Vojvođanska liga – Istok: Kikinđani preokretom do pobede

29.09.2020. 08:59 09:01
Izvor: Fudbaleri Mladosti iz Omoljice proslavljaju pobedu, foto: Privatna arhiva

Kikinda – Begej 2:1 (2:1)

KIKINDA: Gradski stadion, igrano  sudija: Bunčić (Pančevo). Strelci: Ivanović u 38. i Đukić u 40. za Kikindu, a Vlaučin u 25. minutu za Begej. Žuti kartoni: Mitrović, Detari, Laništanin, Zečević, Števanov (OFK Kikinda), a Golijanin, D. Mijatović, Umićević, M. Novak (Begej).

KIKINDA: Mitrović 7, Belić 7 (Knežević 7), Kockar 7 (Števanov), Ivanović 7,5, Kresoja 7, Reljić 7, Latković 7, Detari 7,5, Đukić 7,5, Laništanin 7,5, Zečević 7,5.

BEGEJ: Trivunović 6,5, D. Mijatović 7 (M. Novak), J. Mijatović 7, Kosović 6, S. Umićević 7, Maljukan 7, Golijanin 7, Nikolić 7, Prošić 6,5 (Kozić), Vlaučin 7,5, Mišić 7 (Ml. Novak 7).

Gosti su došli do vođstva u 25. minutu, kada je Goran Vlaučin uspeo da savlada domaćeg golmana Srđana Mitrovića. U 38. minutu Dejan Ivanović je izbio sam ispred golmana gostiju Trivunovića, oštro je šutirao, a golman je uspeo kratko odbije loptu koja je ponovo došla do Ivanovića kome nije bilo teško da pogodi  mrežu. Pet minuta pre kraja prvog dela utakmice Đukić sa nekih 25 metara oštro šutirao, lopta se odbila od prečke i završila u mreži.

U drugom delu nije bilo pogodaka, mada ih je bilo prilika pred oba gola.    M. S.

Jedinstvo (NB) – Jedinstvo (V) 0:0

NOVI BEČEJ: Stadion kraj Tise. Sudija: Milošević (Beograd). Žuti karton: Njagrin (Jedinstvo NB)

JEDINSTVO (NB): Vlaškalin 8, Balo 6 (Vidić -), Njagrin 7, Lalić 6 (Eremić -), Milošević – (Ratko 6), Čokulov 6, N. Pecarski 7, Dokman 7, Drljača 7, Radovanović 6 (Mirčetić -), Boškov 6

JEDINSTVO (V): Donović 7, Simić 6, Necin 6, Marković 6, Tekijaški 6, Sekulić 7 (Paunović -), Janković 6 (Ćirko -), Bobić 6, Jovanović 6, Bogdanović 7 (Jankov -), Motorov 7

U duelu imenjaka viđena je velika želja oba rivala da dođu do celog plena, ali su mreže mirovale zahvaljujući golmanima. Posebno uspešan bio je povratak na gol Igora Vlaškalina (42 godine), koji je sa nekoliko  intervencija podsetio na najbolje dane i poneo epitet igrača utakmice. Gosti su propustili idealnu priliku u poslednjem minutu prvog poluvrema, a domaćini u finiši susreta kada je, posle asistencije Marka Njagrina, neprecizan bio Nikola Eremić.

St. Davidović

Proleter  -  Radnički (K) 1:0 (1:0)

BANATSKI KARLOVAC: Igralište Proletera, sudija: Radulović (Zrenjanin) , strelac: P. Čučak u 28.minutu, žuti kartoni: P. Čučak , Angelovski (Proleter ).

PROLETER: Radivojev 7, Cvijetić 7, Đorđević 8, (Aleksić 7), Laka 7, (Pobra 7,), Rakić 7, (Angelovski 7,), Tomić 7, Timić 7, P. Čučak 7,5, Balan 7, Ćirić 7, Karaklć 7,

RADNIČKI: Avramović 7, Antić 7, Milenković 7, Kostić 7, Arsenijević 7, Kitić 7, Jonović 7, Marjanović 7, Venčanović 7, Deliblaćanin 7, Divnić 7.

