Vojvođanska liga – jug: Rumljani čuvaju vrh

04.04.2023. 11:34 11:37
Izvor: Momenat sa utakmice Slavija–Sloven

Salajčani su počeli dobro poveli su preko Elmira Asanija.

Slavija  – Sloven 1:4 (1:2)

NOVI SAD: Igralište Slavije u Salajki, gledalaca: 300. Sudija:  Bošković (Salaš Noćajski). Strelci: Asani u 18. za Slaviju, a B. Ilić u 23. Živković u 35. Cvijić u 74. i Dujić u 92. minutu za Sloven. Žuti kartoni: Jašović, Ubović, Gajić, Asani (Slavija), Simić, Batalo, Savić, Jandrić (Sloven).

SLAVIJA: Čavić 6,5, Gajić 6,5, Stajić 6, Batinić 6,5, Janić 6, Asani 7, Jašović 6 (od 53. Vukaljević 6), Ubović 6, Čamagić 6 (od 85. Burka -), Ferati 6,5 (od 72. Đaković -), Milovac 6.

SLOVEN: Šegavac 7, Simić 7,5 (od 86. Stevanović -), Malović 7, Savinović 7,5, Jandrić 7 (od 73. G. Ilić -), Puzić 7 (od 86. Dujić -), B. Ilić 8 (od 86. Dobrijević -), Živković 7,5 (od 73. Vidović -), Batalo 7, Savić 7, Cvijić 8.

Međutim, vrlo brzo Rumnjani su uspeli da izjednače. Simić je centrirao, a iskusni Brana Ilić je pogodio mrežu. U 35. minutu Rumljani su poveli,  sa preko 30 metara, iz slobodnog udarca Savinović, je pogodio prečku, a odbijenu loptu Živković  je glavom smestio iza linije.

Dileme, otklonio je Stefan Cvijić, na dodavanje kapitena Ilića, dok je tačku stavio rezervista Dujić u nadoknadi susreta, posle kontre.

L. Č.

Sloga (T) - Dunav 3:2 (2:0)

TEMERIN: Igralište Sloge, gledalaca 200. Sudija: Mitrović (Ruma). Strelci: Borić u 6. Karać u 20. i Krajnović u 62. za Slogu, a Pavlović u 54. i Stojanović u 84. minutu za Dunav. Crveni karton: Zorić (Dunav).

SLOGA: Vojvodić 7, Marić 7, Tomić 7, B. Prolić 7, Jakovljević 7, Borić 7,5, Đ. Prolić 8, Bukvić 7, Krajnović 8 (Vuković), Marjanović 7, Karać 7,5 (Radonić).

DUNAV: Petrović 6, Stokić 6, Zorić 6,5, Ivanović 7, Cekić 6, M. Nikolić 6,5 (Mirković), Dubajić 7 (Stojaković 7), Milanović 6 (Nikolić 7), Marković 6,5, Pavlović 7, Miletić 7.

Iz greške gostiju u 6. minutu, izrodila se odlična prilika za vođstvo domaćina, a zapaženi Dragan Borić je bio neumoljiv. I drugom golu Sloge prethodila je greška rivala, jer je nepreciznu dijagonalu poslao štoper Cekić.

Dosu neizvesnosti, početkom drugog poluvremena, uneo je Nebojša Pavlović. Posle njegovog šuta, lopta je pogodila Boru Prolića, promenila smer i odsela u mreži. Brzo je usledila reakcija domaćina. Bonus Đorđe Prolić je proigrao Dušana Krajnovića, a odlični centarfor je, pored uspavanih čuvara, majstorski pogodio mrežu.

Šest minuta pre kraja, lopta se odbila do usamljenog Miloša Stojakovića i nije mu bilo teško da neometan pogodi metu.

M. M.

Hajduk (D) - Jedinstvo (R) 2:2 (1:1)

DIVOŠ: Igralište Hajduka, gledalaca 200, sudija Radić (Irig).Strelac: Galić u 45. i Ignjić u 82. za Hajduk, a Janjić u 34. i Jelić u 83.  minutu za Jedinstvo. Žuti kartoni: Šimun, Stanić (Hajduk), Tojzan, Trkulja, Jovišić, Jelić, (Jedinstvo). Crveni karton: Marković (Jedinstvo).

