Vojvođanska liga -Istok: Kockar doneo bodove Kikinđanima

16.03.2021. 17:16 17:18
Izvor: Tiker

Banat - Kikinda 1:2 (0:0)

ČENTA: Igrališe Banata, sudija Tadić (Pančevo), strelci: Cukić u 55. za Banat, a Stepančev u 51. Kockar u 65. minutu za Kikindu.

BANAT: Sladović 7, Pantović 7, Cvetković 6,5, Krstić 7, Cukić 7 (Kovač), Bajkin 6,5, Stojanović 6 (Nenezić 6,5), Radojev 6,5), Divljački 7 (Radojčić 6), Petrović 6,5 (Kojić), Ostojić 6,5 (Maksimović 6).

KIKINDA: Savkov 6, Stepančev 7, Zečević 7 (Đukić 6), Knežević 7,5, Jarić 7, Kockar 8, Stanačev 7, Ivković 7 (Belić 6), Zeljković 6 (Terzin 6), Božić 7, Laništanin 7.

Posle slobodnog udarca  Stanaćev je produžio loptu do Igora Stepančeva koji je iskoristio priliku i doneo vođstvo Kikinđanima. Izjednačio je Branislav Cukić lepim šutem iz slobodnog udarca, a  deset minuta kasnije dobro proigravanje iskoristio je Stefan Kockar i efektnim pogotkom doneo bodove Kikinđanima.

S. R.

Jedinstvo (BK) - Mladost 3:0 (2:0)

BANATSKO KARAĐORĐEVO: Igralište Jedinstva, sudija: Petrović (Zrenjanin). Strelci: Zekanović u 29. Vukoje u 32. i Radišić (iz penala) u 73. minutu.

JEDINSTVO (BK): Đurić, Bajat 8, Grban 7,5 (Jeftić), Korać 7,5, Kovačević 7,5, Radišić 8, Zekanović 8,5 (Markoski), Anović 8, Đokić 7,5 (Živanov),  Vukoje 7,5 (Šarenac), Novković 7,5 (Martinović).

MLADOST: Luković 7, Bodlović 5, Nikolajev 5, Savkov 5 (Vučković), Spasovski 5, Jakovljević 5 (L. Lukić 5), Celin 5,5 (Lazinica 5), MArkov 5, Simonović 5 (V. Lukić), Pešterac 5,5, Tanasković 5 (Graovac 5).

Karađorđevčani su dominirali i zgromili jesenjeg prvaka. Uz tri gola, Markov Vukoje pogodio je prečku, a Slađan Novković i Vlado Zekanović stativu.

Poveli su izabranici Boška Mihajlovića u 29. minutu. Vukoje je snažno šutirao, lopta se odbila od stative, a Zekanović je odlično reagovao i smestio je iza leđa golmana. Isti tandem zaslužan je za drugi gol. Zekanović je izveo slobodan udarac, a utrčao Vukoje i pogodio mrežu.

Jedinstvo je nastavilo sa dominacijom, u 73. minutu Goran Radišić je  sa bele tačke postigao konačan rezultat.

S. Ž.

Radnički (S) - Sloga 2:0 (0:0)

SUTJESKA: Igralište Radničkog,  Sudija: Domazetoski (Pančevo). Strelci: Vučković u 60. i Tatić u 77. minutu.

RADNIČKI (S): Horvat, Tatić 8, Kurunci 7,5 (Jovanović 7), Mirčetić 7,5, Milošević 7, Miloš 7, Vučković 8, Vukoje 8, Kondan 7 (Dalja), Mihajlović 7 (Čontoš), Mirković 7.

SLOGA: Jovanović 7,5, Prica 6,5, Lazarević 7, Crnogorac 6 (Tasevski, Cimeša), Selaković 7, Spremo 6, Tadić 6, Koruga 6(Nedimović 6), Radić 6 (Stojaković 6), Stefanovski 6, Olđa 6,5.

Sutješčani su zasluženo došli do dugo očekane pobede. Iskusni Borislav Vučković je u nastavku doneo vođstvo Sutješčanima, a konačan rezultat delo je novajlije Igora Tatića.

Z. A.

ŽAK - Jedinstvo (B) 2:4 (1:3)

KIKINDA: Gradski stadion, sudija: Bunčić (Pančevo), strelci: Radivojac u 43. i Kočiš u 85. za ŽAK, a Motorov u 15. 41. i 60. (iz penala) i Bogdanović u 20. minutu za Jedinstvo.

ŽAK: Tomašević 5, Arađanin 5, (Francuski 5), Berbakov 5 (Monoštori), Kočiš 6,  Simin 5,5 (Salkai 6), Lisica 5,5, Radivojac 6, Važić 5,5, Drljača 5,5, Fučak 6, Mesaroški 5,5.

JEDINSTVO: Donović 7, Simić 7, Mioško 7, Marković 7 6Milićević), Tekijaški 7, Sekulić 7, Bogdanović 8, Motorov 8 (Janković), Živanov 6 (Necin), Stankov 6, Jovanović 6.

U borbi za opstanak Vlajkovčani su uspeli da savladaju u Kikindi ŽAK i da naprave veliki korak. Jedinstvo je stiglo do vođstva od 3:0 posle ubacivanja iz prekida. Motorov je dva puta pogađao mrežu glavom, a efikasan je bio i Bogdanović.

U finišu prvog dela Radivojac je sa 20 metara vratio kakavu takvu nadu, ali je u 15. minutu nastavka Berbakov napravio penal, a Motorov bio siguran sa bele tačke za 4:1. Pet minuta pre kraja Kočiš je samo ublažio poraz.

