (Knežević),  Marković, Uzelac, Avdalović,  Kecman (Peković),  Jušković (M. Šmit),  Vujošević.

ĐURĐIN:  Ključik (D. Sarić),  Horvatski,  Šomođi,  Polovina (Kujundžić), Bilbija (Mesaroš), Vuković,  Stantić, Vidaković,  A.Sarić, Mihailović (Peić Tukuljac),  Balać (Deli).

Obilić je za sve vreme meča bio bolji i postigao šest golova, zahvaljujući odličnoj sinhronizovanoj igri Vujoševića i Markovića

uz asistenciju ostalih napadača. Revija golova bila je prava poslastica za publiku.

L. Kiš

Hajduk (S) - Solunac 1:0 (1:0)

STAPAR: Igralište Hajduka, gledalaca 300, sudija: J. Desnica (Apatin), strelac: Stojšić u 3. minutu, žuti kartoni: Sretić, Lazić, Mančić(Hajduk), a Kangrga (Solunac), crveni karton: Kangrga (Solunac) u 74. minutu.

HAJDUK: M. Matić, Dujaković, Lazić, Agbaba, Đustebek (Lukić), Stojšić, Basarić (Kucurski), Erdei, F. Kovačev (Bajčev), Sretić, Mančić (N. Kovačev).

SOLUNAC: U. Slijepčević, Marjanović, Kolundžija, Samardžija, Kangrga, Bogićević(Užvar), Milikić, D. Slijepčević (S. Kosovac), L. Kosovac (Kustudić), Božović, Budinčević.

Ono najvažnije i najbitnije dogodilo se na početku utakmice.Usledila je brza, tečna i tačna akcija fudbalera domaće ekipe, koju je iskusni Zoran Stojšić pretvorio u vođstvo.

Đ. Št.

Mladost (BP) – Bajša 3:0 (2:0)

BAČKI  PETROVAC:  Stadion u Vrbari; gledalaca:  150. Sudija:  A. Šipoš (Srbobran). Strelci:  Vještica u 7.  Jakuš u 32. i Renić u 53. minutu. Žuti karton:  Renić (Mladost).

MLADOST:  Lenja,  Miloš Kovačević mlađi (Kanja),  Štefek,  Šproh,  Miloš Kovačević stariji,  Gluvić,  Ilić (Plavšić),  Renić (Stojisavljević),  Vještica (Bajić),  Fabri (Stracinski),  Jakuš.

BAJŠA:  Šmit (Stojanović),  Dejan Rahić (Darko Rahić),  Vučković,  Krivokapić,  Stevanović (Radić),  Batori,  Nađ,  Pavićević,  Savin,  Krmar (Cerovina),  Morović.

J. Pucovski

Hercegovac - Vojvodina (BG) 0:1,  Mladost (BP) - Bajša 3:0, Mladost (A) - Bačka 2:3, Ravangrad - Vrbas 1:2, Obilić - Đurđin 6:3, Radnički (B) - Sloga 0:1, Hajduk - Solunac 1:0, Mladost (T) - Preporod 4:0.

1. Sloga    24     18     3      3      67:23        57

2. Vrbas    24     15     6      3      52:25        51

3. Obilić  24     14     1      9      45:28        43

4. Radnički       24     11     9      4      39:22        42

5. Bajša    24     11     8      5      39:29        41

6. Hajduk   24     11     5      8      29:30        38

7. Mladost (A)   24     11     4      9      42:33        37

8. Bačka    24     11     3      10     40:44        36