Vojvođanska liga – Istok: Kikinđani stali na kraju

18.08.2020. 14:06 14:07

ŽAK - Sloga 3:3 (2:0)

KIKINDA: Stadion Vašarišta, sudija: Bunčić (Pančevo). Strelci: Važić u 6. i 67. Fučak u 39. za ŽAK, a Spremo u 49. i 92. i Nedimović u 87. minutu za Slogu.

ŽAK: Tomašević 6, Krnić 6, Ivetić 6, Berbakov 6 (Monoštori), Kočiš 7 (Ma. Francuski), Radivojac 7 (Marić), Simin 7, Čekić 7, Penavski 7, Fučak 7, Važić 8.

SLOGA: Ilkić 6, Prica 6, Nedimović 7, Cvetičanin 6 (Spremo 8), Lazarević 6, Vukomanović 7, Tadić 6 (Selaković 6), Albart 6 (Koruga), Radić 7, Stefanovski 6 (Crnogorac).

Pet minuta pre kraja meča na Vašarištu između ŽAK-a i Sloge iz Plandišta domaćin je imao vođstvo od 3:1 i sigurna tri boda u džepu, a onda su gosti postigli dva pogodka i tako kući odneli veliki bod.

Domaćin je poveo već na početku susreta preko povratnika u tim Tome Važića koji je iskoristio dobro upućenu loptu od Danijela Kočiša i prevario gostujućeg golmana. Na 2:0 povećao je iskusni Igor Fučak iz slobodnog udarca sa nekih 30 metara , lopta je iznenadila golmana gostiju.

U 49. minutu rezervista gostiju Spremo smanjio na 2:1, a u 87. minutu strelac je bio iskusni Nedimović. U idealnoj prilici da učvrsti vođstvo „železničara” bio je Simin, a potom sledi kazna drugim golom Spreme u poslednjim trenucima nadoknade.        M. S.

Crvena zvezda (VS) - Jedinstvo (V) 0:2 (0:0)

VOJVODA STEPA: Igralište  „Crvene zvezde”, sudija: Tadić (Pančevo). Strelci: Jankov u 47. i Bogdanović u 70. minutu. Crveni karton: Bobić (Jedinstvo).

CRVENA ZVEZDA: Ćirković 6, Tomin 6, Tomaš 6, Vukoje 6 (Dajin), Kuburović 7, Šarenac 6, Rudan 7, Ribić 6, Radenković 6, Komnenić 5, Keser 5 (Matijević).

JEDINSTVO: Donović 7, Paunović 7, Necin 7, Marković 7, Tekijaški 7, Jankov 8, Janković 7, Bobić 7, Jovanović (Sekulić 7), Bogdanović 7, Motorov 7.

Novajlija iz Vlajkovca iznenadio je domaćina. Mreže se nisu zatresle u prvom delu igre, mada je bilo prilika. Samo što je počelo drugo poluvreme gostujući igrač Jankov doveo je svoj tim u vođstvo,  da Bogdanović 20 minuta pre kraja utakmice rešio sve dileme.

Inače su gosti deo utakmice odigrali bez isključenog Bobića.

M. S.

Banat - Omladinac FAM 0:1 (0:1)

ČENTA: Stadion „nad Alasom”, sudija: Radulović (Elemir). Strelac Novković u 43. minutu.

BANAT: Sladović, A. Divljački 5 (Radojčić), I. Raketić 6, S. Raketić 6, Petković 6 (Kovač), Dmijović 5, Cukić 6, Eskić 6 (Milenković), Kojić 6, Lošić 6 (S. Divljački), Stojanović 6.

OMLADINAC FAM: Miškov 7, Radulović 7, Tanjga 7, Stošić 7 (Trkulja), Šarenac 7, Stojković 7, Novković 8, Brkić 7 (Protić), Radojčić 7, Bojanić 7, Šemić 7.

Interesantna igra i inicijativa domaćih, ali gosti su posle dobrog ubacivanja Radojčića na petercu se najbolje snašao Slađan Novković i u 43. minutu doneo prednost gostima. U drugom delu domaći su imali više prilika, ali bez realizacije, a gosti su se dobro branili i iz kontri pokušavali uvećati svoje vođstvo.    M. N. P.

Budućnost (SC) - Proleter (BK) 4:3 (1:2)

SRPSKA CRNJA: Igralište Budućnosti, igrano bez gledalaca, sudija: Popov (Zrenjanin). Strelci: Stojčić u 34. 60. i 72. i Ne. Kovačević u 74. za Budućnost, a P. Čučak u 6. Timić u 45. i Tomić u 89. minutu za Proleter.

BUDUĆNOST: Cvjetić 6, Vasiljević 7, Markov 7, A. Prokin 7, Ne. Kovačević 7, S. Prokin 7 (Perin), Đukanović 6 (N. Kovačević), Kovanac 7, Savić 6 (Lukin 7), Stojčić 8, Todorov 7.

PROLETER: Radivojev 6, Jeftić 6, Ćirić 6, Miković 6 (Vladić 6), Angelovski 7, Tomić 7, Aleksić 7, Timić 7, P. Čučak 7, Karaklić 6, Pobra 6 (N. Čučak 6).

Na otvaranju nove fudbalske sezone postignuto je sedam golova od čega četiri u mreži golmana Proletera iz Banatskog Karlovca. Gosti su poveli lepim pogodkom P. Čučka u 6. minutu, ali je svojim golom David Stojčić uspeo da izjednači.