HAJDUK: Trkulja 7, Šimun 7 (Krčmarević), Skopljak 7, Halilović 7 (Rakić), Jević 7, Nikolić 7, Nađ 7, Ignjić 7, Galić 7, Erak 7 (Mihajlovć), Stanić 7 (Milenković).

JEDINSTVO: Marković 7, Jelić 7, Đekić 7, Trkulja 7 (Topić 7), Pantić 7 (Tojzan), Samardžić 7, Senderak 7, Ivan 7, Jovišić 7 (Trpčević 7), trišić 7 (Zirić), Janjić 7.

Igrači Jedinstva zasluženo su osvojili bod. Bili su ravnopravan rival u toku cele utakmice. Pre gola Jelića u 83. minutu, koji je odlučio da neće biti pobednika, domaći napadači su propustili dve sjajne prilike.

J. Trnić

Sloga (E) - Železničar 2:4 (0:1)

ERDEVIK: Igralište Sloge, gledalaca 250, sudija Kampić (Novi Sad). Strelci: Trebovac u 52. i 88. za Slogu, Živanović u 24. i 73, Matijević u 63. (iz penala) i Smiljanić u 90. minutu za Železničar. Žuti kartoni: Herceg, Zeljković (Sloga), Matijević, Trbović (Železničar).

SLOGA: Veselinović 6, Belić 7 (Nešković), Tomac 6, Raičević 7, Zeljković 7 (Čubrilo), Volarević 7, Herceg 7, Đorđevski 7 (Živković), Krstić 7, Barić 6 (Trebovac 7), Uglješić 6.

ŽELEZNIČAR: Milanović 7, Bosnić 7, Matijević 7, Bajić 7 (Smiljanić 7), Osman 7, Radman 7 (Vučković), Trbović 7 (Bubalo), Kaurin 7 (Sudžum),  Živanović 8, Šahurić 7 (Grković), Saračević 7.

A. Kuzmić

Radnički (Š) - Šajkaš 2:1 (0:0)

ŠID: Gradski stadion, gledalaca 250, sudija Despotović (Ogar).Strelci: Purić u 53. i Smiljanić u 62. za Radnički, Moravac u 89. minutu za Šajkaš. Žuti kartoni: Mijatović, Sarić (Radnički), Papović (Šajkaš).

RADNIČKI: Petrović 7, Borojević 7, Eror 7,  Drča 7, Rajšić 7 (Smiljanić 8), Stojšić 7, Mijatović 7 (Radosavljević 7), Sarić 7, S. Subić 7 (Đačanin 7), M. Subić 7, Purić 8.

ŠAJKAŠ: Ranđelović 7, Gojkov 7, Kotuljač 7, Učur 7, Petrović 7, Popović 7, Malešević 7 (Siljanović), Jočić 7 (Zagorčić), S. Veselinović 7, Moravac 7, L. Veselinović 7.

Dominirai su domaćini celu utakmicu. Mada su i gosti igrali dosta borbeno, ali nedovoljno. Strelci Purić i Smiljanić doneli su svom timu prvu radost u prvenstvu.

I. Ć. - B. R.

Veternik - Mladost (BJ) 2:0 (0:0)

VETERNIK: Igralište Veternika, gledalaca 250, sudija Stojčević (Sombor). Strelaci: Banjac u 51. i Švonja u 59. minutu. Žuti kartoni: Đurić, Kisić (Veternik), Radovanović (Mladost).

VETERNIK: Đurikin 7, Švonja 7, Pečić 7, Banjac 7 (Radosavljević), Kitić 7 (Ilić), Đurić 8 (Kisić), Grujić 7, Vuković 7, Milovanović 7 (Jazić), Vilotijević 7, Lepojević 7 (Lalović).

MLADOST: Vuković 7, Đukić 7 (Škavić 7), Knežević 7 (Drinić), Jakovljević 7, Radovanović 7 (Ratić), Marković 7 (Vejin), Plavšić 7,  Mitrović 7, Vukobratović 7, Kovačević 7 (Dmičić), Zec 7.

