Vojvođanska liga – jug: „Kanarinci” srećno do boda

05.04.2022. 12:26 12:28
Izvor: FK Cement/ Momenat s utakmice u Beočinu

Erdevičani su zaslužili pobedu. Bili, su bolji rival, ali strelci su ozbiljno zakazali. Mnogo prilika su propustili,  a gosti neubedljivi i slabi.

Sloga (E) - Novi Sad  0:0

ERDEVIK: Igralište Sloge, gledalaca 150, sudija Šćepanović (Krušić).

SLOGA: Veselinović 7, Rukavina 7, Raičević 7 (Vujević), Vuković 7 (Mačvanski), Stojšić 7, Bajunović 8, Stojčić 7, Herceg 7, Uglješić 7, Volarević 7, Ćirić 7.

NOVI SAD: Ranđelović 7, Branković 6, Kavčić 7, Jević 6, Ignjić 6, Simić 7, Panjak 7 (Mitrović), Balabanović 7 (Jovanović), Kantanrdžić 6 (Kovačević 6), Gadžić 7 (Kurteš), Galić 5.

Jedino su golovi izostali za ocenu o derbiju, vrednog epiteta jednog od najkvalitetnijih mečeva sezone na vojvođanskom jugu. Otvorena igra i šanse pred golovima obeju ekipa. Ubedljivije su utakmicu otvorili domaći igrači. Već u petom minutu povoljnu priliku nije iskoristio Uglješić, pola sata kasnije revanširao mu se Panjak pred golom Sloge, da bi najpovoljniju priliku u prvom poluvremnu, sa Ćirićem u situaciji jedan na jedan, osujetio golman kanarinaca Ranđelović.

U drugom poluvremenu, Sloga je igrala bez dvojice povređenih centralnih bekova Raičevića i Vukovića,. Volarević je u dva maha prokockao lepe šanse. Zatim su prilike propustili  Ćirić i Vujović. Sa druge strane Galić, nije iskoristio priliku.Domaća odbrana je slabo intervenisala, i odbijenu, loptu on je poslao glavom za malo preko prečke.

A. Kuzmić

Hajduk (D) - Podunavac 0:0

DIVOŠ: Igralište Hajduka, gledalaca 150, sudija Despotović (Ogar). Žuti kartoni: Trebovac, D. Simić (Hajduk), Roganović, Kačar (Podunavac).

HAJDUK: Trkulja 7, Perović 7 (Savićević 7), Savinović 7, Tomić 7, Nikolić 7, Cvijić 7, Vukobratović 7, Živković 7, (Šućak 7), N. Savić 7 (Sovilj 7), Trebovac 7 (Lazić), D.Simić 7.

PODUNAVAC: Trifunović 7, Roganović 7, Kačar 7, Vujović 7, Papović 7, Miloš Živković 7 (Marko Živković 7), Stojisavljević 8, Saračević 7, Zogović 7, Zlatković 7, Veseli 7 (Soldatović).

Bila je to veoma dobra utakmica. Prava prvenstvena, sa dosta trčanja, i sa dosta propuštenih šansi na obe strane.Domaćini nisu uspeli da slave, a bili su mnogo biliži slavlju, ali falilo im je samo malo sportske sreće.

M. S.

Cement - Indeks 1:0 (1:0)

BEOČIN: Stadion Cementa, gledalaca 100, sudija: V. Tošić (Novi Sad), strelac: Janjić u 29. minutu. Žuti kartoni: Kovačević, Zelić (Cement), Nađ (Indeks).

CEMENT: Mijanović 8, Peković 8, Ungar 8, Zelić 7, N. Zeljković 8, Janjić 9 (Popović 7), Grujić 8, Kovačević 7 (Srdanović 6), Vuković 7, Mijajilović 8, D. Zeljković 7.

INDEKS: Subašić 7, Gaćeša 7 (Stojanović 6), Jokić 7, Delić 7, Lukić 7, Borovnica 7, Vukašinović 7, Batinić 6 (Zekan 6), Klajić 6 (Kaplanski 6), Nađ 7, Topić 6.

Vrlo dobar fudbal viđen je na stadionu Cementa, mada se radi o timovima koji su u donjem delu tabele. Sam početak je pripao Cementašima, koji su stvorili nekoliko prilika, da bi u 29. minutu došli u vođstvo preko Marka Janjića, koji se najbolje snašao pred golom Indeksa i matirao golmana Subašića. Posle primljenog gola gosti su krenuli agilnije, ali se sve odigravalo između dva šesnaesterca. U drugom delu Cementaši pokušavaju da dođu do pogotka, ali bez uspeha.

U samom finišu igrači Indeksa kreću na sve ili ništa kako bi došli do poboljnijeg rezultata, ali čvrsta odbrana Cementa se nije dala iznenaditi.

B. Starčević

Budućnost (SN) - Radnički (Š) 0:0

SALAŠ NOĆAJSKI: Igralište Budućnosti, gledalaca 150, sudija Jevtić (Budisava). Žuti kartoni: Simovljević, Malinović, Janković (Budućnost), Drča, Sarić, Subić, Savić, Stojšić (Radnički). Crveni karton: Pavlović (Radnički).

BUDUĆNOST: Čupić 7, Stanivuković 7, Čonjagić 7, Radosavljević 7 (Grbić 7), Jeftić 7, Grujić 7, Đukić 7 (Prijić), Simovljević 7 (Vladisavljević 7), Rogo 7 (Malinović 7), Janković 7, Milošević 7.

RADNIČKI: Nikolić 8,5, Aperlić 7, Drča 7, Pavlović 6, Stojšić 7 (Vasiljević), Jovanović 7, Sarić 7, Vlaisavljević 6, Dobrojević 6, Savić 7, Subić 7 (Mijanović).

