10.09.2019. 11:48 11:52
Izvor: Duel Štetića i Banovića u Temerinu/ M. Menićanin

Temerinska sloga deklasirala je ekipu Sremca sa– Sremac 4:1 (1:1).

Konačno su se probudili strelci Sloge, pokretačka snaga na sredini terena, bio je neumorni Stefan Banović.

Prvi se upisao Nikola Tomić, iz slobodnjaka, iskosa sa 30 metara. Lopta je odskočila u kaznenom prostoru, niko od defanzivaca gostiju iz Vojke nije reagovao, dok je golman Savić pogledom ispratio majstoriju veziste domaćina. Neizvesnost je kratkotrajno uneo Nemanja Babić, prevario je dvojicu čuvara i naciljao donji ugao – 1:1.

Temerinci su dodali gas u nastavku, odigravši najbolje od početka trke. Robert Pastor, kapiten crveno-belih, bio je siguran realizator najstrože kazne, pošto je prethodno rukom igrao Babić. Finiš je ukrasio pobedu čistu kao suza.

Srđan Vukaljević je krunisao dijagonalu Aleksandra Ćuka, a prvenac je postigao Borislav Ikrašev, uz asistenciju mladog Jovana Đukića, posle samo 60 sekundi na terenu.

M. Menićanin

TEMERIN: Stadion Sloge, gledalaca: 200, sudija: Tošić (Novi Sad), strelci: Nik. Tomić u 14, Pastor (iz penala) u 48, Vukaljević u 63. i Ikrašev u 88. za Slogu, Babić u 23. minutu za Sremac, žuti kartoni: Nik. Tomić, Prolić, Ikrašev, Ergarac (Sloga), Grujin, Babić, Draganović (Sremac).

SLOGA (T): Puškić 7,5, Ćuk 7,5, Nem. Tomić 6,5 (Prolić 7), Zelić 8, Banović 8,5, Vukaljević 8 (Ergarac - ), Pastor 8, Đekić 7,5, Nik. Tomić 8 (Đukić - ), Ikrašev 8, Tucakov 7,5.

SREMAC: Savić 6, Spalović 6, Kuburović 6,5, Raković 6,5, Draganović 6,5, Grujin 7 (Rudić - ), Petrić 7, Babić 7 (Morača - ), Petković 6 (Štetić 6), Pejčić 6,5, Kolarov 7.

Radnički (NP) - Borac 0:2 (0:1)

Podmlađena ekipa Radničkog igrala je neorganizovano, pokušavajući solo proodorima da ugrozi gol Borca. Međutim, čvrsta odbrana gostiju nije dozvoljavala da se napadači Radničkog istaknu.  Šajkašani su poveli nakon greške odbrae Radničkog,a  Grković je nabačenu loptu prosledio u mrežu. I drugi gol gosti su postigli u samom finišu meča. Stančević je na ivici šesnaesterca prevario svog čuvara i neometan poslao loptu u nebranjeni deo mreže.

Radnički tokom meča imao samo polupriliku.

J. Vuković

NOVA PAZOVA: Gradski stadion, gledalaca oko 100, sudija Stojić (Novi Sad), strelci: Grković u 28.  i Stančetić u 90. minutu za Borac. Žuti kartoni: Zorić i Balešević (Radnički), a , Grković (Borac).

RADNIČKI: Trifunović 6, Bogdan 6, (Bosnić -), Mirosavljević 6, Komazec 6,  Bursać 6,5 (Knežević), Balešević 6, Šavija 6, Cvetković 6 (Petošević-), Josipović 6, Ivanović 6, Zorić 6.

BORAC: Buzadžija 7, Ćuk 6 (Radin), Makivić 7, Đivanov 7, Stanojev 7, Jović 7, Stančetić 8, Rahić 7, Grković 7(Zečević), Rakić 7, Milovac 7.

