Vojvođanska liga–Jug: Kanarinci preleteli Temerin

25.05.2021. 09:11 09:14
Izvor: Gužva pred golom Jaračana na utakmici na Bačkom igralištu, foto: D. Ivanić

Sloga (T) – Novi Sad 0:1 (0:0)

TEMERIN: Stadion Sloge, sudija: Kampić (Novi Sad), strelac: Pekić u 68. minutu, žuti kartoni: Nemanja Tomić, Zelić, Marković (Sloga), Smiljanić, Kačavenda, Suvajdždžć (Novi Sad).

SLOGA (T): Glišić 7, Pastor 7, Nemanja Tomić 7, Zelić 7,5, Kragović 7, Mijić – (od 25. Marković 6,5), Mijailović 7, Grubović 6, N. Grujić 7,  D. Grujić 7,5 (od 74. Nikola Tomić - ), Topić 6 (od 74. Kuvekalović - ).

NOVI SAD: Romić 7, Kačavenda 7, Kavčić 7,5, Suvajdžić 7,5, Ignjić 7, Pekić 8, Smiljanić 7,5 (od 88. Ilijin - ), Mitrović 7, Leđanac 7, Kantardžić 7, Grković 7.

Uoči ovog meča, imperativ fudbalera Sloge u borbi za opstanak, bio je pođednako izražen, kao želja gostiju da osvajanjem bodova ostanu u trci za viši rang, pa tokom prvog poluvremena nije bilo mnogo uzbuđenja. Ritam domaćina, poremetila je povreda iskusnog veziste Predraga Mijića, u 25. minutu, ali uprkos tome dobro su parirali zahuktalim gostima. Temerinci su, tokom drugog poluvremena, propustili dve odlične šanse, preko Uroša Topića i Nemanja Grujića.

Jedini gol, postigao je Jovan Pekić, najbolje se snašao u kaznenom prostoru i iz okreta zakucao loptu pod prečku, čime su Novosađani vezali osmi meč bez poraza.

Crveno-beli će pečat na opstanak i teoretski morati da udare u preostala tri meča, pre čemu ih očekuju gostovanja u Novoj Pazovi i Salašu Noćajskom i dvoboj sa Jadranom na domaćem terenu.

M. Menićanin

Jedinstvo - Cement 0:0

RUMENKA: Igralište Jedinstva, sudija: Graovac (Ruma). Žuti kartoni: Kosturanov, Skoko (Jedinstvo), Bukvić, Krstić, Vukašinović (Cement).

JEDINSTVO: Kosturanov 7, Delć 6,5, Štefek 7, Đekić 7, Kanja 6,5, Gadžić 6,5, Zeljković 6,5 (Stojanović 6,5), Petrović 6,5 (Moravac 7), Skoko 7, Trišić 6,5, Tepić 6,5.

CEMENT: Mijanović 8,5, Ungar 7, Jovišić 7, Jević 8, Stojanović 7, Marijanović 7, Mandić 6,5 (Laković 7), Jakšić 6,5, Bukvić 7 (Vukašinović 7), Sapundžić 6,5 (Krstić 7), Vilotijević 7.

Fudbaleri Jedinstva propustili su priliku da pobede.  Razlog što nisu savladali odlično organizovani i borbeni tim iz Beočina su neefikasni napadači i sjajne  mladogi talentovanog Aleksandra Mijanovića. Golman Cementa činio je čuda, a kada je već bio savladan i sreća ga je pogledala, jer je udarac Moravca završio na stativi.

U prvom poluvremenu Mijanović je zaustavio pokušaje Igora Kanje i Bogdana Tepića, a u nastavku je bio na visini zadatka kada je šut Petrovića bravuroznom intervencijom odbio, ponovo je natrčao Ptrović, a Mijanović je izašao kao pobednik. Golman Cementa osujetio je neugodne udarce iz povoljnih prilika Zeljkovića, a potom i Moravca, pa je uz ekip koja se uspešno odbranila bio neprelazna prepreka za Rumenčane. Umalo da gosti u Beočin odnesu ceo plen, kada je posle kontre Jovišić bio u prilici, ali je Kosturanov spasao mrežu.

