Vojvođanska liga – Jug: Stevančević režiser u nadoknadi

28.05.2021. 09:38 09:41
Izvor: Detalj s meča na Livadici, foto: M. Menićanin

Mladost (BJ) – Sloga (E) 4:3 (0:1)

BAČKI JARAK: Sportski centar Livadica, sudija:Tošić (Novi Sad), strelci: Kurtiši u 46, Kovačević u 56. i 83, Stevančević u 94. za Mladost, a Bajunović u 44, Volarević u 50. i Uglješić u 71. minutu za Slogu, žuti kartoni: Đukić, Vejin (Mladost), Belić (Sloga).

MLADOST (BJ): Borojević 7, Đukić 7,5, Stojisavljević 6,5, Lovre 7,5, Stevančević 8, Stojanović 7, Subašić 6 (od 46. Vejin 6,5), Kovačević 8, Vučković 7 (od 85. Radonja - ), Kurtiši 8, Škavić 6,5 (od 68. Antonić - ).

SLOGA (E): Ilić 8, Mačvanski 7, Pendo 6,5, Džibrić 6,5, Volarević 7,5, Kovačić 7 (od 46. Herceg 7), Belić 6,5, Bajunović 7 (od 65. Ivković - ), Stojčić 7, Lovrić 7,5, Uglješić 7,5.

Jaračani nisu imali pravo na grešku, samo pobeda ih je vodila ka luci spasa. Drama je počela u 77. minutu kada je Kovačević  nepropisno zaustavljen u kaznenom prostoru, odgovornost je preuzeo Vučković, ali je sjajni golman Ilić, uz pomoć prečke, sačuvao mrežu.

Domaćini su krenuli na sve ili ništa, Aleksandar Lovre je snajperski precizno pronašao Miloša Kovačevića, čija je hladnokrvna reakcija rezultirala pogotkom – 3:3. Tenzija se osećala u vazduhu, plavo-belima bod nije mnogo značio, a u četvrtom minutu nadoknade, kapiten Đuro Stevančević (37) je nadvisio čuvare i udarcem glavom, posle kornera koji je izveo štoper Lovre, naručio neopisivo slavlje.

M. Menićanin

Jadran - Hajduk (D) 3:4 (0:2)

GOLUBINCI: Igralište Jadrana, sudija Radić (Irig). Strelci: Vukasović u 70. i Marković u 73. i 87. za Jadran, a Halilović u 10, 43. i 80. i Savićević u 65. minutu za Hajduk. Žuti karton: Dimić, Draganović (Jadran). Crveni karton: Denković (Hajduk).

JADRAN: Martinović 7, Vučković 7 (Draganović), Jurišić 7, Šestović 7 (Bulatović), Vukolić 7 (Radenkov), Jakšić 7, Puljiz 7, Dimić 7, Vukasović 7, Pekić 7, Marković 7.

HAJDUK: Jokić 7, Malić 7, Simikić 7, Stupar 7, Halilović 9, Sovilj 7, Stojšić 7, Denković 7, Atić 7, Savićević 7, Bosančić 7 (Živković).

U gostujućoj ekipi isticao se vrsni strelac Halilović, strelac tri gola, i najbolji pojedinac na utakmici.

A. Malenčić

Jugović - Jedinstvo 0:3 (0:2)

KAĆ: Sportski centar Siget. Sudija:Despotović (Ogar). Strelci: Kanja u 22. Moravac u 43. i Veselinović u 63. minutu. Žuti karton: Nikolić (Jugović).

JUGOVIĆ: Mladenović 6 (Srdanović -), Miletić 6 (Samardžija 6,5), Makivić 6, Srdić 6 Tomić 6,5, Černjak 6 (Svitić), Babić 6,5 (Jelić), Nikolić 7, Vukelić 6, Radmanović 6 (Đekić 6,5), Dakić 6,5.

