VOJVOĐANSKA LIGA – ISTOK Pune tribine za remi

09.04.2024. 13:49 13:53
Izvor: pixabay.com

Kozara - Sloboda 1:1 (0:0)

BANATSKO VELIKO SELO: Stadion Kozare, gledalaca 250, sudija: B. Milivojev (Alibunar), strelci: Spahić u 77. (iz penala) za Kozaru, a Kovačević u 51. minutu (iz penala) za Slobodu. Žuti kartoni: Tomić, M. Bunić, Penavski (Kozara), D. Ćosić, D. Marković (Sloboda).

KOZARA: Ševo, Detari 7, Knežević ,5 (Petrović 6,5), Tomić 7, M. Bunić 7, Rofa 6,5 (Misić 6,5), B. Bunić 7, Stojkov 6,5, Penavski 7,5, Francuski 7, Zeljković 6,5 (Spahić 7).

SLOBODA: Đaković 7, Bogojević 6,5, D. Marković 6,5, Galić 6,5, Popović 7, Vokić 6,5, Cvijanović 7, Đorić 6,5 (Radulaški 6), D. Ćosić 6,5 (Lisica 6), Kovačević 7, Jovandić 75.

U sudaru komšija domaćin je bio bliži trijumfu.  Kozara je imala nešto više od igre i još dve sjajne prilike da matira golmana Đakovića, inače, dugogodišnjeg čuvara mreže Velikoselaca. Novokozarčani su bili blizu trijumfa, ali u završnici meča posle jednog centaršuta Francuskog, lopta je pogodila u ruku D. Ćosića pa je ne baš mnogo sigurni arbitar Milivojev iz Alibunara pokazao na belu tačku. Spahić je bio siguran realizator najstrože kazne.

P. Trnić

Budućnost - Radnički 3:0 (2:0)

SRPSKA CRNJA: Igralište Budućnosti, gledalaca 100, sudija: N. Santrač (Pavliš), strelci: Kovačević u 15. Vlaučin u 43. (iz penala), i Markov u 49. minutu. Žuti kartoni: Kondić, J. Tomin, Savin (Budućnost), A. Dinić i M. Divnić (Radnički).

BUDUĆNOST: Živkov, Kondić 7 (Radojičić 6,5), Stanić 7, Terzin 7,5, Kovačević 7,5 (M. Tomin), Vlaučin 8, Ajdarić 7, Savin 7, J. Tomin 7, Vučković 7 (Perin), Markov 8.

RADNIČKI: A. Divnić 5,5 (Rnić 7), Jovanov 6, Sekulić 6,5, Biculjević 6,, M. Divnić 6, Deliblaćanin 6,5 (Milosavljević), Vujasinović 5 (Cvijić 6), Kitić 5,5, Babić 6, Milanković 5,5, Stojković 6.

Gosti iz Kovina nisu uspeli da se odbrane i zahvaljujući dobrim odbranama golmana Rnića, izbegli su teži poraz. U 15. minutu, posle kornera i odbijene lopte iz gužve, Kovačević je bio precizan.

M. R.

ŽAK - Begej 1:5 (1:3)

KIKINDA: Stadion Vašarište, gledalaca 150, sudija: Radulović (Elemir), strelci: petrović u 8. za ŽAK, Kuč u 30. i 40. Petrov u 45. i 70. i Čabrilo u 54. minutu za Begej.

ŽAK: Batančev 6, Važić 5,5 (Vrbaški), Petrović 6,5, Utržen 6, Ratko 6, Labus 5 (Šanta), Berbakov 5,5, Baba 5,5, Lakić 6, Radu 5,5 (Sekereš 5), Hodik 6 (Malogajski).

BEGEJ: Trifunović, Čabrilo 7, Umićević 7,5, Grbič 7, Kuč 7,5, Petrov 7,5 (Novaković), Nikolić 7, Štrbac 7 (Obrenić), Brankov 7,5 (Milin), Rapajić 7, Kuburović 7,5.

Kada je u 8. minutu domaćin preko Petrovića poveo izgledalo je da će kikindski železničari biti tvrd orah za momke iz Žitišta. Međutim, već posle pola sata igre došlo je sve na svoje mesto.

P. Trnić

Vojvodina - BAK 10:0 (4:0)

PERLEZ: Igralište Vojvodine, gledalaca 200, sudija: M. Čačić (Kovin), strelci: Malbaški u 12. Milanović u 25. M. Šušnjar u 36. 41. i 54. Kozić u 66. 70. 81. 84. i 89. minutu.

