VOJVOĐANSKA LIGA – JUG Gadžić srušio Šiđane

18.09.2018. 12:29 12:31

Radnički (Š) - Tatra 0:4 (0:2)
Ni, na ovoj utakmici, mlađani Šiđani, nisu mogli da se suprostave, mnogo boljem rivalu iz Kisača.

Gosti su stvorili niz odličnih akcija. I postigli su samo četiri izvanredna gola.A, domaćini, nisu odigrali, ni jednu jedinu akciju, niti stvirili šansu.Golman Šiđana Klisurić je isključen, pošto, je loptom igrao rukom van kaznenog prostora.

B. R. – P. L.

ŠID: Stadion Radničkog, gledalaca 200, sudija Dimoski (Novi Sad).Strelci: Nastić u 31.i Gadžić u 44, 88. i 90. minutu. Žuti kartoni: J. Sarić, Stojšić (Radnički), Stojčić (Tatra).Crveni karton: Klisurić (Radnički).

RADNIČKI: Klisurić, Nonković (Blaško), Mijatović (Božić), J. Sarić, Bošnjaković, Vasić (Bibić), Stojšić, Derajić, Krajnović, N. Sarić, Perović.

TATRA: Kosuranov, Stojčić, Dražić, Berić (Pilipović), Stevanović, Apić, Sapundžić (Klajić), Gadžić, Ćetković, Barić, Nastić (Pavlović).

Prvi maj - Jedinstvo (SP) 1:0 (1:0)

Rumljani su od prvog minuta krenuli dosta angažovano. Ali, nisu uspeli, da postignu gol, sve do finiša poluvremena, kada je Mačvanski iskoristio, smušenost u odbrani gostiju.

Nisu odbrambeni igrači gostiju izbili loptu na vreme i to im se osvetilo. U nastavku gosti iz Stare Pazove krenuli su borbenije i organizovanije.Pokušavali su da makar poravnaju rezultat.Zato su domaćini imali iz kontri šanse da uvećaju rezultat. Ali, Milojević, Dobić i Lacković su uvek bili za malo neprecizni.

R. Obradović

RUMA: Stadion Prvog maja, gledalaca 200, sudija Matić (Šid).Strelac: Mačvanski u 44. minutu. Crveni karton: Zarić (Jedinstvo).

PRVI MAJ: Šegavac 8, Lazić 7 (Stanivuković 7), Ristić 7, Mačvanski 8, Krstić 7, Milojević 7, Radišić 7, Čupeljić 7 (Lacković 7), Đokić 7 (Dobić 7), Stojčić 7, Zec 7.

JEDINSTVO: Jovišić 6, Najdanović 6, Vučković 6, Živković 6, Zogović 6, Grubor 6, Rudić 6, Cvetanović 6 (Igrač 6), Šobot 6, Mihajlović 6, Zarić 6.

Podunavac - Sloga (E) 1:3 (0:3)

Domaćini su bili bolji, ali nisu imali sreće. Na drugoj strani Erdevičani su u prvom poluvremenu izveli tri kontre i postigli tri gola. U nastavku domaći sui opet dominirali, a gosti, su čuvali rezultat iz prvog poluvremena i  na kraju su utakmicu priveli rutinski.

M. Radaković

BELEGIŠ: Stadion Podunavca, gledalaca 200, sudija Negovanović (Sremska Mitrovica). Strelci: Jakšić u 65.za Podunavac, Smiljanić u 24, Anđelković u 33. (autogol) i B. Považan u 38. minutu za Slogu.Žuti kartoni: Šolaja, Mandić, Jakšić (Podunavac), rubiša, Mikić (Sloga).

PODUNAVAC: Adrović 6, Šolaja 7, Đuričić 6, Punišić 6, Tintor 6, Jalkšić 7, Paunović 6, Balašević 6, Anđelković 6 (Vukmirović 6), Brtka 6, Mandić 6 (Petronijević 7).

SLOGA: Petrović 8, Đurkić 7, Halilović 7, Rosić 8 (Simeunović 8), Ristić 7, Smiljanić 7, Grković 7, Bajunović 8, B. Považan 7 (Bojanić 7), Grubiša 7, Lovrić 7.

LSK - Podrinje  1:1 (0:0)

U Laćarku je odigrana kvalitetna fudbalska utakmica sa dosta dobrih akcija u igri kod oba rivala.

A, u prvom poluvremenu, domaćini su bili bolji rival, ali  nisu uspeli tu bolju igru krunisati i golovima. Odmah na početku drugog poluvremena Laćarci su poveli.

Vasilić je dodao loptu Vuletiću kao na tacni, a ovaj, je sa pet metara lako matirao Relića.Gosti su izjdnačili pošto, je Trebovac ostao sam na drugoj statvi i sa osam meztara rutinski ubacio lotu u domaću mrežu.

M. Plavšić

LAĆARAK: Stadion LSK-a, gledalaca 600, sudija Ranković (Jarak).Strelci: Vuletić u 52. za LSK, a Trebovac u 77. minutu za Podrinje. Žuti kartoni: Trubić, Vukotić, Lađevac (LSK), Teodorović (Podrionje).

LSK: Ovšek 8, Đilas 8, Vuletić 9, Leđanac 8, Tubić 8 (N. Bojić 7), Bosančić 8, Šćurk 8, Vukotić 8,  Dronić 7 (Plavšić 7), Oparušić 8 (D. Bojić 7), Vasilić 8.

PODRINJE: Relić 8, Čokanjalović 8 (Đurđević 7), Teodorović 8, A. Radovanović 8 (Pršić 7), Rogo 8 (Živković 7), Trebovac 9, Pantić 8, Arsenović 8, Tomić 8, Mijajlović 8.