JEDINSTVO: Mandić -, Berić 7,5 (Vlaisavljević 7), Štefek 7, Đekić 7,5, Kanja 8, Gadžić 7 (Stojanović 7), Veselinović 7,5 (Radin), Moravac 7,5, Zeljković 8 (Zirić), Trišić 7 (Petrović),Zaov 7.

Rumenčani su i u Kaću potvrdili visoke domete. Savladali  su ubedljivim rezultatom borbenu ekipu Jugovića.

M. Po.

Radnički (NP) - Sloga (T) 1:0 (1:0)

NOVA PAZOVA: Igralište Radničkog, sudija Ranković (Jarak). Strelac: Conevski u 4. minutu. Žuti kartoni: Brtka (Radnički), Mijailović, N. Grujić (Sloga).

RADNIČKI: Tanasić 7, Novevski 7, Brtka 7, Zorić 7, Dević 7 (Mikić), Simić 7, Milovčević 7, Conevski 8, Bojić 7, Balešević 7 (Subotić), Šavija 7 (Gvozdenović, Stikić).

SLOGA: Rankov 7, D. Grujić 7, Marković 7, Kragović 7, Ergarac 7, Kuvelković 7, Mijailović 7 (Grubović 7), Nemanja Tomić 7, Nikola Tomić 7, Pastor 7, Đurđević (Prolić 7).

Veoma dobra utakmica.snalažljivi Conevski overio je domaću pobedu još na početku utakmice. Gosti su posle toga izdržali sve nalete domaćina. Imali su gosti nekoliko šansi i da makar poravnaju rezultat, ali se domaća odbrana pokazala kao čvrsta.

B. R.

Cement - Indeks 1:2 (1:0)

BEOČIN: Stadion Cementa, sudija: Ivanović (Novi Sad), strelci: Jakšić u 40. za Cement, a Klajić u 65. i 88. minutu (iz penala) za Indeks. Žuti kartoni: Jelić, Mijanović (Cement).

CEMENT: Mijanović 7, Peković 7 (Bajić 6), Ungar 7, Jovišić 7, Jević 7, Jakšić 7, Krstić 7, Popadić 6 (Marijanović 6), Sapundžić 6 (Vukašinović 6), Vilotijević 7, Laković 6 (Stojanović 6).

INDEKS: Subašić 8, Ćuk 7, Luledžija 7, Vuković 7, Bajić 7 (Knežević 6), Zorić 7, Stojanović 6 (Gaćeša 6), Blešić 6 (Adamek 6), Banjac 8, Samardžić 7, Klajić 8.

Susret starih rivala i ovoga puta je bio neizvestan svih 90. minuta.

U drugom delu Beočinci su krenuli nešto opušteniji, što su znali da iskoriste igrači Indeksa i izjednačili rezultat preko Klajića. Posle primljenog gola Cementaši kreću agresivnije kako bi došli do pogotka, međutim, istakao se iskusni golman Subašić, odbranivši nekoliko teških udaraca.  U finišu opet je zatajila odbrana Cementa i Novosađani su posle penala stigli do pobede.

B. Starčević

Podunavac - Budućnost 5:2 (4:1)

BELEGIŠ: Igralište Podunavca, sudija Sekulić (Novi Sad). Strelci: Baletić u 2, 21, 28. i 41. i Soldatović u 74. za Podunavac, Vlaisavljević u 19. i Pavlović u 70. minutu za Budućnost.

PODUNAVAC: Trifunović 8 (Tarbuk 8), M. N. Živković 8, Soldatović 7, Šobot 7, Baletić 9 (Haska 7), Bjelobrk 8 (Crvenčanin 7), Zogović 8, M. S. Živković 8 (Saračević), Joksović 7(Stojanović), Cvjetojević 7, Božinović 7.

BUDUĆNOST (SN): Čupić 6, Mihaijlović, Jeftić 6, Jošić 7, Rogo 7, Pavlović 7, Simeunović 7, Vlaisavljević 7, Stanivuković 6, Stanić 6, Dobo 7.

