30.04.2024. 13:17 13:19
Izvor: NSU/ Momenat sa utakmice u Bačkom Jarku

Fudbaleri Cementa pružili su najbolju igru u ovom delu prvenstva.

Mladost (BJ) – Hajduk (D) 0:1 (0:0)

BAČKI JARAK: Igralište Livadica, gledalaca: 150. Sudija:  Todorović (Salaš Noćajski). Strelac: Herceg u 49. minutu.

MLADOST: Pajfer 7, Stanić 6,5, Tekić 6, A. Knežević 6, Jakovljević 7, Perić 6 (od 65. Ratić – ), Zeljković 6,5, Mitrović 6 (od 54. Ćiković 6), Jelić 7 (od 65. Kovačić – ), Erak 6,5 (od 54. Malbaša 6), Antonić 6 (od 85. Dmičić – ).

HAJDUK: Tojagić-, Radaković 6,5 (od 54. Tomac 7), Jelić 7, Jević 7, Mandić 7, Zolnajić 7, Nađ 7, Jurišić 6,5 (od 54. Bajunović 6,5), Uglješić 7, Herceg 7, Kudrić 7 (od 54. Veselinović 6,5).

Iz dvoboja timova sa najviše bodova osvojenih u prolećnom delu, fudbaleri Hajduka, izašli su kao pobednici, čime su napravili odličnu uvertiru za predstojeći derbi sezone protiv najbližeg pratioca Slobode. Nenad Kudrić je iskosa sa 14 metara oprobao udarac, a na odbitak od golmana Nemanje Pajfera natrčao je Najdan Herceg i lako naciljao metu.

M. M.

Cement - Dunav 1:0 (0:0)

BEOČIN: Stadion Cementa, gledalaca 100, sudija: F. Todić (Vrdnik), strelcac: Zagorac u 65. minutu (autogol).

CEMENT: Božić 8, Šarenac 8, Starčević 8, Jeremić 8 (Stanić), Mikić 7 (Košćan 6,5), Borovnica 7,5, Stevanović 7,5, Kapisoda 7,5, Rakić 8, Kovanušić 7,5, Vukolić 7.

DUNAV: Petrović 7,5, Mihajilović 7, Ivanović 7, Zagorac 7 (Đorđević 6,5), M. Nikolić 7, R. Nikolić 7 (Karić 6), Petrović 7 (Milenković 6,5), Marković 6,5 (Stokić 6), Maćinović 7, Petrović 6,5, Jovaković 7.

Istakao se iskusni golman gostiju Petrović, ali u nastavku meča ipak je kapitulirao.  Gol odluke je pao u 65. minutu iz jedne gužve. Gosti su imali svoje šanse, međutim dobar na golu Cementa bio je mladi  Božić.

B. Starčević

Sloboda – TSK 3:0 (1:0)

DONJI TOVARNIK: Igralište Slobode, gledalaca: 150. Sudija:  Petrović (Šid). Strelci: Kokir u 36. i 54. i Vukotić u 56. minutu. Žuti karton: Marić (TSK).

SLOBODA: Jagodić 7, Čolić 7,5, Kuburović 8, Josimov 7,5, Janković 7 (od 79. Sremčević – ), Kokir 8,5, Vujasin 8 (od 72. Bubalo – ), Vukotić 8 (od 72. Pilipović – ), Đuričić 7, Barić 7,5 (od 72. Stojanović – ), Antonić 7 (od 46. Milinković 7).

TSK: Tankosić 5,5 (od 60. Nedeljković 6), Lazić 6, Marković 6, Radičić 6, Ostojić 6 (od 60. Lahoš 6), Paška 5,5, Đurđević 6 (od 46. S. Ilić 6), Pribić 6, Marić 6 (od 70. N. Ilić – ), Jovanović 6,5, Petrović 5,5.

Povratkom na klupu Miloša Đokića, igra Slobode, dobila je prepoznatljive konture, uz treću uzastopnu pobedu bez primljenog gola, pod njegovim vođstvom.

S. R.

Veternik – Sloga (T) 1:0 (1:0)

VETERNIK: Igralište Veternika, gledalaca 200, sudija: Kresić (Titel), strelac: Pečić u 16. minutu.Žuti kartoni: Čalija, Sekulić (Veternik),

VETERNIK: Đurikin, Švonja, Đurđević, Čalija(Sekulić), Galič, Uščumlić(Kisić), Pečić (Zeljković), Čvoro (Lepojević), Vuković, Vilotijević, Turalo. .

SLOGA: Vukelić (Vojvodić), Petković, Tomić, Zelić, Krajnović, Mijailović, Bogavac (Berić), Marjanović (Radonić), Pastor, Gogić (Papak), Karać.