Sloga (E) - Jadran 4:0 (1:0)

Zaslužena pobeda igrača Sloge.Ali, prvu pravu priliku na utakmici imaju gosti. Vidović je za malo bio neprecizan. Potom su neprecizni i Domčić i Vukanović. A onda je Cvijić postigao izvanredan pogodak. Golman Nešić je ispucao loptu, na nju je natrčao Cvijić i s 30 metara je poslao u gostujuću mrežu. Do kraja poluvremena u listu strelaca mogli su se upisati i Domčić i Stojšić.

Odmah na početku drugog poluvremena Mačvanski je propustio dve idealne prilike. Onda su  gosti prestrogo zaustavili Mačvanskog u svom kaznenom prostoru. Stojšić je bio siguran sa bele tačke. Nakon tri minuta igre i Vukanović je pogodio gostujuću mrežu.

U nastavku igre Stojšić se još jednom upisao u listu strelaca iz šuta sa sedam metara.

A. Kuzmić

ERDEVIK: Stadion Sloge, gledalaca 200, sudija Ranković (Jarak).Strelci: Cvijić u 21, Stojšić u 61. i 72. i Vukanović u 64. minutu. Žuti kartoni: Barić (Sloga), Vukčević, Radenkov (Jadran).

SLOGA: Tojagić 8, Đurkić 8, Vuković 7, Domčić 7, Vukanović 8 (Bojanić), Stojšić 8, Cvijić 8, Mačvanski 7, Ristić 7, Barić 7 (Bajunović 7), Stojčić 8.

JADRAN: Nešić 7, Živanović 6, Vukčević 6, Denić 6, J. Kojčinović 6, Bajić 6, Vidović 7, Pekić 7, Marković 7, Radenkov 7, Naglić 6.

Hajduk (D) - Crvena zvezda 3:1 (0:0)

Divošani su počeli odlično, ali, sve do 62. minuta gosti iz Novog Sada su sve izdržali, a onda je Mandić s 16 metara pogodio rašlje gostujućeg gola.

U finišu utakmice Radman je još dva puta matirao  Mitrovića, posle izvanrednih akcija, i tako su Divošani došli do zasluženih bodova.

R. Maričić

DIVOŠ: Stadion Hajduka, gledalaca 200, sudija Čekićević (Morović).Strelci: Mandić u 62. i Radman u 67. i 90. za Hajduk, a Matić u 84. minutu za Crvenu zvezdu. Žuti kartoni: Mihajlović, Lukić (Hajduk), Mastilo, Radaković, Rakičević (Crvena zvezda).

HAJDUK: Petrović 7, Lukić 8 (Atić), Halilović 8, Pendo 8, Mandić 8, Marković 7 (Mihajlović),  Radman 8, Simić 7, Sovilj 8, Stojanović 7 (Trnić), Trebovac 7.

CRVENA ZVEZDA: Mitrović 6, Karać 6, Radaković 6, Kosić 6 (Milić 6), Tomić 6 (Purić 6), Kisić 6 Mastilo 6, Matić 7, Novaković 6 (Sapundžić 6), Rakičević 6, Vuković 6.

Podrinje - Podunavac 4:1 (2:1)

Utakmica sa dosta lepih akcija i šansi. Ali, igrači Podrinja tek su u poslednjih desetak minuta došli do ubedljive pobede. Gosti su igrali solidno, ali nisu imali baš neke povoljne šanse.

M. KovačMAČVANSKA MITROVICA: Stadion Podrinja, gledalaca 300, sudija Todić (Vrdnik).Strelci: Trebovac, Vukotić, Stanić i A. Radovanović za Podrinje, Mirić za Podunavac.

PODRINJE: Relić 7, Vukotić 6, Savanović 6 (Stanić 7), A. Radovanović 7, Pršić 6, Rogo 6, Đurđević 6, Trebovac 8 (Tomić 6), Džibrić 6, Arsenović 6, Mijailović 7 (Živković).

PODUNAVAC: Mladenović 7, Gavrilović 6, Vujasinović 6, Paunović 6, N. Đurić 6, Petronijević 7, Zogović 6, Đuričić 6, Miloš Živković 6, Mirić 6, Mandić 6.

