Vojvođanska liga – jug: Sudija skrojio remi

20.11.2018. 09:17 09:29

​​​​​​​Sloga (E) - Jugović 2:2 (1:1)

ERDEVIK: Stadion Sloge, gledalaca 250, sudija Grmuša (Petrovaradin). Strelci: Grković u 45. i Đuknoić u 65 za Slogu, Nikolić u 21. i Terzić 81. minutu (iz penala)za Jugović. Žuti kartoni: Vuković,Považan, Đurkić (Sloga), Vuletić, Vučković, Mladenović, Antonić (Jugović).Crveni kartoni. Halilović (Sloga), Plavšić (Jugović).

SLOGA: Petrović 6, Vuković 6, Đurkić 7, Halilović 5, Rosić 6, Ristić 7, Smiljanić 7, Grković 6, Považan 6, Bajunović 7 (Simeunović), Doknić 7.

JUGOVIĆ: Mladenović 6, D. Ris 6, Pavlović 6 (Dakić), Ćeran 7, Vučković 6, Vuletić 6 (Tomović), Antonić 7, M. Ris 6, Terzić 5, Nikolić 7, Plavšić 5.

Očajni sudija Grmuša je režirao krajnji rezultat u Erdeviku. Uz to, jednu, odluku, posle utakmice, nije mogao obrazložiti. Ustvari na momente gruba i borbena ekipa Jugovića, došla je po bod i na kraju ni kriva ni dužna, odnela je taj bod u Kać.

Domaćini su dominirali svih 90. minuta, ali ni to nije bilo dovoljno za pobedu. Poveli su gosti preko Nikolića, koji je poslao, loptu u domaću mrežu direktno iz kornera. Grkinić je izjednačio rezultat u finišu poluvremena. Tek posle dugog pokušaja savladao je golmana Mladenovića.

U nastavku svaku bolju akciju Erdevičana koja je mirisala na gol sudija Grmuša je sprečavao. I pored toga Đurkić je matirao Mladenovića za vođstvo Sloge. I onda u 81. minutu sudija Grmuša doneo je izjednačenje gostima. Pokazao je na belu tačku, a iz kog razloga ni on nije znao. Terzić je poklon penal pretvorio u gol.

A. Kuzmić

Hajduk (D) - Prvi maj 0:2 (0:2)

DIVOŠ: Stadion Hajduka, gledalaca 200, sudija Tošić (Novi Sad). Strelci: Novaković u 2.i Stanivuković u 39. minutu. Žuti karton: Ristić (Prvi maj).

HAJDUK: Radić 6, Pazarski 5, Stević 6, Kremenović 6, Lukić 6, Šućak 6, Zagorčić 6 (Savićević 6), Skorupan 6, Mandić 6 (Milenković 7), Sovilj 6, Bakoš 5 (Vukanović).

PRVI MAJ: Šegavac 6, Stanivuković 7 (Đokić), Pendo 6 (Lazić), Krstić 6, Ristić 6 (Mačvanski), Milojević 7, Radišić 6, Čupeljić 6, Stojčić 7, Zec 7, Novaković 7.

Gosti su bili  bolji rival u prvom poluvremenu. Čak su pored dva postignuta gola imali još nekoliko lepih prilika da ugroze odličnog golmana Radića. Poveli su iz kontre, a Stanivuković je samo završio uspešnu akciju svojih saigrača. U nastavku i domaćini su pokazali svoj kvalitet, ali nisu krunisali dobru igru i sa golovima posle uspešnih akcija. Nisu čak iskoristili ni najstrožu kaznu. Skorupan je poslao loptu dva metra preko prečke.

R. Maričić

Podrinje - Tatra 0:0

MAČVANSKA MITROVICA: Stadion Podrinja, gledalaca 150, sudija Meničanin (Vrdnik). Žuti kartoni: Brus, Živković, Rogo, Teodorović, A. Radovanović (Podrinje), Stojčić, Kosturanov, Zirić, Ćetković (Tatra).