U sudijskoj nadoknadi, na centaršut Kosijera za delić sekunde zakasnio je Krstić.

M. Po.

Borac (Š) - Sloboda 2:0 (1:0)

ŠAJKAŠ: Igralište Borca, sudija: M. Čekičević (Morović), strelci: Grgić u 35. (iz penala) i Banović u 74. minutu.

BORAC: Studen 7,5, M. Gavrilović 7, Kovanušić 7, Topić 7,5, Banović 8 (N. Đurić), Miletić 7, S. Gavrilović 7, Grgić 7,5 (M. Đurić), Milovac 7 (Mitrović), Zečević 7,5, Božić 7 (Stanković 7).

SLOBODA: Oparnica 7,5, Stević 7, Đorić 7 (A. Simić 7), Parmasović 6,5 (Radošević 7), Lazarević 7, M. Simić 7 (Đorđević 7), Salkunić 7, Dimitrić 7,5, Vuković 7, Kuburović 7, Jošić 6 (Bogdan 7).

U otvorenoj igri dva kvalitetna sastava u 35. minutu dosuđen je penal, koji je iskoristio Luka Grgić i pogodio mrežu zapaženog Oparnice.

U nastavku utakmice otvorena i beskompromisna igra rivala, da bi u 74. minutu Stefan Banović prošao po desnoj strani i sa ivice šesnaesterca pogodio mrežu.

M. Po.

IndeksMladost (BJ) 0:0

NOVI SAD: Đačko igralište, sudija:  Ivanović (Sremska Mitrovica). Žuti kartoni: Zorić, Nađ, J. Ćuk (Indeks), Kurtiši, predstavnik kluba Prolić (Mladost).

INDEKS: Subašić 8, A.Ćuk 7, Luledžija 7,5, Vuković 7,5, Zorić 7, Stojanović 6,5 (Nedić 7), Banjac 7, Samardžić 7 (Knežević -) Nađ 7,5, Klaić 7, J. Ćuk 7.

MLADOST: Borojević 8, Vejin 7, Stojisavljević 7, Drinić 7, Stevančević 7,5, Stojanović 7, Subašić 7(Bešević -),Kovačević 7, Antonić 6,5, Kurtiši 7,5, Škavić 7.

Golmani su imali glavne role i najzaslužniji su što je na kraju rezultat ostao onaj najnepopularniji.U prvom delu više se igralo pred golom Indeksa. Prvi je u situaciji da ozbiljnije ugrozi  Subašića bio Antonić,za malo bio neprecizan. Na drugoj strani tandem Klaić -  Nađ zadavao je mnogo poteškoća golmanu Borojeviću koji je dva puta odbranio šut Nađa.

U finišu prvog dela je i Subašić odličnim intervencijama sprečio Antonića i Škavića da donesu prednost Jaračanima.Do odlaska na odmor Nađ je pripremio šansu Samardžiću, a ovaj šutirao glavom kraj gola.

U uvodnim minutima nastavka Zorić je izgubio loptu prihvatio je Filip Subašić a prezimenjak na golu Indeksa na vreme je istrčao, spasao mrežu.

Do kraj utakmice „studenti“ su napadali i pokušavali da dođu do celog plena ali je Borojević  ukrotio udarce Nađa i Samardžića, pa su rivali podelili plen na ravne časti.

M. Kovačević

Crvena zvezda - Jugović 6:0 (1:0)

NOVI SAD: Igralište Crvene zvezde, sudija: Grahovac (Novi Sad), strelci: Tubić u 7. 67. 72. i 85. Stanković u 70. i Zvekan u 87. minutu. Žuti kartoni: Jokić (Crvena zvezda), Đekić (Jugović).

CRVENA ZVEZDA: Vojvodić 7,5, Ćelić 7, Jokić 7 (Zvekan 8), Eror 7, Nenezić 7 (Bogavac), Dokić 7,5, Kisić 7, Hajrizi 7, Tubić 9, Stanković 8 (Jeremić), Krpović 7.

JUGOVIĆ: Mladenović 6, Samardžija 6,5 (Radmanović), Černjak 6, Tomić 6, Vukelić 6, Babić 6, Nikolić 6,5, Makivić 6,5, Đekić 6, Svitić 6 (Jelić 6), Dakić 6 (Srdanović).

Kasno su se prenuli novosadski crveno-beli, ostvarili su najubedljiviju pobedu ovoga proleća. Već u 7. minutu Mihajlo Tubić je načeo mrežu golmana Miloša Mladenovića. Nekoliko minuta kasnije ozbiljno su pripretili Kaćani, pošto je Makivić između poslednjih redova odbrane domaćih prosledio loptu do Miloša Đekića, ovaj se našao oči u oči sa Vojvodićem koji je spasao mrežu.

Ulazak Peđe Zvekana doprineo je agilnijoj napadačkoj igri domaćina koji su do kraja meča od bezbroj prilika pet puta pronašli put ka mreži gola gostiju. Rezultat je povećao najbolji akter Mihajlo Tubić. Uspeo je Mihajlo Tubić da asistira Stankoviću kada je zaobišao čuvare i idealno uposlio kapitena kome nije bilo teško da plasira loptu u mrežu. Za treći gol Tubića zaslužan je rezervista Peđa Zvekan, pa se Tubić po treći put upisao u strelce, a pet minuta pre kraja ponovo bio koban za gol gostiju. Pobedu sa pola tuceta stavio je Peđa Zvekan.

M. Popović

Budućnost - Jadran 4:2 (3:1)

SALAŠ NOĆAJSKI: Igralište Budućnosti, sudija Grmuša (Petrovaradin). Strelci: Đukić u 5, Rogo u 9, Vlaisavljević u 28. i Jeftić u 53. za Budućnost, a Marković u 29. i 75. minutu (iz penala) za Jadran. Crveni karton: Karna (Jadran).

BUDUĆNOST: Čupić 7, Stanivuković 7, Nenad Grujić 7 (Mihajlović), Rdosavljević 8, Jeftić 8, Đukić 8, Simovljević 7 (Stanić), Rogo 8 (Jošić), Simeunović 7, Vlaisavljević 8, Dobo 7 (Đorđić).

JADRAN: Antić 6, Jakšić 6 (M. Kojčinović 6), J. Kojčinović 6, Jurišić 6, Pekić 6, Marković 8, Puljiz 6, Dimić 6 (Šestović), Vukolić 6, Vukasović 6, Karna 5.

Domaćini su igrali mnogo bolje od rivala, ali, nisu uspeli da realiziju više od četiri prilike. Ustvari, da su domaći strelci bili bar malo precizniji konačan rezultat bi bio mnogo ubedljiviji.

M. Simić

Hajduk (D) - Radnički (NP) 1:0 (0:0)

DIVOŠ: Igralište  Hajduka, sudija Despotović (Ogar).Strelac: Halilović u 75. minutu. Žuti kartoni: Cvijić, Savićević, Ristić (Hajduk).

HAJDUK: Jokić 7, Halilović 9, Simikić 7, Balinović 7, Cvijić 7, Ristić 7 (Denković), Derajić 7 (Svićević), Stojšić 7 (Živković 7), Sovilj (Stupar), Atić 7, Bosančić 7.

RADNIČKI: Tanasić 7, Novevski 7, Brtka 7, Zorić 7, Dević 7 (Mikić), Milovčević 7, Conevski 7 (Bojić 7), Balešević 7, Subotić 7, Gvozdenović 7, Stikić 7.

