19.03.2024. 12:23 12:25
Izvor: M. Menićanin/ Detalj s meča u Temerinu

Više raspoloženih pojedinaca, uz izraženu želju za pozitivnim epilogom temerinskog derbija  imali su igrači TSK -a.

Sloga (T) – TSK 1:1 (0:0)

TEMERIN: Igralište Sloge, gledalaca: 600. Sudija: Tošić (Novi Sad). Strelci: Krajnović u 98. za Slogu, Marić u 55. minutu za TSK. Žuti kartoni: Latković, Mijailović, Pastor (Sloga), Radičić, Ostojić, Marić, Kasapović (TSK). Crveni karton: Marić (TSK) u 83. minutu.

SLOGA: Vojvodić 7,5, Peković 6,5, Latković 6 (od 46. Papak 6), Tomić 7, Zelić 7, Drinić 6 (od 46. Bogavac 6), Krajnović 7, Mijailović 7 (od 75. Ribar – ), Marjanović 6 (od 75. Karać – ), Pastor 6,5, Grujić 7,5.

TSK: Nedeljković 8, Marković 7, Lahoš 7, Radičić 7, Ostojić 7,5, Svitić 7 (od 52. Kasapović 6), Lazić 6, Jovanović 7, Marić 7, Pupovac 7, Pribić 6,5.

Poveli su gosti, posle kratko vraćene lopte golmanu. Pokušao je Dušan Vojvodić da ispravi grešku saigrača, ali imao je prostora i vremena samo da blokira udarac Nikole Pribića, dok je odbitak u praznu mrežu spakovao Mihailo Marić.

Mogao je sve da reši bonus Ognjen Lazić, u 60. minutu, iz blizine je gađao bliži ugao, posle akcije Pribića i Marića, ali odlični Vojvodić je preusmerio loptu u korner.   U nadoknadi od osam minuta, poslednje sekunde, bile su talične domaćinu. Na centaršut Darka Grujića, udarcem glavom je

reagovao Dušan Krajnović, produživši let lopte u dalji ugao. Čim su gosti krenuli sa centra, sudija je odsvirao kraj.

M. Menićanin

Radnički (Š) – Hajduk 0:5 (0:2)

ŠID: Igralište Radničkog, gledalaca 130, sudija: Spasojević (Novi Sad).  Strelci: Zolnaijić u 7. Jelić u 44. Kudrić u 66. I 88, I Herceg u 82. minutu. Žuti kartoni: Mijatović (Radnički), Cvijić (Hajduk).

RADNIČKI: Novaković, Borojević (Rajčić), Aperlić, Drča, Stojšić, Vukoić, Mijatović (Subić), Šuša, Vlaisavcljević(Lakić), Subić, Rukavina,

HAJDUK: Petrović, Džibrić, Radaković (Kudrić), Jelić, Jević, Mandić, Cvijić(Bajunović), Nađ(Trkulja), Đurić (Herceg), Zolnajić, Jurišić (L. Veselinović).

Divošani su nastavili sa sjaninm igrama. Bez problema savladali su Šiđane. Već na početku meča Zolnajić je pogodio mrežu golmana Novakovića, a u nastavku se raspucao i centarfor Kudrić.

A. Š.

Dunav – Jadran  2:0 (1:0)

STARI BANOVCI: Igralište Dunava, gledalaca 200, sudija: Đurić (Ruma), strelci: N. Perović u 42. i M. Petrović u 49. minutu. Žuti kartoni: Ivanović, Zagorac(Dunav), Sekulić, Bulat, Malović (Jadran).

DUNAV: Petrović, Rađenović (Đorđević), Ivanović, Zagorac, R. Nikolić (M. Nikolić), N. Perović, Stokić, Mačinković, Karić (Milenković), Mirković (M. Petrović), Jovković (Zogović),

JADRAN:  Jovišić, Pejić, Sekulić, Lazić, Pavlović (Simeunović), Bulat(Živanović), Prodanović(Pisar)  Balešević (Čiča), Jelović,

U komšijskom okršaju fudbaleri Dunava osvojili su važne bodove za borbu za opstanak. Sve je rešeno pred kraj prvog dela i na početku drugog, kada su Banovčani sa dva gola rešili pitanje pobednika.

B. R.

Indeks – Donji Srem 0:5 (0:3)

NOVI SAD: Đačko igralište, gledalaca 150, sudija: Vukmanović (Novi Sad), strelci: Vukmanović u 14. i 53. Đorđević u 43. Đokić u 45. i Labović u 85. minutu. Žuti karton: Buzadžija (Indeks)

INDEKS: Buzadžija, F. Rađenović, Gajić, Živanović, D. Rađenović (Vujić),Veselinović (Lakić), Bogojević, Stojanović (Vukašinović), Vukadinović(Savić), Radojičić (Sikimić),Varga.

DONJI SREM: Dević, Rebić, Subotić, Krneta, Vukmanović (Labović), V. Trifunović (Matović), Ješić(Z. Trifunović), Zorić(Zorić), Đokić, Birovljev,Đorđević (Vukolić).

