Vojvođanska liga – jug: Matić srušio Temerince

03.09.2019. 10:03 10:06

​​​​​​​Crvena zvezda - Sloga (T) 2:1 (2:1)

NOVI SAD: Igralište Crvene zvezde, gledalaca 100, sudija: Gaćinović (Novi Sad). Strelci: Matić u 5. i 31. za Crvenu zvezdu, a Tucakov u 23. minutu za Slogu. Žuti kartoni: Tomić, Purić, Novaković, Vuković, V. Kostić (Crvena zvezda), a Banović, Svitić, Žegarac (Sloga).

CRVENA ZVEZDA: Mitrović 8, Karać 7, Radaković 7, Černjak 6,5 (Milić 7), Tomić 7, Purić 7, Mastilo 7,5, Matić 8, Novaković 8 (Kisić 7), Sapundžić 6,5 (V. Kostić 7), Vuković 7.

SLOGA: Puškić 8, Pastor 7 (Žegarac 6,5), Ne. Tomić 6, Zelić 6, Banović 6, Svitić 6,5, Marković 6, Vukaljević 7,5, Ikrašev 6,5, Tucakov 7, Ni. Tomić 6,5.

Nakon dva starta remija momci trenera Dragana Šipke došli su do prve jesenje pobede. Bila je to pobeda u režiji dvostrukog strelca Srđana Matića kome je kod gola asistirao Dušan Novaković. Već u 5. minutu Novaković je idealno uposlio Matića, a ovaj preciznim udarcem savladao  Puškića. Nisu se Temerinci predavali uspeli su da poravnaju rezultat nakon nabačene lopte u šesnaesterac Tucakov je nadvisio odbranu domaćih i Mitrović je bio nemoćan.  Ponovo su crveno-beli došli do vođstva, na istovetan način Novaković je pripremio šansu Matiću, a ovaj bio neumoljiv. Ispostavilo se da je to bio gol vredan prve pobede. Što se mreže nisu zatresle do kraja utakmice, zasluge pripadaju golmanima Nenadu Mitroviću i Ranku Puškiću.

M. Po.

Cement - Mladost (NS) 1:1 (0:1)

BEOČIN: Stadion Cementa, gledalca oko 200, sudija: Todić (Vrdnik). Strelci: Sekulić u 50. za Cement, a Đorđević u 32. minutu za Mladost. Žuti kartoni: Jovišić, Sekulić, Vujošević (Cement). Crveni karton: Pavlović (Cement).

CEMENT: Đurikin 7, Peković 7, Ungar 7, Tomić 7 (Vasić 6), Zogović 7, Ivanović 7, Pavlović -, Jovišić 7, Baletić 7, Sekulić 8, Vujošević 7.

MLADOST: Barabić 7, Hajrizi 7, Slijepčević 7, Vilotijević 7, Vujović 6 (Faćol 6), Kerekeš 6, Gojković 6 (Zorić 6), Đorđević 8, Renić 7, Miletić 7 (Knežević 6), Vukaljević 7.

Bledu partiju pružili su fudbaleri Cementa, pogotovo se to odnosi na prvo poluvreme, što su znali da iskoriste gosti i dobijaju u vođstvo. U drugom delu domaći igrači krenuli su agresivnije, iako su igrali sa desetoricom igrača i uspeli da izjednače. Ekipa iz Novog Sada predstavila se beočinskoj publici u vrlo dobrom izdanju.

B. Starčević

Borac (Š) - Jedinstvo 0:1 (0:0)

ŠAJKAŠ: Igralište Borca, gledalaca 200, sudija: Mijanović (Adaševci). Strelac: Živanović u 75. minutu.

BORAC: Buzadžija 7, Makivić 7 (Radin 7), Živanov 7, Stanojev 7 (Đurić), Jović 7, Stančetić 6, Rahić 6,5, Grković 6,5, Milovac 7, Kragović 7, Varga 6 (Cvijić).

JEDINSTVO: Jovišić 8, Subotić 6,5, Delić 7, Cvijanović 6,5 (Cvetanović 7), Ljubević 6 (Panjak 7), Ž. Mitrović 7, Gavrilović 6,5, M. Mitrović 7, Živanović 8 (Igrač), Milanović 7, Kačar 7.

U derbiju kola ekipa iz Stare Pazove je golom Živanovića odnela ceo plen iz Šajkaša. Napadali su domaći, stvarali šanse, ali je na golu gostiju bio raspoloženi Jovišić. Gosti su se opredelili za kontra -  napade, i iz jedne takve akcije Danilo Živanović je posle kontra napada iskosa sa desne strane pogodio suprotni ugao nemoćnog Buzadžije.       M. Po.