I gralo se žustro, napadi su se ređali sa obe strane, šteta što nije bilo publike da uživa. U 28. minutu u kazneni prostor gostiju Timić je ubacio loptu, a u gužvi najbolje se snašao P. Čučak i pogodionebranjeni deo mreže.

U drugom delu bilo šansi na pretek, ali su golmani, pogotovu Radivojev,  dobro čuvali svoje mreže.

R. Jovanović

Mladost - Radnički (S) 5:0 (1:0)

OMOLJICA: Igralište „Ponjavica”, sudija9 Raković (Vršac), strelci: Markov u 42. Juriša u 49. Živkov u 65. Đokić u 73. i 80. minutu.

MLADOST: Luković, Antić 7, Lukić 7 (Pavlović 7), Zulfić 7, Javor 7, Juriša 8, Markov 8, Graovac 7 (Tanasković 7), Živkov 8 (Đokić 8), Jakovljević 7 (Savkov 7), Simonović 7.

RADNIČKI: Horvat 6, Kukolj 6, Ma. Miloš 6, Vučković 6, Manić 6, Kurunci 6 (Dalja 6), Ristivojević 6 (Idvorjan 6), Popović 6, S. Miloš 6, Mirković 6, Jovanović 6 (Mi. Miloš 6).

U otvorenoj igri gosti su se požrtvovano borili u prvom delu, dok su imali snage, da bi Jovan Markov u 42. minutu pogodio mrežu.  U nastavku fizički bolje pripremljeni igrači domaćih su prosto kidisali na gol gostiju. Slaven Juriša je u 49. minutu udvostručio prednost, da bi potom i Živkov zatresao mrežu. U finišu susreta se proslavio mladi Mihajlo Đokić.

M. N. P.

Budućnost - Crvena zvezda (VS) 2:2 (1:0)

SRPSKA CRNJA: Stadion Budućnosti, igrano bez gledalaca, sudija: Bogdanović (Zrenjanin). Strelci: Stojčić u 45. i Todorov 55. za Budućnost, a Ribić u 53. i Knežević u 85. minutu za Crvenu zvezdu.

BUDUĆNOST: Cvijetić 7, Vasiljević 7, S. Prokin 7, Kovačević 7, Prpa 7, Savin 6 (Lukin 7), Manojlović 7, Hovanec 6 (Terzić 7), A. Prokin 7 (Tatić), Stojčić 8, Todorović 7.

CRVENA ZVEZDA: Inđić 7, Tomin 7, Vukoje 7, Kuburović 8, Stanić 6, Rudan 6, Ribić 7, Radenković 7, Komnenović 7, Blažić 6 (Jovin), Božić 7 (Knežević 7).

Komšijski derbi odigran u Srpskoj Crnji između domaće Budućnosti i Crvene zvezde iz Vojvode Stepe završen je podelom bodova.  Domaćin je došao u finišu prvog dela do vođstva,  a strelac je bio Stojčić. U 53. minutu gosti su uspeli da preko Ribića izjednače rezultat, a  dva minuta kasnije iskusni Todorv je doveo svoju ekipu u vođstvo.  U samom finišu susreta rezervista Knežević pogodio je mrežu domaćeg golmana i takosu gosti osvojili veliki bod.

M. S.

Jedinstvo (BK) - ŽAK 3:0 (1:0)

BANATSKO KARAĐORĐEVO: Igralište  Jedinstva, sudija: Milić (Zrenjanin). Strelci: Vukoje u 15. Zekanović u 51. (iz penala) i Markoski u 80. minutu.

JEDINSTVO: Đurić (Tomić), Dabčević 7 (Babić 7), Grban 7, Korać 8, Đorić 7 (Markoski 8), Zekanović 8, Jeftenić 7, Anović 7, Kujundžić 7 (Kovačević 8), Đokić 8, Vukoje 8 (A. Martinović 7).