PODRINJE: Relić 7, Brus 5 (Pavlović 7), Teodorović 6, A. Radovanović 6, Pršić 6 (Ivanković), Rogo 5, Đurđević 5 (Vladisavljević 5), Živković 6, Pantić 5, Arsenović 6, Ivić 6.

TATRA: Kosturanov 7, Zirić 6, Pekić 7, Berić 6, Petrović 7, Stevanović 7, Sapunyić 6 (Nastić 6), Gadžić 7 (Pilipović 6), Barić 7, Ćetković 6, Stojčić 6 (Samaryija 6).

Još jednom se pokazalo da su utakmice u kojima su bodovi uknjiženi unapred najteže. Domaćini su ponovo u igri i ponašanjem na terenu u potunosti razočarali svoje navijače. Gosti su samo borbenom igrom bez šansi zasluženo došli do zasluženog boda.

M. Drmanović

Hajduk (B) - Radnički (Š) 4:2 (1:0)

BEŠKA: Igralište Hajduka, gledalaca 150, sudija Ranković (Jarak). Strelci: M. Mitrović u 19. i 57, Ž. Mitrović u 54. i S. Gavrilović u 60. za Hajduk, Derajić u 64. i Krajnović u 71. minutu za Radnički. Žuti karton: N. Sarić (Radnički).

HAJDUK: Blagojević 7, Grković 7 (Blanuša), Subotin 8, S. Gavrilović 8 (Georgijev), M. Gavrilović 8, M. Mitrović 8, Živanović 8, Petrović 7, Mačak 7, Curaković 7, Ž. Mitrović 8 (Čiča).

RADNIČKI: Klisurić 6, Čavić 6 (Blaško), Mijatović 6, J. Sarić 6, Bošnjaković 6, Stojšić 7, Derajić 7, Krajnović 6, Matić 6, N. Sarić 6, Perović 6.

U Beški se igrao dobar i zanimljiv fudbal. Domaćini su poveli preko Milana Mitrovića. On je precizno šutirao s 18 metara tako da golman Klisurić nije mogao ništa učini.

U drugom poluvremenu domaćini su rešili meč od 54. do 60. minuta kada su postili još tri gola. Prvo je Željko Mitrović na pas S. Gavrilovića loptu primio na osam metara usledio je šut i lopta je završila u mreži. Potom je M. Mitrović na pas Ž. Mitrovića loptu primio na sedam metara usledio je šut i lopta je završila u mreži gostiju. Potom se u listu strelaca upisao S. Gavrilović i to na pas Ž. Mitrovića. Posle viskog vođstva gosti iz Šida iskoristili su opuštenost u domaćem timu, pa je prvo Derajić smanjio rezultat, posle centaršuta, a potom su gosti imali penal, ali je golman Blagojević odbranio šut Stojšiću, ali je Krajnović odbiojenu loptu ipak poslao u domaću mrežu.

M. Batalo

LSK - Jedinstvo (SP) 1:1 (1:1)

LAĆARAK: Stadion LSK-a, gledalaca 100, sudija Todić (Vrdnik). Strelci: Jošić u 24. za LSK, a Vujičić u 17. minutu za Jedinstvo. Žuti kartoni: Oparušić (LSK), M. Rudić, Lukač (Jedinstvo).Crveni karton: Jovišić (Jedinstvo).

LSK: Ovšek 8, Davogić 7, Vuletić 7, Lađevac 7, N. Bojić 7 (Šćurk), Bosančić 7, Vukotić 7, Jošić 7, Dronić 7 (Ribić), Oparušić 7, Plavšić 7.

JEDINSTVO: Jovišić 7, Cvetanović 7, Živković 7, Zogović 7, Tošić 7, Denić 7, Igrač 7, Grubor 7 (Lukač), Zarić 7 (M. Rudić), Šobot 7 (Đuran), Vujčić 7.

