VOJVOĐANSKA LIGA – ISTOK Trivunović sačuvao Žitištane

13.06.2023. 16:40 16:43

Begej – Jedinstvo (V) 3:2 (1:2)

ŽITIŠTE: Igralište Begeja, gledalaca 100, sudija: Stojanović (Zrenjanin) . Strelci: Miholjčić u 20. Grbić u 52, i Milin (penal) u 55. za Begej, a Jankov u 17. i  33 (penal) minutu za Jedinstvo.

BEGEJ:  B. Trivunović 8, Pavlović 7, Obrenić 7, M. Trivunović 7 (od 71. Virag) -, Prošić 7, Umićević 7, Grbić 7, Miholjčić 7, Baroševčić 7, Milin 7, Nikolić 7.

JEDINSTVO: Donović 7 (od 80. Radak) -, Mandić 7, Milićević 7, Necin 7 (od 68. Horti) 6, Ćirka 7, Jankov 7, Jevtić 7 (od 46. Ciganović) 7, Jovanović 7 (od 46. Blažu) 7, Petrović 7, Stanisavljev 7 i Nikolić 7 (od 62. Radmanovac) 6.

Begej je u odlučujući meč ušao veoma opterećen, a kod igrača je bila i nervoza i teškom i igra koja nije obećavala ništa. Odlični gosti su došli rasterećeni, jer su ranije obezbedili opstanak, a Begeju je ovo bila igra života, borba za goli opstanak. I tako su fudbaleri iz Žitišta i krenuli u grču, što su gosti znali da iskoriste, pa su preko odličnog Jankova došli u vođstvo u 17.minutu. Ubrzo je Miholjčić izjednačio, a onda opet šok za domaće. U kaznenom prostoru Prošić je igrao rukom, a sa bele tačke Jankov je doveo goste u vođstvo.

U drugom delu domaći su shvatili da je đavo odneo šalu, pa su zaigrali angažovanije. Najpre je kapiten Grbić u gužvi u 52.minutubio najprisebniji za izjednačenje, a onda je sa bele tačke Milin doveo Begej u vođstvo.  Međutim, gosti se nisu predavali, a brzim kontranapadima zadavali su mnogo muka igračima domaćeg tima. Da na golu Begeja nije bilo izvanrednog Bojana Trivunovića pitanje je kako bi se meč završio. Iskusni Trivunović skinuo je nekoliko zicera gostima i on je i najzaslužniji što će Begej i narednu sezonu igrati  u Vojvođanskoj ligi.

D. Milićev

Mladost (O) - Borac (ST) 3:1 (0:0)

OMOLJICA: Igralište Mladosti, gledalaca 150, sudija: Radulović (Elemir). Strelci: Radisavljević u 66. L. Lukić u 71. D. Kovačević u 77. za Mladost, a Markov u 88. minutu za Borac.

MLADOST (O): Topić 7, Mićić 7 (N. Maksimović 7), Celini 8, G. Maksimovć 7 (Ramović 7), Vukajlović 7 (Alavanja 7), Stgarčević 7,5, Radisavljević 7,5, Živanović 7 (Mihajlo Marković 7), D. Kovačević 7,5 (F. Kovačević 7), Vojnović 7,5, L. Lukić 8.

BORAC (St): Lapić 7, Jović 7, Makrov 7, Graovac 7 (Adamović 7), Ivanović 7, Petković 7, Bajić 7 (Simonović 7), Gigović 7 (Miloš Marković 7), Vuković 7 (Mačkić 7), U. Lukić 7, Ćirković 7 (Stevović 7).

U komšijskom derbiju koji nije imao rezultatski značaj, domaći fudbaleri su posle bolje igre u drugom poluvremenu osvojili tri boda. U prvih 45 minuta igre nije bilo golova, ali u nastavku, posle dobre akcije, Radisavljević je doneo prednost Omoljičanima. Pet minuta kasnije, Luka Lukić je udvostručio prednost domaćina. Najiskusniji igrač na terenu Danilo Kovačević postigao je pogodak za 3:0. Gosti iz Starčeva dva minuta pre kraja meča uspeli su golom Markova da smanje rezultat.

