Vojvođanska liga – istok: Veteran Maleš kao mladić

03.09.2019. 10:12 10:15
Izvor: Tiker

Jedinstvo (NB) - Banat 5:0 (3:0)

NOVI BEČEJ: Stadion kraja Tise, gledalaca 150. Sudija: Runić (Žitište).  Strelci:Maleš u 5, Kiurski u 16, Njagrin u 39, S. Stanković u 74.  i Dokman u 82. minutu. Žuti kartoni: Stojanović, Maksimović, Dobrić, Milić, Eskić (Banat). Crveni kartoni: M. Matić (Jedinstvo).

JEDINSTVO (NB): Barkoci 7, Njagrin 8, Lalić 7, M. Matić 7, Kiurski 8 (Eremić), Maleš 9 (M. Pecarski), S. Stanković 8, Mesaroški 7 (Dokman 7), Ćulum 8, Vidić 8.

BANAT: Maksimović 5, Stojić 5 (Marković 6), I. Rakitić 5, S. Rakitić 5 (Radojčić 5), Milić 5, Cukić 5, Eskić 6, Bajkin 5, Dobrić 5, Stojanović 5 (Jocić 5), Jovanović 5

Mada je napunio 38 godina, Ognjen Maleš je preporodio Novobecejce i najzaslužniji je za ubedljivu pobedu protiv novajlije iz Čente. Seriju golova otvorio je upravo Maleš u 5. minutu, da bi potom Kiurski spretno odbijenu loptu smestio u mrežu Maksimovića. Maleš je iz kornera asistirao svom kapitenu Marku Njagrinu da se upiše u listu strelaca. U nastavku svoje prvence postigli su novajlije Saša Stanković  i Branislav Dokman.

St. Davidović

ŽAK - Crvena zvezda (VS) 1:3 (0:1)

KIKINDA: Stadion Vašarište, gledalaca oko 200, sudija: Gabor (Zrenjanin). Strelci: Gavranov u 50. za ŽAK, a Đorđević u 3. Šarenac u 67. i Lončarski u 90. minutu za Crvenu zvezdu. Žuti karton: Klać (Crvena zvezda).

ŽAK: Mitrović 6, Lolić 6, Berbakov -, Ratko 6, Jankov 6, Kockar 6, Kočiš 6, Gavranov 7 (Krnić), Đurđević, Fučak 6 (Čubrilo), Vrbaški 6.

CRVENA ZVEZDA: Ćirković 7, Tomin 7, Stanojević 7, Ševarika 7, Đorđević 7, Radenović 7 (Lončarski), Kuburović 7, Jeftenić 7, Popović 7, Bojanić 7 (Klać 7), Komnenović 7 (Tomas 7).

Gosti su poveli već na samom početku meča, a strelac je bio Đorđević. Nastojanja domaćina da poravnaju rezultat nisu uspela, pa se tako otišlo i na odmor. U nastavku igre “železničari” su propustili nekoliko prilika da poravnaju rezultat, ali im je to uspelo u 50. minutu. Korner je izveo Ratko, a nabačenu loptu Gavranov ubacio glavom pod prečku. U 54. minutu došlo je do sudara glavama jednog domaćeg igrača i gostujućeg Konstantinovića, pri čemu je igrač iz Vojvode Stepe zadobio povredu nosa, pa je prebačen u Kikindsku bolnicu.

U 67. minutu Šarenac je iskoristio priliku i pogodio mrežu domaćih Mitrovića. Nastojanja igrača ŽAK-a da poravnaju rezultat ostao je bezuspešan, a u finišu je rezervista Lončarski postigao i treći pogodak za Crvenu zvezdu.

M. S.

Jedinstvo (BK) - Mladost (O) 1:0 (0:0)

BANATSKO KARAĐORĐEVO: Stadion “Đuro Budimir Badžo”, gledalaca 300, sudija: Grujić (Vršac). Strelac: D. Knežević u 80. minutu. Crveni karton: Antić (Mladost) u 75. minutu.