VOJVODINA: Savić, Ješić 7,5 (Rudić 7), Bogdanović 8, Kalajdžija 8, Malbaški 7,5 (Kneževi 7), Milanović 7,5 (Kozić 8,5), Čićik 7,5, Kujundžić 7,5 (Bartoš 7), M. Šušnjar 8, Miklić 7,5, Radišić 7,5 (A. Šušar 7).

BAK: Sedljak 5, Bekirovski 5, Marić 6 (Lekić 5), Starović 5, Simić 5, Anđelić 5, Kraćunjel 5,5, Motorov 6, Čolak 5, A. Jugnjić 5 (Trifunović 5), D. Jugnjić 5.

U laganom ritmu fudbaleri Vojvodine do vrha su napunili mrežu Belocrkvana.

Ž. M.

Polet - Jedinstvo (BK) 3:0 (1:0)

IDVOR: Stadion Poleta, gledalaca 150, sudija: K. Kovač (Mokrin), strelci: Kovačević u 25. Skokna u 68. i Pavlovski u 77. minutu.

POLET: Tomić 7,5, Tanasković 7,5 (Pavlovski 7,5), Latković7,5, Jaćimovski 7, Brajković 7, Đuričić 7,5, Vasić 7, Pavlović 7, Marković 7, Skokna 8 (Straka), Kovačević 7 (Mladenović).

JEDINSTVO: Savkov 7, Grban 7 (Miljuš 6,5), Korać 7 (Marinac 6,5), Kovačević 6,5, Kockar 7, Zekanović 6,5 (Vujanović), Jeftić 7, Mitrović 7 Vukojević 6,5), Puškaš 6,5, Kendža 6,5, Dučić 7.

U zanimljivoj utakmici domaćini su poveli u 25. minutu, kada je Mihajlo Kovačević natrčao na odbijenu loptu i pogodio mrežu.U drugom delu Nikola Skokna je udvostručio je prednost, da bi u 77. minutu Pavlovski iskoristio odbitak i postavio konačan rezultat.

Rusanda - Borac 2:1 (1:0)

MELENCI: Stadion pored Banje, gledalaca 150, sudija: B. Carić (Sombor), strelci: Mitrović u 10. Runjevac u 50 (iz penala) za Rusandu, a Gigović u 64. minutu (iz penala) za Borac.

RUSANDA: Mijatov 7, Petrov 6,5, Oljača 7, Popov 7 (Janković 6,5), Mitrović 7,5 (Davidov), Stanković 7, Vidić 7, Zorić 7,5, Ružić 7 (Vukoje 7), Stevanov 7,5, Runjevac 8.

BORAC: Lapić 7, Petković 6 (Mađarov 6,5), Luković 6,5, Turkalj 7, Jankulov 6,5, Josimov 6 (Delić 6,5), Gigović 7, U. Lukić 7, Đurković 6 (S. Lukić), Jovanović 6, Petrović 6,5.

Melenčani su zasluženo osvojili tri boda i u vođstvo došli već u 10. minutu kada je iskusni Popov odlično uposlio Mitrovića koji je izašao ispred golmana i pogodio ugao. Posle preškraša nad Stevanovim, sudija Carić je pokazao na penal, a iskusni Runjevac bio je precizan i doneo prednost od 2:0. Gosti su smanjili prednost u 64. minutu kada je rukom igrao jedan od domaćih defanzivaca i Gigović je bio precizan sa bele tačke za konačnih 2:1.

A. P.

Mladost (O) - Crvena zvezda 2:0 (0:0)

OMOLJICA: Stadion Mladosti, gledalaca 100, sudija: N. Markov (Zrenjanin), strelci: Starčević u 59. Radosavljević u 80. minutu.

MLADOST: Todorović 7, Točilovac 7 (Maksimović 7), Lunc 7 (Stošić), Dodić 7 (Radosavljević 7,5), Celin 7,5, Vučinić 7, Vukajlović 7 (Kovačević 7), Klještan 7, Stanković 7, Vojnović 7, Jeremić 7 (Starčević 7,59.

CRVENA ZVEZDA: Miškov 7, Mirkonj 6, Reljić 6,5, Jankov 6, Popeskov 6,5 (Knežević), Čudanov 6,5 (Kovačević 6), Terzin 6, Zečević 6, Čubrilo 6,5, Kresoja 6,5 (Novković 6), Bajić 6,5.

Još jedna dobra igra ekipe trenera Petra Divnića i tri boda u borbi za viši rang. Domaćini su u prvom delu imali više od igre, ali mreža je ostala netaknuta.

U nastavku je domaćin pojačao ritam i u 59. minutu Starčević je pogodio za vođstvo. Pred kraj susreta Nikola Radosavljević udvostručio je prednost i postavio kočana rezultat.