S. Ž.

Crvena zvezda - Omladinac FAM 0:1 (0:0)

VOJVODA STEPA: Stadion Crvene zvezde, sudija: Ćirović (Vršac), strekac’ Brkić u 54. minutu (iz penala).Crveni karton: Popović (Crvena zvezda).

CRVENA ZVEZDA: Ćirković 7, Tomas 6, Stanić 6,5, Radenković 7, Golijanin 6,5, Knežević 6,5, Prošić 7, Zoretić 7, Popović 6, Kozić 6 (Klać 6,5), Čokulov 7.

OMLADINAC: Miškov 7, Veličković 7, Tanjga 7,5, Šemić 7, Ninković 7 (Spalević), Brkić 7, Prokić 6,5 (Radosavljević), Stojković 6,5, Bojanić 6,5, Kondić 7 (Baćan), Governor 7.

Posle centaršuta iz kornera, Ivan Tanjga je udarcem glavom uputio loptu ka mreži, a ispred linije Dragan Popović je rukama sprečio pogodak. Sudija Nikola Ćirović je dosudio kazneni udarac za goste i pokazao crveni karton Popoviću. Siguran realizator najstrože kazne bio je Nikola Brkić.

Borac (St) - Proleter 0:3 (0:1)

STARČEVO: Igralište Borca, sudija: Bjeloš (Zrenjanin), strelci: Rakić u 15. Ivković u 55. Tomić u 60. minutu.

BORAC (T): Tomić 6,5, Jović 6, Joković 6 (Ćirković 6,5), Nedučić 7, Đurđev 6,5, Bajić 6 (Vuković 6), Đukić 7, Kovačević 6 (Maliyan 6), Petrović 6 (Amerijan 6), Gigović 6,5, Stanković 6,5.

PROLETER: Ilkić 7, Cvijetić 7, R. Jevtić 7 (Vladić 7), Miković 7, Laka 7, Rakić 7,5, Tomić 7, Đorđević 7 (Crnobrnja 7), Timić 7 (Bajin), Bogojević 7,5, Ivković 7,5.

Domaći je napadao stvarao šanse izveo desetak kornera, pogodio prečku a pogotke su postizali gosti.  Rakić je već na početku iznenadio uspvanu odbranu Borcam, a u nastavku posle kontranapada Ivković  je bio efikasan, dok je Tomić iz slobodnog udarca sa 25 metara bio precizan.

J. D.

Budućnost - Krajina 4:0 (2:0)

SRPSKA CRNJA: Sudija: Todorović (Vršac). Strelci:  Nešić (iz penala) u 11. i 45. Vukobrat u 54. i Todorov u 64. minutu.

BUDUĆNOST: Lekin 7, Latković 7, Todorov 7,5, Ilić 8 (Manojlović), Ne. Kovačević 7, Nešić 8, Prokin 7 (Perin), Vukobrat 7,5 (Lukin), Ni. Kovačević 7, Prpa 7, Ratko 7.

KRAJINA: Rodić 5, Latković 5, Rajkov 6, Kosanović 6, Bjeletić 5,5, Mamojka 5 (Šarac) Bajić 6, Stojaković 6, Juhas 5 (Markanović), Beronja 6, Trikić 5.

Već u 11. minutu domaćini su se radovali, gol je postigao novajlija Nemanja Nešić. Oboren je u kaznenom prostoru, prihvatio odgovornost i iz penala savladao Rodića. Nešić je udvostručio prednost u poslednjem minutu prvog dela izbio je ispred Rodića i bio precizan.

Dva gola viđena su i u nastavku, na asistenciju Radovana Ilića, napadač Danilo Vukobrat lobovao je golmana, a Stanislav Todorov je, iz dva pokušaja, matirao Rodića.

S. R.

Naftagas - Begej 2:0 (1:0)

ELEMIR: Sudija: Šuljagić (Banatski Karlovac). Strelac: Miloševi ću 20. i 67.minutu.

NAFTAGAS: Trivunović 7, Štrbac 7,5, Grbić 8, Popov 7, Dabić 7,5, Milivojev 7, Stepanov 7 (Petrov 7), Jankov 7 (Kozlovački 7), Samaryić 8, Milošević 8,5, Krasić 7,5 (Vidić).

OFK BEGEJ: Arsin 7, Bajić 7, D. Mijatović 6,5, Radulović 6,5, Erdeljan 7, Grbić 6,5, Novak 6,5, Umićević 6,5, Nikolić 6 (M. Mijatović 6,5), Vlaučin 6, Bogić 6,5.

Naftaši su bili bolji i u prvih pola sata imali su četiri zicera, a samo je Miloš Milošević pogodio. Milivojev je odigrao preciznu dubinsku loptu. Milošević je pravovremeno utrčao i lobovao Arsina.

Pokušavali su gosti da izjednače, ali Elemirci su bili na visini zadatka, diktirali tempo i sredinom durogog poluvremena, rešili utakmicu. Ponovo je Milošević bio strelac.

S. Ž.

Naftagas - Begej 2:0, Radnički (S) - Sloga 2:0, ŽAK - Jedinstvo (V) 2:4, Crvena zvezda - Omladinac FAM 0:1, Banat - OFK Kikinda 1:2, Borac - Proleter 0:3, Budućnost - Krajina 4:0, Jedinstvo (BK) - Mladost 3:0,slobodan je bio  Radnički (K)

1. Jedin. (BK)    18     13     3      2      45:14        42

2. Kikinda        18     13     3      2      43:20        42

3. Naftagas       18     12     5      1      56:21        41

4. Mladost        17     11     4      2      53:16        37

5. Omladinac    18     11     0      7      45:26        33

6. Proleter       18     10     0      8      41:37        30

7. Begej     18     9      1      8      36:31        28

8. Sloga    18     8      3      7      35:32        27