JEDINSTVO: Đurić 7, S. Kovačević 7 (Grban 7), Dabčević 7, Bjelica 8, D. Kovačević 8, Živanov 8, Zekanović 7, Korać 7, Javorina 7 (Đorić), Lojpur 7 (Babić), Vukoje 7.

MLADOST: Luković 7, Antić 6, Celina 7, Pavlović 7, Savkov 6, Jurišić 7, Javor 7, Pešterac 7, Lazinica 6, Graovac 7, Simonović 6.

Jedini pogodak u ovom zanimljivom susretu domaćin je postigao u 80. minutu, a strelac je bio Dušan Kovačević, koji je izbio sam ispred golmana gostiju Lukovića i pogodio nebranjeni deo mreže. Pet minuta pre ovog pogotka gosti iz Omoljice ostali sa igračem manje, pošto je isključen Antić. Bila je ovo druga pobeda ekipe Jedinstva u jesenjem delu prvenstva.

M. S.

OFK Kikinda - Radnički (S) 4:1 (2:1)

KIKINDA: Gradski stadion, gledalaca 150, sudija: Domazetovski (Pančevo). Strelci: Đukić u 20. 24. i 88. i Kresoja u 55. za OFK Kikindu 1909, a Miloš u 35. minutu za Radnički. Žuti kartoni: Laništanin, Ilić i Kresoja (OFK Kikinda), a Miloš, Markov, Dubljević (Radnički).

OFK KIKINDA: Hajrović 7, Knežević 7 (Krasin), Krdžalin 7, Ilić 7, Kresoja 8, Reljić 8, Vokić 7 (Važić), Detari 7 (Utržen 7), Đukić 9, Laništanin 7, D. Vukobrat 7.

RADNIČKI: Stamenković 7, N. Magorčević 6, Markov 6, Ognjenović 7, Kovačević 6, Rosić 7, Čontoš 6, Miloš 6, Vukosavljević 6 (Kozić 7), Dubljević 6, M. Magorčević 6 (Radulović).

Do 20. minuta oba rivala imali su nekoliko neiskorišćenih prilika, a potom je povratnik u ekipi Đukić izbliza savladao isto tako povratnika na golu gostiju Stamenkovića. Samo nekoliko minuta kasnije Đukić je još jednom pogodio mrežu gostujućeg golmana. U 35. minutu gostujući igrač Miloš uspeo je da smanji rezultat.

U drugom delu igre oba trenera izvršila su promene igrača, tako da se ovaj njihov postupak pokazao kao opravdan. Igra je živnula, bilo je nekoliko prilika, a potom u 55. minutu  Stefan Kresoja, specijalista za “slobodnjake” prebacio je zid gostiju i lopta se našla iza leđa golmana Stamenkovića. U samom finišu susreta Đukić je postigao svoj treći pogodak.

M. S.

Krajina - Sloboda 1:1 (0:1)

KRAJIŠNIK: Stadion Krajine, gledalaca oko 200, sudija: Cvitak (Pančevo). Strelci: Milošević u 85. (iz penala) za Krajinu, a S. Ćulibrk u 5. minutu (iz penala) za Slobodu.

KRAJINA: Đ. Rodić 8, Ferenci 7 (Grmuša 7), Juhas 7, Kovačević 7, Marčetić 7 (Vučković 7), Milošević 8, B. Ivančević 7 (Vukoje 8), M. Ivančević 8, Aleksić 8, Stojaković 7 (Bogić 7).

SLOBODA: M. Živkov 8, Ratko 7, Števanov 7, S. Ćulibrk 8, O. Ćulibrk 7 (Šanta), Galić 7, Malbašić 7, Gavrilović 7, Reljić 7, Bogojević 7, Ćosić 7.

Oba pogodka u ovom zanimljivom susreta postignuta udarcem sa 11 metara. Gosti su prvi imali penal već na početku susreta, a siguran realizator bio je iskusni Slavko Ćulibrk. Nastojanja domaćina da poravnaju rezultat ostvario se pet minuta pre kraja meča, kada je sudija dosudio za njih kazneni udarac. Siguran realizator najstrože kazne bio je Milošević.