Potpuno neočekivano po isteku 45. minuta gosti su preko Timića došli u vođstvo.

U nastavku igre prvo je Stojčić poravnao na 2:2, a trećim pogodkom u ovom susretu doveo svoju ekipu od 3:2. Četvrti pogodak za domaćina postigao je Nenad Kovačević, da bi gosti uspeli da ublaže poraz u samom finišu susreta.

M. S.

Jedinstvo (BK) - Krajina 1:1 (1:0)

BANATSKO KARAĐORĐEVO: Igralište „Đuro Budimir-Badžo”, sudija: Kovač (Mokrin). Strelci: Radišić u 7. za Jedinstvo, a Anović u 91. minutu (autogol) za Krajinu.

JEDINSTVO: Tomić, Dapčević 7, Grban 7, Korać 7, Kujundžić 7 (A. Martinović), Radišić 8, Zekanović 7, Anović 7, Ivančević 7 (Đorić), Đokić 7 (S. Martinović 7), Vukoje 7 (Jestenić).

KRAJINA: Rodić 8, Oljača 7, Grmuša 7, Đurić 7 (Grahovac), Juhas 7 (Kosanović 7), Stojaković 7 (Trikić), Ungur 7, Stojić 7, Ivančević 7, Bogić 7, Grubor 7.

Favorizovani domaćini na startu su se opekli. U ranom početku susreta posle kornera Radišić je lepim šutem pod prečku doneo prednost domaćima. I kad su svi očekivali veći broj golova bilo je zaista velikih promašaja kao i dobrih odbrana Đure Rodića. U nadoknadi vremena ubačena lopta sa desne strane i nesporazum u odbrani domaćih i Anović pogađa svoju mrežu za nerešen rezultat.

Naftagas - Radnički (K) 1:0 (1:0)

ELEMIR: Igralište „Crveni dom”, sudija: Domazetoski (Pančevo). Strelac: Milošević u 44. minutu.

NAFTAGAS: Baćan, A. Petrov 7, Štrbac 8, Popov 7, Milošević 8, Stepanov 8, Panić 7 (V. Petrov), Samardžić 8, Kondić 7 (Grbić 7), Baranji 8, Jankov 7 (Dabić).

RADNIČKI: Avramović 7, Milenković 7, Divnić 7, Kitić 7, Arsenijević 7, Radojević 7 (Radenković 7), Jonović 7, Marjanović 7 (Simijanović 7), Kostić 7, Deliblaćanin 7, Vuličević 7 (Čeha).

Bolja igra domaćina, ali do promene rezultata su došli u finišu utakmice kada je posle odličnog prodora i još boljeg proigravanja Panića priliku iskoristio Miloš Milošević koji je par koraka pošao napred i onda odmerenim i preciznim šutem pogodio suprotan ugao za rezultat poluvremena.

U nastavku domaći su imali puno više prilika, ali rezultat se nije menjao.

M. N. P.

Borac (S) - Kikinda 2:0 (1:0)

STARČEVO: Stadion Borca, sudija: Ćirović (Vršac). Strelci: Ćirković u 34. i Stanković u 83. minutu.

BORAC: Tomić 8, Jović 7, Amerijan 7, Kovačević 7 (Vuković 7), Đurđev 7, Nedučić 7, Ćirković 7 (Stanojković 7), Đukić 7, Stanković 8 (Živković 7), Bajić 7, Stoisavljević 7 (Popović).

KIKINDA: Mitrović 7, Latković 7, Ilić 7, Ivanović 7, Kresoja 7, Detari 7, Zeljković 7, Đukić 7, Zečević 7, Kockar 7.

U otvorenoj igri domaći su bili snalažljiviji, a u akciji je učestvovao Amerijan koji je lepo proigrao Ćirkovića za vođstvo domaćih. U finišu susreta domaći su uspeli i drugi put da pogodi mrežu veoma dobrih Kikinđana i zasluženo stigao do pobede.

Radnički (S) - Begej 1:6 (1:1)

SUTJESKA: Igralište „Tjentište”, sudija: Milosavljević (Kovin). Strelci: Kukolj u 44. za Radnički, a J. Mijatović u 45 2 i 80. Vlaučin u 51, 71. Ma. Novak u 68. Delić u 87. minutu za Begej.

RADNIČKI: Suču 5, Ma. Miloš 5, Idvorjan 5 (Dalja 5), Kukolj 6, Mi. Miloš 5, Vučković 5, Ognjenović 5, Kondan 5 (S. Miloš), Mamlić 5 (Jovanović), Kovačević 5, Kurunci 5 (Ognjan 5).

BEGEJ: Miljević 7, Mijatović 8, Radulović 7, Markov 7, S. Umičević 7 (O. Umičević), Golijanin 7 (Đukić), Baroševčić 7 (D. Mijatović 7), Prošić 7, Vlaučin 8 (Kozić), Ma. Novak 8, Ml. Novak 7 (Delić 7).

Domaći dok su imali snage uspeli su parirati veoma spremnim gostima iz Žitišta.

Pri kraju poluvremena Kukolj je posle odigranog pasa iz blizine pogodio mrežu, a Jovo Mijatović je nedugo zatim izjednačio.

U nastavku utakmice ekipa trenera Marka Guteše fizički je prosto pregazila domaćina i stigla do „pola tuceta” golova u mreži domaćeg golmana.