Hajduk (B) - Hajduk (Č) 1:0 (1:0)

Već, na početku utakmice, Beščani su prokockali dva zicera.

A, posle, toga, brzu kontru izveli su braća Mitrović, Milan i Željko, i kada je Željko bi u situaciji da postigne gol, Kalajdžić je napravio prekšaj za najstrožu kaznu.

A, Curaković, je bio neumoljiv sa bele tačke.I u nastavku, braća Mitrović su pravila dar mar u gostujućoj odbrani, ali, Milan, nije mogao pogoditi gostujuću mrežu ni sa nekoliko metara.

M. Batalo

BEŠKA: Stadion Hajduka, gledalaca 200, sudija Samac (Futog). Strelac: Curaković u 28.(iz penala). Žuti kartoni: Subotin, Orošić, Petrović (domaći), Stjepanović, Damjanović, Brkić, Zeljko (gosti).

HAJDUK (B): Blagojević 7, Grković 7, Subotin 7, S. Gavrilović 7, M. Gavrilović 7, M. Mitrović, Petrović 7 (Blanuša), Živanović 7, Orošić 7, Curaković 7, Ž. Mitrović 7.

HAJDUK (Č): Plemić 6, Zeljko 6, Srećkov 6, Kalajdžić 5 (Hornjak 6), Ubović 6, Markov 6, Damjanović 6, Radin 6, Trninić 6, Brkić 5, Stjepanović 6 (Ninković).

Hajduk (D) - Borac (Š) 2:3 (1:1)

Opet, su, domaćini bili, nezadovoljni suđenjem.

Nije im priznat čist gol, a bilo je i drugih greški.Sve u svemu, bodovi su pripali, ipak, boljem rivalu.

A, domaćini, mogu da žale i za nekim prokockanim šansama.

B. R.

DIVOŠ: Stadion Hajduka, gledalaca 300, sudija Gaćinović (Novi Sad). Strelci: Skorupan u 33.i Kremenović u 92. za Hajduk,  a  Panić u 41, Božić u 66. i Popin u 78. minutu za Borac. Žuti kartoni: Radinović, Skorupan, Sovilj (Hajduk), Božić (Borac).

HAJDUK: Radić 7, Simić 7, Stević 7, Radinović 7 (Simić 7), Lukić 7, Kremenović 7, Puškaš 7 (Mandić 7), Skorupan 7, Milenković 7, Savićević 7, Sovilj 7.

BORAC: Buzadžija 7, Božić 7, Makivić 7, Živanov 7, Skoko 7, Mijić 7, Ivanović 7, Grgić 7, Panić 7, Asani 7 (Jašić 7), Veselinović 7 (Popin 7).

Sloga (T) – Jugović 0:1 (0:1)

Četvrtom uzastopnom pobedom, fudbaleri Jugovića, potvrdili su da su najprijatnije osveženje dosadašnjeg dela trke za bodove.

I proletos su odneli bodove iz Temerina, a ponovo su pokazali da su neugodan rival za fudbalere Sloge, čije izdanje nije bilo u skladu sa očekivanjima.

Bilo je primetno da domaćinu mnogo nedostaje organizator igre Aleksa Mijailović, jer su napadi bili stihijski.

Kivni su Temerinci na sudiju Vladimira Tošića, zbog neujednačenog kriterijuma i stvorene nervoze na terenu.

Kajmak su pokupili Kaćani, pogodak najboljeg strelca Slobodana Terzića, kada je izašao ispred golmana Alekse Slijepčevića i majstorski naciljao mrežu, trasirao im je put ka liderskoj poziciji.  Gosti su posle vođstva vešto krali vreme, uz blagonaklonost sudije, nadoknada je trajala osam minuta, a mogla je još toliko.

M. M.

TEMERIN: Stadion Sloge, gledalaca: 200, sudija: Tošić (Novi Sad), strelac: Terzić u 42. minutu, žuti kartoni: Nem. Tomić, Nik. Tomić, Slijepčević, Zelić (Sloga), Mladenović, Vučković, Plavšić (Jugović).

SLOGA (T): Slijepčević 6, Bajić 6 (Prolić - ), Dašić 6, Zelić 6, Nem. Tomić 6 (Subašić - ), Svitić 6, Pastor 6, Đorđević 6, Milovac 6, Pavlović 6, Tucakov 6 (Nik. Tomić 6).

JUGOVIĆ: Mladenović 7, Makivić 7, Dubroja 7, Ćeran 7, Vučković 7, Vuletić 7, Babić 6, Srdić 6 (Pavlović - ), Terzić 7 (Grozdić - ), Nikolić 7, Plavšić 6.

BELEGIŠ: Podunavac - Sloga (E) 1:3, LAĆARAK: LSK - Podrinje 1:1, DIVOŠ: Hajduk - Borac (Š) 2:3, TEMERIN: Sloga - Jugović 0:1, BEŠKA: Hajduk - Hajduk (Č) 1:0, ŠID: Radnički - Tatra 0:4, RUMA: Prvi maj-Jedinstvvo (SP) 1:0.Sremac iz Vojke je bio slobodan.

1. Jugović          5      4      0      1      7:5    12

2. Borac (Š)      5      3      2      0      9:2    11

3. Sremac          4      3      1      0      5:2    10

4. Prvi maj        5      3      0      2      12:9  9

5. Podrinje        5      2      2      1      6:3    8

. Tatra              5      2      1      2      7:3    7

7. Hajduk (B)      4      2      1      1      7:5    7

8. Sloga (T)       4      2      1      1      4:2    7