ŽAK: Tomašević 7, Krnić 6, Berbakov 6 (Arađanski), E. Monoštori 7, Kočiš 6, Simić 6, Radivojac 6 (M. Francuski), Čekić 7, Penavski 6 (Nadlački), Grujin 6 (Važić 7), Fučak 7.

Gosti su prvi pripretili, ali je udarac najiskusnijeg igrača Armada Čekića zaustavila  stativa. Pet minuta kasnije radovali su se domaći, iskusni Vukoje je  uspeo da savlada golmana gostiju Nikolu Tomaševića koji je posle šuta Jovana Kujundžića kratko odbio loptu.  U nastavku Karađorđvčani su postigli još dva pogotka.  U kaznenom prostoru gosti su oborili Zlatka Đorića, a sudija je pokazao na belu tačku. Siguran realizator najstrože kazne bio je Vladimir Zekanović. Deset minuta pre kraja susreta u listu strelaca upisao se i Ivan Markoski.

M. S.

Omladinac FAM - Sloga 6:1 (2:1)

BOTOŠ: Igralište Omladinca, sudija: Milosavljević (Kovin), strelci: Novković u 5. i 81. Radulović u 21. Šarenac u 57. Brkić u 64. (iz penala) i Bojić u 90. za Omladinac, Lazarević u 23. minutu za Slogu.

OMLADINAC: Miškov 8, Radulović 8, Tanjga 7, Stošić 7, Šarenac 9 (Jovanov), Novković 8, Brkić 8, Radojčić 8 (Romanov), Bojanić 7 (Stojković), Prokić 7 (Bojić 8), Šemić 8.

SLOGA: Ilkić 6, Nedimović 5, Lazarević 7, Crnogorac 5 (Selaković 6), Spremo 5, Tadić 5, Albert 5 (Taševski), Radić 5, Stefanovski 5, Radulović 5 (Koruga 5), Olđa 6.

Već u 5. minutu Slađan Novković se odlično snašao, prihvatio loptu sa 16 metara i odličnim šutem pod prečku doneo prednost domaćima. Rezultat je udvostručio Radulović posle kornera. U 23. minutu Dejan Lazarević je odlično izveo slobodan udarac i sa 20 metara poslao u donji ugao golmana domaćih.

U nastavku Botošani su dominirali i još četiri puta savlkadali golmana Ilkića.

M. N. P.

Borac - Banat 2:1 (2:0)

STARČEVO: Stadion Borca, sudija: Kovač (Mokrin), strelci: Živković u 25. Jović u 38. za Borac, a Lošić u 87. minutu (iz penala) za Banat.

BORAC: Tomić 7, Jović 8, Nedučić 7, Đurđev 7, Bajić 7, Ćirković 7, Krsmanović 7, Živković 7, Stanković 7, Popović 7, Đukić 7.

BANAT: Sladović 7, I. Raketić 7, S. Raketić 7, Divljački 6, Petković 6, Dimović 6, Eskić 7, Đilas 6, Dobrić 7, Lošić 7, Maksimović 7.

Domaći su igrali otvoreno od samog starta. Tako da je Uroš Živković u 25. minutu bio precizan za vođstvo domaćih, a u 38. minutu Srđan Jović je postavio rezuiltat poluvremena. U drugom delu utakmice igralo se uglavnom na sredini terena, da bi u 87. minutu penal za goste iz Čente realizovao Lošić.

M. N. P.

Krajina - Naftagas 1:2 (0:1)

KRAJIŠNIK: Igralište Krajine, sudija: Runić (Žitište), strelci: Ungur u 61. za Krajinu, Milivojev u 29. (iz penala) i Samardžić u 90 3. minutu za Naftagas. Crveni kartoni: Grmuša i Vasić (Krajina).

KRAJINA: Vasić 7, Oljača 7 (Đurić), Grmuša 6, Erdeljan 7, Stojaković 7, Stanković 7, Stojić 6, Ivančević 7, Bogić 7, Grubor 7 (Juhas), Ungur 7.

NAFTAGAS: Mijatov 7, Štrbac 7, Grbić 6, R. Dabić 7, V. Petrov 6 (D. