Vojvođanska liga – istok: Minimalac za prvo mesto

26.11.2019. 12:08 12:11
Izvor: Dnevnik.rs

​​​​​​​Sloboda - Borac 1:0 (0:0)

NOVI KOZARCI: Stadion „Ilija Pantelić”, gledalaca 150, sudija: Radulović (Elemir), strelac: Gavrilović u 49. minutu.

SLOBODA: Živkov, Ratko 7 (Bogojević), Števanov 7, S. Ćulibrk 8, Galić 7, Cvijanović 7, M. Spahić 8, Gavrilović 8, Reljić 7, Ž. Popov 7, M. Zečević 8.

BORAC: Tatić 8, Jović 6, Jovičić 7, Tekijaški 6, Ćirković 6, Bajić 7, Malidžan 6, Vuković 7, Đukić 6, Stanojević 6, Nikolajev 6.

Minimalna pobeda od 1:0 na oproštaju od svojih navijača bila je dovoljna da ekipa Slobode iz Novih Kozaraca osvoji titulu jesenjeg prvaka.  Bila je ovo 11 pobeda ekipe ovog sela koju sa klupe vodi trener Rade Medić, a za nju je najzaslužniji prvi strelac Neđo Gavrilović.

U 23. minutu sudija je pokazao na belu tačku, šutirao je Gavrilović, ali na njegovu žalost lopta nije završila u mreži golmana gostiju. U prvih 45. minuta bilo je još prilika za domaćina, gosti iz Starčeva su se organizovali na sistem odbrane svog gola, a doputovali su na meč sa svega 11 igrača.

Samo što je počelo drugo poluvreme Gavrilović se iskupio za prethodni promašaj. Loptu je idealno na peterac ekipe Borca nabacio Marko Spahić, inače najbolji akter ovog susreta, a strelcu Gavriloviću nije bilo teško da loptu smesti iza leđa golmana Tatića.

M. S.

Mladost (O) – Kikinda  3:0 (0:0)

OMOLJICA: Igralište Mladosti, gledalaca: 100. Sudija:Runić (Žitište). Strelci: Dodić u 62, Lazinica u 89, Gigović u 90.minutu.

MLADOST: Luković 7, Simonović 7, Graovac 7, Celin 7,  Pavlović 7, Petrović 7, Antić 7 (Pešterac 7,5), Savkov 7 (Lazinica 7), Dodić 7,5, Javor 7 (Gigović 7), Juriša 7.

KIKINDA: M. Vukobrat 6,5, Važić 6, Ilić 6,5,Utržen 6,  Kresoja 6, Reljić 6,5, Vokić 6,5, Detari 6, Đukić 6,5, Laništanin 6,5, D.Vukobrat  6,5.

Domaći fudbaleri bili su bolji tokom celog susreta, ali su u nastavku utakmice postigli tri gola. U prvom poluvremenu nekoliko prilika pred golom gostiju propustili su Javor, Juriša, Savkov.

U nastavku prvo je mrežu gostiju načeo Dodić posle dobre akcije Omoljičana. Do kraja meča propuštene su prilike pred golom M. Vukobrata da bi tri minuta pre kraja prvo Lazinica, a zatim Gigović svojim golovima svoj tim doveli dio još jedne pobede.

B. Stojkovski

Radnički (S) - ŽAK 2:2 (2:0)

SUTJESKA: Stadion „Tjentište”, gledalaca 60, sudija: Domazetoski (Pančevo), strelci: Miloš u 16. Ognjenović u 43. (iz penala) za Radnički, a Kockar u 58. i Vrbački u 72. minutu za ŽAK.

RADNIČKI: Stamenković 7, Markov 7, Knežević 7, Ognjenović 7, Kovačević 6, Đurić 6, Miloš 7, Ungur 7, Radulović 7, Dubljević 6, Kozić 6 (Rosić 7).

ŽAK: Gajinov 7, Lolić 7, Salmai 7, Berbakov 7, Jankov 7, Kočiš 7, Kockar 8, Radivojac 7, Krnić 7 (Janoševski), Fućak 7, Vrbački 8.

Mada su posle prvog dela meča imali prednost od dva gola (2:0) a ekipa Radničkog na rastanku od svojih navijača zabeležio samo remi. Sutješčani su poveli u 16. minutu lepim golom Miloša nakon što mu je loptu dodao Kozić. U 43. minutu sudija je pokazao na belu tačku, a lopti je prišao Ognjenović, oštro šutirao, ali je golman gostiju Gajinov odbranio  udarac. Međutim, intervenisao je pomoćni sudija smatrajući da se gostujući igrači ranije ušli u šesnaesterac, a iz ponovljenog udarca Ognjenović je pogodio mrežu. U drugom delu kikindski železničari su bili nadmoćniji. U 58. minutu Kockar je uspeo da smanji vođstvo domćina, a najbolji gostujući igrač na meču Vrbački u 72. minutu je poravnao na 2:2 i tako omogućio svojoj ekipi da kući ponese veliki bod.

M. S.

Budućnost (SC) - Proleter (BK) 3:2 (1:1)

SRPSKA CRNJA: Stadion Budućnosti, gledalaca oko 100, sudija: Janković (Pančevo), strelci: M. Kovačević u 31. Lukić u 47. Aranitović u 54. za Budućnost, Rakić u 32. i Grbić u 61. minutu za Proleter.

BUDUĆNOST: Marić 7, Vasiljević 7, N. Kovačević 7, Prokin 7, Aranitović 8, Perin 7, M. Kovačević 8, Lukin 8, Poš 7, Prpa 7, Manojlović 7.

PROLETER: Stanić 7, Getejanac 7, Stefanović 6, Karaklić 7, Bobić 7, Pobrat 7, Grbić 8, Simić 7, Rakić 8, Nastanović 7, Ivanović 7.

Fudbaleri Budućnosti iz Srpske Crnje oprostili su se od svojih navijača pobedom od 3:2 protiv ekipe Proletera iz Banatskog Karlovca. Domaćin je poveo pogotkom Kovačevića u 31. minutu, ali je radost navijača i igrača bila kratka pošto su gosti samo minut kasnije preko Rakića poravnali na 1:1. Ponovo su Crnjani imali vođstvo u 47. minutu pošto je Lukić uspeo da savlada golmana gostiju Stanića. Na 3:1 povećao je Aranitović nešto kasnije, a tačku na putakmicu stavio je gostujući igrač Grbić u 61. minutu igre.

M. S.

Sloga (P) - Jedinstvo (NB) 2:0 (1:0)

PLANDIŠTE: Stadion Sloge, gledalaca 100, sduija: Bogdanović (Zrenjanin), strelci: Zoretić u 35. i Nedimović u 90. minutu.

SLOGA: Stevanović 8, Prica 7, Angelovski 8, Nedimović 8, Crnogorac 7, Vukomanović 7, Spremo 7 (Savkov), Zoretić 8, Koruga 7 (Lazrević 7), Stefanovski 8, Olđa 8.

JEDINSTVO: Barkoci 8, Njagrić 6, Pecarski 6 (Kiurski 7), Lalić 7 (Eremić), Matić 6, Dokman 6, Drljača 7, Stanković 6, Mesaroški 7, Balaban 6, Vidić 6.

Domaćin je prvi gol postigao u 35. minutu kada je Zoretić sa nekih 20 metara oštro šutirao, a lopta je završila iza leđa odličnog golmana gostiju. U samoj završnici susreta kada su se već navijači spremali da napuste gledalište Ivan Nedimović je udarcem sa blizine udvostručio rezultat za pobedu vrednu tri velika boda.

M. S.

Banat (Č) - Naftagas 1:1 (0:1)

ČENTA: Stadion Banata, gledalaca 130, sudija: Jocić (Knićanin), strelci: Maksimović u 50. za Banat, a Samardžić u 28. minutu (iz penala) za Naftagas.

BANAT: Savkov 7, I. Raketić 7, S. Raketić 8, Ćukić 7, Eskić 8, Bajkin 7, Dobrić 7, Divljački 7 (Stojić), Krstić 7, Maksimović 8 (Radojčić), Suvačarev 7 (Milić 7).

NAFTAGAS: Baćan 7, Petrov 7, Markov 7, Dabić 7, Jankov 7, Golijanin 7 (Aćimov), Panić 7, Samardžić 8, Krasić 7, Kondić 7, Stepanov 7 (Popov 7).

Gosti su poveli u 28. minutu, čini se prestrogo dosuđenim penalom čiji realizator je bio Samardžić. U nastavku su domaći igrači pružili otpor gostima i preko Maksimovića poravnali na 1:1. Bio je ovo treći remi ligaša iz Čente.

M. S.

Jedinstvo (BK) - Crvena zvezda (VS) 6:0 (0:0)

BANATSKO KARAĐORĐEVO: Stadion „Đuro Budimir Badžo”, gledalaca 150, sudija: Šuljagić (Banatski Karlovac), strelci: Vukoje u 51. i 88. Đorić u 57. i 63. Korać u 78. i Zekanović u 90. minutu.

JEDINSTVO: Medić, Dapčević 8, Bjelica 8, Kovačević 8, Radišić 8, Živanov 8, Zekanović 8, Korać 8, Javorina 8 (Đorić 9), Lojpur 8, Vukoje 9.

CRVENA ZVEZDA: Ćirković 5, Tomin 6, Đorđević 5 (Komnenović 6), Vukoje 7, Ribić 5, Radenović 6, Kuburović 6, Jeftenić 6 (Đuričić), Popović 6, Bojanić 5, Šarenac 6.

Nastojao je domaćin da u prvom delu igre postigne vodeći pogodak, ali u tome zbog brzopletosti svojih navalnih igrača nije uspevao. Ono što prvih 45. minuta domaći fudbaleri nisu uspeli, nadoknadili su nastavku postigli su šest golova.

Prvo je Vukoje u 51. minutu postigao pogodak, a potom je rezultat udvostručio Đorić. Posle toga golovi su se ređali kao na traci.

M. S.

Jedinstvo (BK) - Crvena zvezda 6:0, Sloga - Jedinstvo (B) 2:0, Begej - Krajina 2:1, Mladost (O) - Kikinda 3:0, Banat (Č) - Naftagas 1:1, Sloboda - Borac (St) 1:0, Radnički (S) - ŽAK 2:2, Budućnost - Proleter (BK) 3:2.

1. Sloboda          15     11     2      2      40:15        35

2. Jedins. (BK)   15     10     4      1      36:13        34

3. Naftagas       15     8      6      1      35:17        30

4. Mladost (O)   15     8      4      3      33:20        28

5. Proleter (BK) 15     7      2      6      25:25        23

6. Sloga              15     7      2      6      24:24        23

7. C. zvezda (VS)15     7      2      6      23:34        23

8. Kikinda          15     7      1      7      30:22        22