U prvom poluvremenu Laćarci su imali nekolko lepih šansi da povedu protiv ne baš dobrih gostiju iz Stare Pazove. Ali, prvi su poveli gosti greškom odbrane domaćih. Lađevac nije na vreme izbio loptu pritrčao je iskusni strelac Vujičić i rutiunski je poslao u mrežu. Posle kornera Jovišić je najviše skočio pred golom gostiju i glavom je smestio iza leđa visokog golmana gostiju Jovišića.

U nastavku golman gostiju Jovišić je morao nekoliko puta smelim intrevencija da spasava svoju mrežu. Jednostavno bio je bolji u duelu sa domaćin strelcima.

M. Plavšić

Borac - Hajduk (Č) 6:0 (5:0)

ŠAJKAŠ: Igralište Borca, gledalaca 100, sudija: Dimoski (Novi Sad), strelci: Veselinović u 3. i 39. Popin u 6. i 13. 58. (oba iz penala), Grgić u 20. minutu. Crveni karton: Grgić (Borac),

BORAC: Vojvodić 7, Jašić 7, Makivić 7, Živanov 7, D. Zečević 7 (Ivanović), S. Zečević 7, Mijić 7, Grgić 6, Panić 7, Veselinović 7 (Prodanov), Popin 8 (Đurić).

HAJDUK: Plemić 7, Zeljko 6, Srećkov 6, Damjanović 6, Ubović 6, M. Markov 6 (Lazić), Radin 6, Stjepanović 5 (Hornjik 6), D. Markov 5, Brkić 5 (Vujičić).

Do vrha su mrežu ekipe iz Čuruga “izrešetali” u prvom poluvremenu igrači Borca. Već u 3. minutu Veselinović je savladao Plemića. Tri minuta kasnije kapiten Popin bio je neumoljiv. Dva puta je u toku meča sudija Dimoski pokazao na belu tačku sa koje je bio precizan Popin, pa se cifra datih zaustavila na tri u mreži gostiju. Da domaći do poluvremena ostvarde “petardu” potrudili su se drugim golom Veselinović i Grgić.

M. Po.

Sloga - Sremac 3:2 (1:0)

TEMERIN: Igralište Sloge, gledalaca 100, sudija: Savić (Novi Sad), satrelci: Đorđević u 37. Milovac u 70. i  Bajić u 88. za Slogu, a Šakan u 58. i Grujić u 62. minutu za Sremac.

SLOGA: Slijepčević, Bajić, Dašić, Zelić (Tucakov), N. Tomić, Svitić, Nikola Tomić, Đorđević, Subašić (Pastor), Pavlović (Milovac), Prolić.

SREMAC: Starčević, Kuburović, Belak, Milivojević, Draganović, Spalović, Krstović, Babić (Grujić), Mirković, Šakan, Popović.

M. M.

ERDEVIK: Sloga - Jugović 2:2, ŠAJKAŠ: Borac - Hajduk (Č) 6:0, MAČVANSKA MITROVICA: Podrinje - Tatra 0:0, LAĆARAK: LSK - Jedinstvo (SP) 1:1, DIVOŠ: Hajduk - Prvi maj 0:2, TEMERIN: Sloga - Sremac (V) 3:2, BEŠKA: Hajduk - Radnički (Š) 4:2.Podunavac iz Belegiša je bio slobodan.

1. Prvi maj             13     10     0      3      26:14        30

2. Jugović               13     9      2      2      18:10        29

3.  Borac (Š)          13     7      4      2      22:8  25

4.  Podrinje           13     7      4      2      18:6  25

5. Sremac (V)        13     7      3      3      16:11        24

6. Sloga (E)           13     7      3      3      25:15        24

7. Hajduk (D)          13     6      0      6      21:10        18

8. Podunavac        13     5      1      7      19:17        16