Nastavlja se agonija studenata koji ni u trećem pokušaju nisu uspeli da osvoje bodove. Doduše, mladi tim Indeksa igrao je srčano, međutim, protiv mnogo boljih fudbalera iz Pećinaca nisu imali nikakve šanse.

Z. K.

Veternik – Slavija 2:0 (0:0)

VETERNIK: Stadion Veternika, gledalaca 120, sudija: Bošković (Salaš Noćajski); strelci: Galić u 55. i Uščumlić u 77. minutu. Žuti kartoni: Pečić (Veternik), Klajić (Slavija).

VETERNIK: Đurikin,Kisić (Čalija),

Čvoro(Lepojević), Đurđević, Galić

(Uščumlić), Pečić (Zeljković), Grujić (Đurić), Vuković, Vilotijević, Sekulić, Turalo

SLAVIJA: Zaviš, Žakula, Stajić, Dražić, Đorđievski (Banović), Eror, Cekić, Trišić (Čeha), Marić, Kitić (Ferati), Milovac (Kljajić).

U dobroj utakmici slavili su fudbaleri Veternika, koji su tek u nastavku meča uspeli da slome otpor Salajčana. Mora se reći da su i gosti odigrali dobru utakmicu, ali nisu imali sreće.

G. K.

Radnički (NP) – Jedinstvo 0:0

NOVA PAZOVA: Igralište Radničkog, gledlaca 200, sudija: Ćurčić (Titel), žuti kartoni:Roganović, Vujasinović, Milaković, Bjelobrk, Ergerac ipredtavnik kluba Inđić (Radnički), Balaš (Jedinmstvo).

RADNIČKI: Trifunović, Roganović, Romac (Ergerac), Živković, Vujasinović, Cvjinović,  Milaković, Šormaz, Smiljanić (Bošnjak), Cvetković, Bjelobrk.

JEDINSTVO: Tojzan, Učur, Balaš, Zirić (Topić), Pantić, Samardžić, Petrović(Klaić), Živanov (Stjepanović), Papović,

U tvrdoj utkamici Radnički i Jedinstvo su remizirali. Blićže pobedi bili su fudbaleri iz nove Pazove ali se u ekipi gostiju brilijirao je golman Tojzan koji je ukrotio nekoliko teških udaraca. U finišu meča i Rumenčani su mogli do tri boda. R. D.

Hajduk (B)– Sloboda 3:1 (0:0)

BEŠKA: Igralište Hajduka, gledlaca 200, sudija: Todić (Vrdnik), strelci: Mitrović u 51. i 65. i Matić u 63. minutu. Žuti kartoni: Bajić, Gavrilović(Hjaduk), Kuburović (Sloboda).

HAJDUK: Slijepčević, M. Gavrilović (Prica), Milošević, Đorđević, Vujović (Gajić), Matić, Bajić, Smiljaniić, Grubješić, S. Gavrilović (Ležajić), Umićević (Mitrović).

SLOBODA: Jagodić, Čolić, Kuburović,Janković (Milinković),  Kokir), Vujasin, Vukotić. (Bubalo),  Đuričić (Šarić),  Antonić (Živković), Stojanović, Sremčević

Beščani su u drugom poluvremenu uspeli da slome otpor gostiju iz Donjeg Tovarnika i zabeležili važnu pobedu.

A. B.

Cement - Mladost 0:3 (0:1)

BEOČIN: Stadion Cementa, gledalaca 150, sudija: Skakavac (Ruma), strelci: Antonić u 16. Jelić u 55. Mitrović u 68. minutu. Žuti kartoni: Starčević, Jeremić, Košćan (Cement), Stanić, Terek, Knežević (Mladost).

CEMENT: Miladinov 6, Jeremić 6, Šarenac 6, Kovačević 6, Starčević 6 (Kapisoda 5), Košćan 5 (Mitić 5), Pavlović 6 (Stevanović 5), Kovanušić 6, V. Sapundžić 6, N. Sapundžić 6 (Kukuruzović), Rakić 6 (Stanić).

MLADOST: Vuković 7, Grubić 7, Jakovljević 7 (Kovačević 6), Drinić 7, Antonić 8 (Đumić 6), Erak 7 (Ćirković 6), Mitrović 8, Knežević 8, Jelić 8 (Rakić 6), Malbašić 7 (Pavlović 6), Stanić 7.

Iskusna ekipa Mladosti lakše nego što je očekivala došla je do visoke pobede protiv Cementa, koji su samo na momente uspevali da pariraju razigranim Jaračanima.

B. Starčević

Tabela i rezultati:

Sloga - TSK 1:1, Radnički (Š) - Hajduk (D) 0:5, Dunav - Jadran 2:0, Indeks - Donji Srem 0:5, Veternik - Slavija 2:0, Radnički (NP) - Jedinstvo 0:0, Cement - Mladost 0:3, Hajduk (B) - Sloboda 3:1.