B. St.

Proleter - OFK Kikinda 2:1 (0:1)

BANATSKI KARLOVAC: Igralište Proletera, gledalaca 150, sudija: Marković (Pančevo). Strelci: Mišović u 56. Tomić u 85. za Proleter, a Đukić u 36. minutu za Kikindu. Crveni karton: trener Kikinde J. Jarčević.

PROLETER: Lukić 8, Kovačević 7,5 (Jeftić 7), Laka 8, Đorđević 7,5 (Bokun 7), Bobić 7, Tomić 8, Borka 7,5 (Subotić 7), Mišović 8,5, B ogojević 7,5 (Markoović 7), Ivljanin 8 (Timić 7), Nešić 8.

KIKINDA: Savkov 6, Janjić 7, Mirkov 7, Ivanović 7, Spahić 7, Reljić 7, Bajić 7, Đukić 7,5, Remigus 7, Barbul 7, Radovanović 7.

U 85. minutu, na dobijenu loptu kapiten Proletera Saša Tomić makazicama je uspeo da loptu lobuje preko glave i ubaci u gol gostiju. Nakon toga, gosti su izgubili glavu i strpljenje, napadali su bez neke organizacione šeme za gol, ali igrači Proletera su uspeli da se odbrane i tako u poslednjoj utakmici ovog prvenstva osvoje tri boda.         M. J.

Vojvodina - Radnički (K) 0:0

PERLEZ: Igralište Vojvodine, gledalaca 200. Sudija: Todorović (Vršac).

VOJVODINA: Savić 7, A. Šušnjar 7, Rudić 7, Ješić 7,5, Kalajyija 7,5, Pešić 7, Malb aški 7, Spasić 6,5 (Bačko), Padejski 6,5, Mišić 7, N. Šušnjar 7.

RADNIČKI: Aranđelović 6,5, Đuričić 7, Biculjević 7,5, Divnić 7, Đorđević 7 (Đurković 7), Deliblaćanin 7,5, Jonović 6,5 (Andrejić 7), Jakovljević 6,5 (Tajdić 7), Dobrosavljević 7 (Milutinov), Azuc 7, Mađarov 7.

Na odličnom terenu, dopaljiva i korektna igra oba rivala. Bilo je pokušaja sa obe strane, ali je izostala realizacija, pa je susret završen sa najnepopularnijim ishodom.

M. Ž .

Jedinstvo Stević - Jedinstvo (BK) 3:3 (2:1)

KAČAREVO: Igralište Jedinstva, gledalaca 100, sudija: Stojanović (Zrenjanin). Strelci: S. Pešovski u 31. I. Pešovski u 33. Mladenović u 84. za Jedinstvo Stević, a Đurić u 32. i 65. Zemunski u 85. minutu za Jedinstvo.

JEDINSTVO STEVIĆ: Radivojev 7, Angelovski 7, Živaljević 7, I. Pešovski 7, S. Šešovski 7, Čučak 7, Mladenović 7, Atanasov 7, Šarenac 7, Marinković 7, Kljajić 7.

JEDINSTVO (BK): Magda 7,5, Bajat 7, Mijatović 7, Zemunski 7,5, Korać 7, Matić 7, Rapaić 7, Dučić 7, Đurić 7,5.

Gostujuća ekipa došla je sa devetoricom fudbalera i uspela da ostane neporažena.

U poslednjih pet minuta meča još dva gola, Mladenović je doneo novo vođstvo domaćinu, da bi Zemunski obezbedio bod gostima.

Sloboda - Polet 8:2 (5:0)

NOVI KOZARCI: Stadion „Ilija Pantelić”, gledalaca 100, sudija: Mijatović (Žitište). Strelci: Galić 2. 42. i 62. Stanaćev u 10. Kovačević u 17. 37. i 65. i Blagojević u 89. za Slobodu, a Novkov u 48. i Nedić u 49. minutu za Polet.

SLOBODA: Atlagić 7, Radulaški 7 (Blagojević 7,5), Lisica 7, Bogojević 7, Galić 9 (Vučenović), Popović 8 (Šanta), Stanaćev 7,5, Vokić 7 (B. Ćosić), Kovačević 9, Hovanec 7, D. Ćosić 8.