Briljirao je Feđa Baletić, strelac četiri gola za domaćine. mogao biti još ubedljiviji.

M. Gradić

Podrinje - Sremac (V) 0:1 (0:0)

MAČVANSKA MITROVICA: Igralište Podrinja, sudija O. Mitrović (Ruma). Strelac: Kolarov u 48. minutu. Žuti kartoni: Arsenović, Tomić (Podrinje), Grujin, Vidović (Sremac). Crveni karton: Petrović (Podrinje)

PODRINJE: Relić 6, Teodorović 6, Pršić 6 (Stevanović), Đurđević 6 (Janković), Miražić 6, Delić 6 (Lukić), Mijailović 6, Arsenović 6, Petrović 6, Ivić 6.

SREMAC: Travica 6, Kuburović 6, Antunov 6 (Kolarov 7), Šašić 6, Grujin 6 (Grujić), Vidović 6, Kovačević 6 (Rankov), Knežević 6, Turčinović 6 (Čurčin), Marinković 6, Spalović 6.

Igrao se zanimljiv fudbal.U prvom poluvremenu igrači Podrinja, propustili su nekoliko izuzetnih šansi, ali gosti u nastavku su odmah iskoristili svoju prvu i jedinu šansu i tako ostvarili pobedu.

L. Krsmanović

Sloboda - Crvena zvezda 1:0 (0:0)

DONJI TOVARNIK: Stadion Slobode, sudija Vukmanović (Novi Sad). Strelac: Vukotić u 67. minutu. Žuti kartoni: A. Simić, Salkunić (Sloboda).

SLOBODA: Oparnica 7, Stević 7, Đorić 7, Mandić 7 (Bogdan), Lazarević 7, M. Simić 7, Salkunić 7, Dimitrić 7,  Kuburović 7, A. Simić 7, Jošić 7 (Vukotić 7).

CRVENA ZVEZDA: Vojvodić 7, Đelić, 7, Stanković 7, Eror 7, Nenezić 7, Dokić 7, Kisić 7, Hajrizi 7, Tubić 7 (Jeremić), Zvekan 7, Krpović 7 (Bogavac).

Tubić je mogao u 25. minutu da dovede goste u vođstvo. Ali, njegov šut golman Oparnica odbranio. Tri minuta kasnije Kuburović je bio u šansi da sada dovede domaće u vođstvo. I, u samom finišu još jedna šansa je propuštena za domaćine. Jošić iz povoljne pozicije brzopleto šutirao.

U 60. minutu Lazarević je bio u prilici da postigne gol. Zatim Tubić nije kaznio ležernost u domaćoj odbrani.U istom minutu brza kontra domaćih igrača. Lopta je na kraju došla do Vukotića koji preciznim šutem poslao loptu u nebranjeni deo mreže. Đorić je šutirao iz bilizine, ali golman Vojvodić je sigurno odbranio.                       S. Sarić

BELEGIŠ: Podunavac – Budućnost 5:2, GOLUBINCI: Jadran – Hajduk 3:4, NOVA PAZOVA: Radnički – Sloga (T) 1:0, NOVI SAD: Novi Sad – Borac 1:0, DONJI TOVARNIK: Sloboda – Crvena zvezda 1:0, KAĆ: Jugović – Jedinstvo 0:3, BEOČIN: Cement – Indeks 1:2, BAČKI JARAK: Mladost – Sloga (E) 4:3, MAČVANSKA MITROVICA: Podrinje – Sremac 0:1.   1. Jedinstvo      32     20     8      4      56:21        68

2. Borac    32     21     4      7      63:29        67

3. Novi Sad       32     19     9      4      55:30        66

4. Hajduk   32     21     1      10     66:39        64

5. Sloboda 32     19     3      10     47:31        60

6. Cement  32     15     7      10     47:35        52

7. Indeks  32     14     7      11     49:42        49

8. Radnički       32     15     1      16     37:32        46

9. Podunavac     32     13     7      12     42:41        46