Sloga (E) - Jugović 3:1 (3:0)

ERDEVIK: Stadion Sloge, gledalaca 200, sudija Negovanović (Sremska Mitrovica).Strelci: ;Mačvanski u 9. i 33. i Barić u 16. za Slogu, a Terzić u 89. minutu za Jugović.

SLOGA: Tojagić 8, Đurkić 8, Vuković 7, Domčić 7, Vukanović 7 (Bojanić), Stojšić 7, Tomčić 7, Cvijić 8, Mačvanski 9 (Grubiša), Ristić 7, Barić 8 (Bajunović).

JUGOVIĆ: Mladenović 7, Pavlović 6, Vuletić 6, Ćeran 6 (Karas), Vučković 6, Ris 6 (Blažić), Jakšić 7, Terzić 7, Nikolić 7, Popović 6, Milojević 6 (Drakulić 7).

Lepa i dopadljiva utakmica u Erdeviku. I zaslužena pobeda igrača Sloge. Praktično sve je bilo rešeno u nešte više od pola sata igre. Posle pasa Tomčića, Mačvanski preciznim šutem načeo mrežu gostiju. I u sledećem minutu Mačvanski je mogao biti strelac. Ipak, kod drugog gola, domaćina Mačvanski je učestvocvao. Uposlio je Barića kao na tacni. U 33. minutu bilo je 3:0. Đurkić je započeo akciju, produžio loptu do Ristića, koji je pronašpao Mačvanskog na prvoj stativi, koji je preciznim šutem poslao loptu u mrežću.

U nastavku, ulazak Drakulića, preporodio je igru gostiju.Ali, nedovoljno  bilo za preokret. Terzić je bio samo strelac za počasni gol.

A. Kuzmić

Jadran - Hajduk (D) 1:2 (1:1)

GOLUBINCI: Igralište Jadrana, gledalaca 400, sudija Stojić (Novi Sad). Strelci: D. Marković u 45. (iz penala ) za Jadran, a Radman u 42. i 69. minutu za Hajduk. Žuti kartoni: Bajić, Denić (Jadran), Petrović, Simić, Sovilj (Hajduk).Crveni karton: Lukač (Jadran).

JADRAN: Nešić 6, Živanović 6, Lukač 7, Šestović 6, Radenkov 7, J. Kojčinović 6, Vidović 7, Naglić 6 (Vukolić), Denić 6 (Bajić), Pekić 7, Marković 6 (Đuran).

HAJDUK: Petrović 7, Ristić 7 (Atić), Halilović 7, Pendo 7, Mandić 7, Marković 7 (Mihajlović), Radman 8, Simić 7, Sovilj 8, Stojanović 7 (Lukić), Trebovac 7.

Divšani su počeli odlično i u finišu poluvremena su poveli. Radman je zaobišao domaćeg golmana i lako poslao loptu u mrežu. Golubinčani su izjednačili sa penala. Golman Petrović je zaustavio nepropisno Pekića u svom kaznenom prostoru.

U nastavku, domaća publika je očekivala preokret.Onda je na scenu stupio ponovo Radman, i posle centaršuta Mihajlovića, glavom je poslao loptu u nezaštićeni deo mreže.

I. Malenčić

Podunavac - Sloboda 3:0 (1:0)

BELEGIŠ: Igralište Podunavca, gledalaca 200, sudija Radić Irig). Strelci: N. Đurić u 9, Jovanović u 57. i Petronijević u 67. minutu.

PODUNAVAC: Sekulić 7, Dobrijević 7 (Zogović), Jovanović 7 (Remić), Gavrilović 8, Paunović 7, Miloš Živković 7,  Đurić 8 (Petronijević 8), Anđelković 7, Đuričić 7, Marko Živković 8, Mandić 7.

SLOBODA: Šljukić 6, Ragastovac 6, Mitrović 6, Đuričić 6 (M. Radošević 6), Božinović 6 (S. Radošević), Bosiljkov 6 (Ristić 6), Kuburović 6, Mrkajić 6, Vukasović 6, Jerković 7, Dragojević 7.

Utakmica sa dosta lepih akcija i gol šansi. Đurić je načeo mrežu gostiju iz šuta sa oko 16. metara.  Gavrilović je dva puta izvrsno uposlio prvo Jovanovića, pa potom i Petronijevića, a ovi su potom lako rešetali mrežu gostiju.

M. Radaković

Sremac (V) - Radnički (NP) 3:2 (1:1)

VOJKA: Igralište Sremca, gledalaca 200, sudija Ranković (Jarak). Strelci: Kolarov u 42. i 90. (iz penala) i Pejčić u 76. za Sremac, a Josipović u 13. i Bogdan u 60. minutu za Radnički. Žuti kartoni: Draganović, Bogojević, Morača, Kuburović (Sremac), Cvetković, Zorić, Fišić (Radnički).