POLET: Stamenović 5, Živanov 5,5, Malešević 5, Kostadinović 5, F. Sanader 5,5, Trajković 5, Nedić 6, Pavlović 5,5, Novkov 6, Skokna 6, Simonović 5,5.

Goleada u Novim Kozarcima. Za to se, pre svih, postarao vispreni Nikola Galić koji je već u prologu meča postigao efektan gol, a posle su se golovi ređali kao na traci. Istakao se i poletarac Kovačević, koji je takođe upisao „trojku” u meču kome su Idvorani imali potpuno podređenu ulogu. Sa ovom „osmicom” Sloboda je, sa ukupno 73 postignuta gola, najefikasnija ekipa u ligi.

P. Trnić

ŽAK - Crvena zvezda 1:4 (0:0)

KIKINDA: Stadion Vašarište, gledalaca 150, sudija: Kovač (Mokrin). Strelci: Krnić u 70. za ŽAK, a Kresoja u 48. Popeskov u 57. i 85. i Zečević u 74. minutu za Crvenu zvezdu.

ŽAK: Živkov 7 (Karačonji), Krnić 7, Knežević 7, Pecarski 6, Kočiš 6, Utržen 6,5, Radu 6, Stojkov 6, Berbakov 6, Fučak 7, Lakić 6.

CRVENA ZVEZDA: Kosturanov 7, Apić 7, Jankov 7, Simić (Kovačević 7), Popeskov 7,5, Vojvodić 7, Čudanov 7, Uzelac 7, Zečević 7,5, Bajić 6,5, Kresoja 8.

U opštinskom derbiju, Ruskoselci su u rasterećenoj atmosferi došli zasluženo do tri boda protiv domaćina koji je kolo pre kraja i teoretski osigurao opstanak pa nije imao ni mnogo motiva da slavi u komšijskom odmeravanju snaga.

P. Trnić

Kozara - Omladinac FAM 1:0 (1:0)

BANATSKO VELIKO SELO: Igralište Kozare, gledalaca 300, sudija: Ćirović (Vršac). Strelac: Bjelanović u 30. minutu(iz penala). Žuti kartoni: F. Tomić, Bjelanović i Rofa (Kozara), a Marković, Vekić i Tomović (Omladinac FAM).

KOZARA: M. Francuski 7,5, F. Tomić 7, Bjelanović 7,5, Rofa 7 (V. Tomić), Jovandić 7, Latinović 7, Petrović 8, Momčilov 7,5, M. Francuski 7,5 (Runjevac 6,5), Čudanov 7, Bursać 7.

OMLADINAC FAM: Miškov 7,5, Sarić 7, Šari 7, Marković 7, Puškaš 6,5, Vekić 6 (F. Tomić 6), Novković 6,5, Nikić 7, Tomović 6,5, Novak 7, Bojić 7.

Na kraju utakmice Botošani su ostali tužni jer u 90. minutu nisu iskoristili dve stopostotne prilike ili ostvaren remi koji bi ih zadržao u sadašnjem stepenu takmičenja. Ovako naredne sezone igraće u Područnoj ligi. Gol odluke postigao je iskusni štoper domaćina Teodor Bjelanović topovskim šutem. Na efektan način lopta je pogodila donji deo prečke i zakoprcala se u mreži iskusnog Marka Miškova.

P. Trnić

ŽAK - Crvena zvezda 1:4, Proleter - OFK Kikinda 2:1, Begej - Jedinstvo (V) 3:2, Vojvodina - Radnički 0:0, Mladost - Borac 3:1, Kozara - Omladinac FAM 1:0, Jedinstvo Stević - Jedinstvo (BK) 3:3, Sloboda - Polet 8:2

1. OFK Kikinda 30     21     5      4      67:17        68

2. Sloboda        30     18     6      6      73:31        60

3. Jedins. (BK)   30     17     5      8      60:38        56

4. C. Zvezda      30     16     4      10     52:33        52

5. Borac    30     15     7      8      59:49        52

6. Radnički       30     13     6      11     56:31        45

7. Jedinstvo (V) 30     14     0      16     45:50        42

8. Vojvodina     30     10     11     9      48:35        41