Sloboda - Cement 2:3 (0:3)

Beočinci su osvojili očekivane bodove.U prvom poluvremenu bili mnogo bolji rival. I poveli su posle izvanrednih akcije sa 3:0.Baletić dva puta i Sekulić su samo akcije svojih saigrača završili golovima.

U nastavku igrači Slobode, bili su mnogo bolji rival, ali, nisu uspeli da preokrenu rezultat, imali su za to dosta prilika, a postigli su samo dva gola.

Ž. R. - S. S.

DONJI TOVARNIK: Igralištre Slobode, gledalaca 200, sudija Subašić (Veternik).Strelci: Gaćeša u 70. i Vukasović u 88. za Slobodu, Baletić u 21. i 38. i Sekulić u 26. minuitu za Cement. Žuti kartoni: Mrkajić, Dragojević (Sloboda), Ivanović (Cement).

SLOBODA: Radosavljević 7, Ragastovac 7 (Mitrović 7), Ristić 7, Ninić 7, Kordolup 7, Božinović 7 (Gaćeša 7), Kuburović 7, Mrkajić 7 (Vukasović 7), Jerković 7, Dragojević 7.

CEMENT: Đurikin 7, Peković 7, Ungar 7, Tomić 7 (Marjanović), Zogović 7, Ivanović 7, Bajić 7 (Vasić), Jovišić 7, Baletić 8, Sekulić 7 (Skoko), Vujošević 7.

Jedinstvo (SP) - Mladost (BJ) 1:0 (1:0)

Gosti su od prvog minuta krenuli agresivno, pokušavali da što pre savladaju iskusnog Jovišića. On je dva puta odbranio opasne šuteve gostiju. I onda su gosti igrali rukom u svom kaznenom prostoru, a Živanović je bio siguran s linije penala.

U nastavku gosti nastavljaju da igraju još agresivnije i opet je bio na udaru golman Jovišić, koji se opet u nekolko navrata istakao.

M. Bzovski

STARA PAZOVA: Stadion Radničkog, gledalaca 250, sudija Mitrović (Ruma).Strelac: Živanović u 35. minutu (iz penala).Žuti kartoni: Ljubenović, Kačar (Jedinstvo),Trivunović, Borovica,  Ninković (Mladost).

JEDINSTVO: Jovišić 8, Subotić 7, Delić 7, Cvijanović 7 (Panjak 7), Ljubenović 7, Ž. Mitrović 7, Gavrilović 7, Cvetković 7, M. Mitrović 7, Živanović 7, (Milanović), Kačar 7 (Igrač).

MLADOST: Lolić 7, Apić 7, Leđanac 7, Todorović 6, Stojanović 7 (Marić), Trivunović 7 (Mrđenović), Miloš Kovačević 7, Stojaković 7, Borovnica 7, Ninković 7, Milan Kovačević 7 (Macikić).

KAĆ: Jugović-Mladost (NS) 0:2, DONJI TOVARNIK: Sloboda - Cement 2:3, MAČVANSKA MITROVICA: Podrinje - Podunavac 4:1, STARA PAZOVA: Jedinstvo - Mladost (BJ) 1:0, NOVA PAZOVA: Radnički - Borac (Š) 0:2, TEMERIN: Sloga - Sremac (V) 4:1, DIVOŠ: Hajduk - Crvena zvezda 3:1, ERDEVIK: Sloga - Jadran 4:0.

1. Sloga (E)       4      4      0      0      11:1  12

2. Mlad. (NS)     4      3      1      0      8:1    10

3. Jedinstvo      4      3      1      0      7:3    10

4. Hajduk (D)      4      3      0      1      9:6    9

5. Podrinje        4      2      1      1      9:4    7

6. Borac (Š)      4      2      1      1      5:2    7

7. Cement         4      2      1      1      5:6    7

8. Podunavac     4      2      0      2      7:7    6