SREMAC: Starčević 6, Bogojević 6, Kuburović 7, Raković 7, Draganović 7, Grujin 7, Petrić 6 (Pejčić 7), Babić 7 (Morača), Štetić 7, Petković 6, Kolarov 8.

RADNIČKI: Fišić 6, Bogdan 6, Mirosavljević 6, Bursać 7, Komazec 6, Balešević 6, Šavija 6,  Cvetković 7, Josipović 7, Ivanović 6 (Grujić), Zorić 6.

Vojčani su u prvom poluvremenu imali bar pet zaista lepih prilika. Postigli su samo jedan gol. Gosti iz Nove Pazove uspeli su zato da dva puta povedu sa 1:0 i 2:1. Potom su Vojčani opasno zapretili posle vođstva gostiju od 2:1.I na kraju su uspeli da preokrenu rezultat, posle bolje i konačno efijkasnije igre.Mogli su na kraju domaćini da slave i ubedljivije, samo da su strelci bili malo precizniji.

L. Kovačević

Mladost (BJ) – Podrinje 3:2 (1:2)

BAČKI JARAK: Sportski centar Livadica, gledalaca: 200, sudija: Subašić (Veternik), strelci: Ninković (iz penala) u 31, Trivunović u 52. i Miloš  Kovačević u 60. za Mladost, Petrić u 17. i Trebovac u 36. minutu za Podrinje, žuti kartoni: Stojisavljević, Trivunović, Leđanac, Apić, Milan Kovačević (Mladost), Džibrić, Mijailović, Savinović (Podrinje), crveni karton: Teodorović (Podrinje) u 84. minutu.

MLADOST (BJ): Lolić 7, Leđanac 7,5, Stojisavljević 7 (od 72. Stevančević - ), Apić 8, Todorović 7,5, Miloš Kovačević 8, Stojanović 6,5 (od 46. Borovnica 7), Trivunović 8, Stojaković 7,5 (od 90. Marić - ), Ninković 8, Milan Kovačević 7,5.

PODRINJE: Relić 6,5, Petrić 7,5, Stanić 6,5 (od 62. Rogo - ), Teodorović 7, Savinović 7, Radovanović 7, Đurđević 7,5, Trebovac 8, Džibrić 6,5 (od 53. Tomić 6,5), Ivić 6,5 (od 78. Živković - ), Mijailović 7,5.

U sadržajnom meču na Livadici, četa trenera  Nenada Cerovića, smogla je snage da režira preokret protiv jedne od najboljih ekipa u ligi.  Posle akcije Đurđevića i Radovanovića, u 17. minutu, loptu je preko linije prebacio Nikola Petrić. U kaznenom prostoru, nepropisno je zaustavljen Miloš Stojaković, dok je David Ninković preuzeo odgovornost i bio precizan, iako je golman Nenad Relić imao loptu na ruci – 1:1. Pet minuta kasnije, na odbitak je natrčao Tomislav Trebovac, najbolji igrač Podrinja, a parada Dragana Lolića je samo ulepšala majstoriju. Stefan Trivunović je pogodio za 2:2, krunisavši asistenciju raspoloženog Miloša Kovačevića. Lavovski se borio Mladen Apić, počeo je kao štoper, kasnije je prekomandovan na beka, a u 58. minutu, udarcem glavom je pogodio stativu. Slavlje je naručio Miloš Kovačević, povratnik iz Slovačke, natrčao je na odbitak od golmana i loptu spakovao u mrežu. Prethodno su akciju kreirali Ninković i Trivunović. U 70. minutu, gosti su, nezadovoljni suđenjem, posedali na travu, meč je nastavljen posle kraćeg prekida, a iskusni Mirko Teodorović je, zbog starta nad Ninkovićem, šest minuta pre kraja, dobio crveni karton.

M. Menićanin

ERDEVIK: Sloga - Jugović 3:1, GOLUBINCI: Jadran - Hajduk (D) 1:2, NOVI SAD: Crvena zvezda - Sloga (T) 2:1, VOJKA: Sremac - Radnički (NP) 3:2, ŠAJKAŠ: Borac - Jedinstvo (SP) 0:1, BAČKI JARAK: Mladost - Podrinje 3:2, BELEGIŠ: Podunavac - Sloboda 3:0, BEOČIN: Cement - Mladost (NS) 1:1.

1. Sloga (E)         3      3      0      0      7:1    9

2. Mladost (NS)  3      2      1      0      6:1    7

3. Jedins. (SP)    3      2      1      0      6:3    7

4. Podunavac      3      2      0      1      6:3    6

5. Hajduk (D)       3      2      0      1      6:5    6

6. Cr. zvezda      3      1      2      0      5:4    5

7. Radnič. (NP)  3      1      1      1      6:4    4

8. Podrinje        3      1      1      1      5:3    4