Veoma dobra utakmica. Gosti su izdržali sve nalete domaćina sve do 75. minuta, kada je Halilović konačno izigrao celu odbranu gostiju i golmana Tanasića. Imali su domaćini posle toga šanse i da uvećaju rezultat, ali, se gostujuća odbrana se pokazala kao čvrsta.

R. Maričić

Sremac (V) - Podunavac 4:2 (2:2)

VOJKA: Igralište Sremca, sudija Vukmanović (Novi Sad).Strelci: B. Rankov u 26, Marinković u 41, Ranitović u 51. i Travica u 81. (iz penala) za Sremac, Baletić u 10. (iz penala) i Čolaković u 44. minutu za Podunavac. Žuti karton: Grujić (Sremac). Crveni karton: Pejović (Podunavac).

SREMAC: Petrović 7, Sredojević 7 (Travica 8), Bežanović 7, Marinković 7, Šašić 7 (Grujin 8), Grujić 7, Vidović 7, Kovačević 7, Ranitović 8, B. Rankov 7, V. Rankov 8, Stanišljević 7.

PODUNAVAC: Tarbuk 8, Nikolić 6, Pejović 6, Soldatović 7, Baletić 7, Čolaković 7, Bjelobrk 6, Crvenčanin 6, Joksović 6, Cvjetojević 6, Božinović 7.

Igrale su ekipe koje se grčevito bore da ostvare status igranja u ligi i na jesen.Na kraju pobedio je tim koji je bio za malo bolji.Tim, koji se više borio i imao više želje. U prvom delu viđen je ravnopravan fudbal, a posle isključenja Pejovića, gosti nisu mogli da pruže bolji otpor domaćinima. A, i rezervista Grujin je bio prevaga u slavlju igrača Sremca.

A. Inđić

Sloga (E) - Podrinje 4:0 (1:0)

ERDEVIK: Stadion Sloge, sudija Tošić (Stara Pazova).Strelci: Matić u 33, Mačvanski u 71. i Ivković u 77. 83. minutu.Žuti kartoni: Rukavina, Volarević, Kovačić (Sloga), Martinović (Podrinje).

SLOGA: Tojagić 7, Rukavina 7, Đurkić 7, Raičević 7, Džibrić 7 (Bajunović), Ristć 7 (Vujović), Volarević 7 (Ivković 8), Kovačić 7, Herceg 7, Matić 8, Stojčić 7 (Mačvanski 8).

PODRINJE: Relić 7, Teodorović 7, Martinović 7, Pršić 7 (Stevanović 7), Đurđević 7, Miražić 7, Lukić 7, Mijailović 7, Arsenović 7 (Ćirić), Petrović 7, Ivić 7.

U Erdeviku se igrao se zanimljiv fudbal.U prvom poluvremenu igrači Podrinja, dobro su se držali, ali u nastavku rezervisti Sloge Ivković i Mačvanski potpuno su ih razbili. Tri puta gostujuću odbranu i tako je domaćin došao do ubedljive pobede.

A. K.-L. K.

VOJKA: Sremac - Podunavac 4:2, ERDEVIK: Sloga - Podrinje 4:0, NOVI SAD: Indeks - Mladost (BJ) 0:0, RUMENKA: Jedinstvo - Cement 0:0, NOVI SAD: Crvena zvezda - Jugović 6:0, ŠAJKAŠ: Borac - Sloboda 2:0, TEMERIN: Sloga - Novi Sad 0:1,  DIVOŠ: Hajduk - Radnički (NP) 1:0, SALAŠ NOĆAJSKI: Budućnost - Jadran 4:2.

1. Borac (Š)      31     21     4      6      63:28        67

2. Jedin. (R)       31     19     8      4      53:21        65

3. Novi Sad       31     18     9      4      54:30        63

4. Hajduk (D)      31     20     1      10     62:36        61

5. Sloboda 31     18     3      10     46:31        57

6. Cement  31     15     7      9      46:33        52

7. Indeks  31     13     7      11     47:41        46

8. Sloga (E) (-3) 31     15     3      13     49:35        45