Umalo iznenađenje u Salašu Noćajskom. Očekivali su navijači šidskog Radničkog, da će, njihovi puleni već u prvom poluvremenu, imati rezultat koji će im omogućiti osvajanjem sva tri boda. I da domaćini nemaju nikakve šanse da ugroze gostujuću mrežu. Ali, domaćini su od prvog minuta krenuli angažovano i da na golu gostiju nije stajao pouzdani golman Nikolić, branio je kao da je imao sto ruku, igrači Budućnosti bi slavili.

M. Simić

Sloboda - Dunav (SB) 1:1 (0:1)

PEĆINCI: Igralište Suvača, gledalaca 150, sudija Petrović (Šid).Strelci: Barić u 68. za Slobodu, a Sremčević u 24. minutu za Dunav. Žuti kartoni: Kalajdžić, Dimić, Đorđević (Sloboda), Nikolić, Zagorčić (Dunav).

SLOBODA: Babić 7, Đorić 7, Kalajdžić 7, Lazarević 7, Stojadinović 7, Kobiljski 7, Dimić 7, Đurčić 7 (Đorđević), Barić 8, Bogićević 7, Jošić 7 (vVdić)

DUNAV:  Jagodić 8, Ivanović 7, Nikolić 7, Milovac 7, Budimir 7, Žilović 7, Erdeljan 7 (Prošić), Sremčević 8 (Radinović), Babić 7, Zagorčić 7 (Milošević), Čolić 7.

Gosti su se uglavnom  branili. Domaćini, nisu imali neki bolji recept da se razbije takva igra gostiju.Čak su gosti posle jedne dobre i brze akcije i poveli. Onda su domaćini počeli da igraju mnogo poletnije i angažovanije. Postigli su i gol.

Odbrana gostiju, je posle toga, igrala mnogo čvrsto i još požrtvovanije.Svaku domaću akciju su uspeli da preseku u početnoj fazi.

S. Sarić

Radnički (NP) - Donji Srem 1:0 (0:0)

NOVA PAZOVA: Igralište Radničkog, gledalaca 150, sudija Kukuda (Petrovardin).Strelac: Labović u 74. minutu. Žuti kartoni: Nikolić, Labović, Šavija, Konestabo (Radnički), Radivojević, Zejić, P. Perišić, A. Ljubojević, Radosavljević, Mance, Zorić, Marković (Donji Srem).Crveni karton: Adamović (Donji Srem)

RADNIČKI: Jovišić, Subotić, Javorac, Nikolić, Labović, Gavrilović (Pejčinović), Jurišić, Balešević, Šavija (Knežević), Vitas, Konestabo (Dujić).

DONJI SREM: Ristić, Ješić, Zorić (Štetić), A. Ljubojević, Vukmanović, P. Perišić (Marković), Kokir, Adamović, Sekulić (Zejić), Radivojević (Milanović), Radosavljević.

Važnost pobede je bila velika za obe ekipe. Domaćinima da se što više odlepe od dna tabele, a gostima da se ponovo prbliže vodećem na tabeli.Igrao se i dobar fudbal. I izgledalo je sve do 74. minuta da će se meč završiti bez golova, iako je bilo šansi, na obe strane. Tada je Labović, prvi put bio nepokriven od gostujuće odbrane, što je bilo dovoljno da matira pouzdanog Ristića. Do kraja meča gosti su krenuli žustrije, ali to nije dalo rezultata.

B. R.

JedinstvoSloga (T) 1:0 (1:0)

RUMENKA: Igralište Jedinstva, gledalaca: 300, sudija: Bošković (Salaš Noćajski), strelac: Kanja u 35. minutu, žuti kartoni: Đekić, Radeka, Milovanović (Jedinstvo), Derviši, Ergarac (Sloga), crveni karton: Ergarac (Sloga) u 62. minutu.

JEDINSTVO: Vidaković 7, Popadić 7, Đekić 7,5, Ivanović 7, Senderak 7, Rac 7, Jovišić 7,5, Ilić 7, Radeka 7 (od 56. Petrović 7), Kanja 7,5 (od 74. Poštić –), Milovanović 7,5 (od 90. Jovanov –).

SLOGA: Vojvodić 7, Marković 6 (od 70. Ćelić –), Tomić 6, Jakovljević – (od 13. Ergarac 5,5), I. Kočiš 6,5, Avdalović 6,5, Prolić 6 (od 46. Marjanović 6), Jakšić 6 (od 84. Pavićević –), Pastor 6,5, S. Kočiš 6 (od 70. Grgić -), Derviši 7.

Režiser zaslužene pobede domaćih, bio je Igor Kanja, sa petnaestak metara je naciljao suprotan ugao. Do odlaska na odmor, u šansama su bili Ilić, Radeka i Milovanović. Sredinom drugog poluvremena, Jovišić je presekao napad rivala i servirao loptu Popadiću, ali golman Vojvodić je odlično reagovao. Od 62. minuta, Temerinci su bili brojčano slabiji, zbog isključenja Miloša Ergarca, a sreća im je bila saveznik, kada je Viktor Milovanović pogodio prečku.

M. Men.

Rezultati:

SALAŠ NOĆAJSKI: Budućnost - Radnički (Š) 0:0, DIVOŠ: Hajduk -Podunavac 0:0, DONJI TOVARNIK: Sloboda - Dunav (SB) 1:1, RUMENKA: Jedinstvo -Sloga (T) 1:0, BAČKI JARAK: Mladost - Veternik 0:1, BEOČIN: Cement - Indeks 1:0, NOVA PAZOVA: Radnički - Donji Srem 1:0, ERDEVIK: Sloga - Novi Sad 0:0.