Viđen je zanimljiv fudbal. Domaćini su krenuli od prvog minuta angažovano, kako bi ostvarili trijumf. Ali, gost je igrao čvrsto. Ipak, jednu grešku gostujuće odbrane odmah u nastavku iskoristio je  Banjac i doveo svoj tim uvođstvo. Osam minuta kasnije i Švonja je iskoristio smušanost u odbrani Jaračana i posle gužve poslao loptu u nebranjeni deo mreže.

M. G. - B. R.

Radnički (NP) - Sloboda 1:2 (1:0)

NOVA PAZOVA: Igralište Radničkog, 250, sudija Negovanović (Sremska Mitrovica). Strelci: Papović u 26. za Radnički,  a Vukotić u 53. i Josimov u 79. minutu za Slobodu. Žuti kartoni: Jajić na klupi, Cvjetinović, Bjelobrk, Ivanović (Radnički), Pilipović, Kuburović (Sloboda). Crveni karton: Papović (Radnički).

RADNIČKI: Trifunović 6, Javorac 7, Brtka 6 (Ungar 7), Cvjetinović 6, Papović 7, Baletić 6, Smiljanić 6 (Balešević 7), Živković 6, Zogović 6, Ivanović 6, Bjelobrk 6 (Pavlović 7).

SLOBODA: Kramić 7, Čolić 7 (Glišić), Kuburović 7, Josimov 8, Stepanpović 7 (Denić), Aćimović 7, Milojević 7 (Petrović), Milinković 7, Vukotić 7, Pilipović 7, Perović 7 (Đuričić).

Igrači Radničkog tokom prvog poluvremena diktirali su tempo igre, stvarali šanse, a samo je Papović matirao golmana gostiju Krampića. U nastavku druga priča, domaćini su posustali i to su iskusni gosti vešto iskoristili. Prvo su izjednačili rezultat preko brzonogog Vukotića, a o pobedniuku je odlučio precizan šut Josimova.

N. I. - B. R.

Donji Srem - Indeks 2:3 (2:1)

PEĆINCI: Stadion Suvača, gledalaca 250, sudija Petrović (Šid). Strelci: Kokir u 5. i V. Ljubojević u 15. za Donji Srem, a B. Gajić u 22. i F. Klaić u 58. i 62. minutu za Indeks. Žuti kartoni: Jurišić (Donji Srem),  Kačavenda (Indeks). Crveni kartoni: Vujasinović (Donji Srem), Ivelja (Indeks).

DONJI SREM: Dević 7, Vujasinović 7, Kokir 7, Jurišić 7, Šavija 7, Ješić 7 (A. Ljubojević), Kmeta 7, Radivojević 7 (Kalajdžić), V. Ljubojević 7, Knestabo 7, Halajzen 7 (Vidić).

INDEKS: Buzadžija 7, D. Rađenović 7, Kačavenda 7, Novevski 7, J. Gajić 7 (Veselinović), B. Gajić 7, Stojanović 7 (Belić), Radmilović 7, Ivelja 7, Marić 7 (F. Rađenović), F. Klaić 8.

Očekivali su ljubitelji fudbala sigurnu pobedu domaćina. Jeste da je bilo šansi pred golovima iskusnih golmana Devića i Buzadžije, ali su domaći strelci bili nespretni. Zbog toga su  i kažnjeni. U nastavku se razigrao Filip Klaić, postigao dva efektna gola i doneo svom timu slavlje.

M. Gmizić

Tabela i rezultati:

NOVI SAD: Slavija - Sloven 1:4, NOVA PAZOVA: Radnički -Sloboda 1:2, DIVOŠ: Hajduk - Jedinstvo (R) 2:2, TEMERIN: Sloga - Dunav (SB) 3:2, VETERNIK: Veternik - Mladost (BJ) 2:0, PEĆINCI: Donji Srem -Indeks 2:3, ERDEVIK: Sloga - Železničar 2:4, ŠID: Radnički (Š) - Šajkaš 2:1.