M. S.

Naftagas - Budućnost  2:0 (0:0)

ELEMIR: Igralište Naftagasa, gledalaca 250, sudija: Subić (Vršac). Strelci: Jankov u 74. i Golijanin u 88. minutu.

NAFTAGAS: Baćan 7, Štrbac 8 (Markov 8), Popov 7, Dabić 7, Petrov (Prašćević 7), Bakoš 8 (Aćimov 8), Golijanin 8, Jankov 8, Samardžić 7, Stepanov 8, Panić 8.

BUDUĆNOST (SC): Marić 6, Vasiljević 7, N. Kovačević 6, Topić 7, Manojlović 7 (Konstantiv), Aranitović 7, Tatić 7, Perin 7 (M. Kovačević 8), Prpa 7, Stojčić 7.

Ekipa Naftagasa iz Elemira novi član Vojvođanske lige - Istok zabeležila je i drugu uzastopnu pobedu i to na svom drugom nastupu pred svojim navijačima. Oba pogodka domaćin je postigao u samom finišu drugog dela igre. Prvo je Vlada Jankov šutem iz slobodnog udarca sa velike udaljenosti pogodio mrežu Marića, a samo dva minuta pre završetka susreta u listu strelaca se upisao i Golijanin.

M. S.

Sloga - Begej 3:2 (2:1)

PLANDIŠTE: Stadion Sloge, gledalaca 200, sudija: Bibin (Zrenjanin). Strelci: Nedimović u 13. i Vukomanović u 45. (iz penala) i 54. za Slogu, a Prošić u 37. i Baroševičić u 88. minutu za  Begej.

SLOGA: Donović 8, Prica 8, Angelovski 8, Nedinović 8 (Savkov), Crnogorac 7, Vukomanović 9 (Knežević), Spremo 7 (Koruga 7), Radić 8, Stefanovski 8, Olđa 8, Zoretić 7.

BEGEJ: Pustinjak 7, J. Mijatović 7, D. Mijatović 7, Smajlagić 7, Narandžić 6 (S. Mijatović 7), Svitlica 7 (Heđeši 7), Paroševčić 7, Ćurčija 7 (Radaković), Đukić 6, Prošić 7, Minić 7.

Domaćin je prvi pogodak postigao već u 13. minutu, kada je izveden korner, a najsnalažljiviji u skoku bio je Nedimović i loptu glavom poslao iza leđa golmana gostiju Pustinjaka. U 37. minutu gosti su izveli slobodan udarac, lopta je došla do Prošića koji je lako pogodio prazan deo mreže golmana domaćina Donovića . U poslednjim sekundama prvog dela igre u kaznenom prostoru gostiju oboren je jedan igrač Sloge i sudija je dosudio penal, a siguran realizator bio je Vukomanović.

Gosti iz Žitišta nastojali su u drugom poluvremenu da poravnaju rezultat ali su u 54. minutu kažnjeni i “trećim golom” domaćina, a strelac je ponovo bio Vukomanović. U samom finišu susreta tim iz Begeja preko  Mirka Paroševčića uspeo je da smanji poraz.

M. S.

ŽAK - Crvena zvezda (VS) 1:3, Borac (St) - Proleter (BK) 4:2, Naftagas - Budućnost 2:0, Kikinda  - Radnički (S) 2:1, Krajina - Sloboda 1:1, Jedinstvo (NB) - Banat (Č) 5:0, Jedinstvo (BK) - Mladost (O) 1:0, Sloga - Begej 3:2

1. Jedinst.(BK)     3      3      0      0      5:1    9

2. Naftagas          3      2      1      0      6:3    7

3. Jedinst.(NB)     3      2      0      1      9:5    6

4. Borac (St)        3      2      0      1      10:7  6

5. Proleter          3      2      0      1      8:5    6

6. Cr. zvezda (VS) 3      2      0      1      5:4    6

7. Banat                 3      2      0      1      5:8    6

8. Sloboda            3      1      2      0      4:3    5