Vojvođanska liga jug: Poraz Indeksa na Đačkom igralištu

29.04.2018. 21:58 22:00

Indeks je doživeo još jedan poraz na svom terenu. Imali su želju za pobedom, napadali su ali je su gosti jednom akcijom rešeili meč u svoju korist.

Domaćin je u 12. minutu pripretio preko Varge koji je izblokiran iz povoljne pozicije. U 23. minutu Zirić je tukao glavom posle prekida ali je golman bio na mestu. Gosti su 44. minutu imali šansu kada je Šolaja šutirao iz blizine šutem koji je Sikicki odbranio.

U drugom delu u 50. minutu Jeftić je šutirao sa 18 metara preko gola. U 52. minutu Milanović je prošao po desnoj strani i centrirao loptu u šesnaesterac Indeksa, najviši u skoku bio je Jakšić i pogodio je mrežu. Indeks je tada pokušao ofanzivnije da igra, napadali su, ali u završnici kvaliteta nisu imali. U 63. minutu Pokrajac je šutem pogodio prečku posle akcije po desnoj strani i dodavanja Zirića. U 65. minutu Šolaja je šutirao pored stative gola Indeksa. Potom se nekoliko puta istakao golman gostiju Ćirović odbranama od šuteva Apića (70.), Prentovića (76.) i Pokrajca (88. minutu). U 91. minutu  Jakšić je mogao da poveća prednost ali nije bio precizan.

Indeks-Podunavac 0:1 (0:0)

NOVI SAD: Đačko igralište, gledalaca: oko 200, sudija: Mudrinić (Bačka Palanka), strelac: Jakšić u 52. minutu. Žuti kartoni: Balešević, Šolaja (Podunavac).

INDEKS: Sekicki 6, Kovačević 5, Prentović 6, Apić 6, Senderak 6, Đekić 6, Zirić 6 (Urošević 6), Kisić 6, Stanković 5 (Kopanja), Zlatković 6 (Pokrajac 6), Varga 6.

PODUNAVAC: Ćirović 8, Šolaja 8, Vujasinović 7, Jeftić 7 (B. Radaković 6), Jakšić 8, Balešević 7, Milanović 7 (Kanazir), Travica 7, Neoričić 7, Paklar 7, Mandić 7 (N. Radaković).

M. Kovačević

Rezultati:

Kupinovo-Hajduk (D) 0:0, Sloga (T)-Jedinstvo 1:1, Sremac-Hajduk (B) 1:4, Borac NS-Kabel 0:2, Sloga (E)-Slavija 5:1, Indeks-Podunavac 0:1, Borac (Š)-Hajduk (Č) 2:1, LSK Laćarak-Jugović 2:0.

1. Jedinstvo (SP)        23     14     9      0      49:14        51

2. Sloga (E)                 23     15     6      2      45:12        51

3. Borac (Š)                23     15     6      2      52:28        51

4. Kabel                       23     14     6      3      40:21        48

5. Sloga (T)                 23     11     5      7      30:29        38

6. Hajduk (D)                23     9      6      8      27:26        33

7. Podunavac               23     9      5      9      38:35        32

8. Hajduk (Č)                 23     9      4      10      41:33        31