Posle velike bitke fudbaleri Veternika uspeli su da savladaju Slogu i tako na prvomajske praznike odu mirno.

M. K.

Radnički (NP)- Indeks 5:1 (2:1)

NOVA PAZOVA: Igralište Radničkog, gledalaca 180, sudija: Olujić (Kula), strelci. Šormaz u 9. 24. 56. i 80. i Cvetinović u 85. za Radnički, a Vukašinović u 32. minutu za Indeks.Žuti kartoni: Roganović, Romac (Radnički), Stojaković (Indeks).

RADNIČKI: Trifunović, Roganović (Plavšić),Romac,  Živković,  Cvjetinović ,  Šormaz, Cvetković, Koštić,Lukić (Šavija), Dujić (Šavija), Bjelobrk.

INDEKS: Buzadžija,  Živanović, D. Rađenović, Varga, Vukašinović, Vujić (Šašić), Veselinović, Bogojević, Radojičić, Vukadinović (Stojaković), Grubović(Bardun).

Probudili su se Pazovčani i u nizu zabeležili i drugu pobedu i tako krpnim koracima krenuli ka sredini tabele.

N. V.

Hajduk(B)– Radnički (Š) 4:1 (3:1)

BEŠKA: Igralište Hajduka, gledalaca 200, sudija: Bošković (Salaš Noćajski), strelci: laziić u 13. i 42. Smiljanić u 40. i Vujović u 60. za Hajduk, a Vuković u 23. minutu za Radnički. Žuti kartoni: Šehurić, Vujović, Smiljanić, Ležajić (Hajduk),

HAJDUK: Slijepčević, M. Gavrilović, Šehurić,  Milošević, M. Đorđević, Vujović (S. Gavrilović), Jokić(Desančić), Mitrović, Bajić,Smiljaniić, Ležajić (Matić).

RADNIČKI: Novaković, Borojević, Drča, Rajšić (Rudić), Purić(Lakić), Mijatović, Šuša,.Vuković, S, Subić, M. Subić, Đuričić (Vlaisavljević).

Beščani su bez problema savladali ekipu iz Šida koja u poslednjih nekoliko kola igra vrlo slabo.

I. B.

Jedinstvo – Jadran 1:1 (0:1)

RUMENKA: Igralište Jedinstva, gledalaca 150, sudija: Grgurević (Petrovaradin), strelci: Popović u 49. za Jedinstvo,a Pisar u 29. minutu za Jadran. Žuti kartoni: Džarić, Radmilović (Jedin-

stvo).Malović, Pisar, Kočinović, Sekulić, crveni karon: Malović (Jadran).

JEDINSTVO: Tojzan, Živanov, ,Balaš (Učur), Jovanović (Marić, Matej Ivan), Topić, Pantić, Papović, Miljan Ivan, Džarić , Klajić, Radmilović.

JADRAN: Jovišić, Malović, Sekulić, Ljubinković (Kojčinovič), Pejić, Pavlović (Vidović), Bulat, Prodanović,(Georgiev) Pisar, Balešević, Jelović(Šestović),

Iako su sve vreme meča bili bolji Rumenčani su osvojili samo jedan bod. Gosti su u prvom delu poveli, a u drugom se branili i na kraju i sa igračem manje uspeli da odbrane svoju mrežu. Doduše na početku drugog poluvremena Popović je izjednačio rezultat.

D. P.

Slavija –Donji Srem 1:1 (1:1)

NOVI SAD: Igralište Slavije, gledalaca 150, sudija: Spasojević (Novi Sad), strelci: Milovac u 30. za Slaviju,a Đokić u 15. minutu za Slobodu. Žuti kartoni: Lazarević,Trišić,  Đorđievski (Slavija), Labović, Jurišić, Đokić, Matić (Donji Srem)

SLAVIJA: Mandić, Lazarević, Stajić, Žakula (Batinić), Batinić, Cekić,Trišić (Đorđievski), Kitić, Eror(Marić), Čeha(Đaković),  Banović, Milovac (ferati).

DONJI SREM: Dević, Rebić, Subotić, Krneta (Matić), Labovićm (Đor-

đević), Vukmanović (R. Trifunović), V. Trifunović, Ješić, Đokić, Birovljev(Subašić).

G. K.

Tabela i rezultati:

Veternik - Sloga 1:0, Radnički (NP) - Indeks 5:1, Cement - Dunav 1:0, Hajduk (B) - Radnički (Š) 4:1, Sloboda - TSK 3:0, Mladost - Hajduk (D) 0:1, Jedinstvo - Jadran 1:1, Slavija - Donji Srem 1:1.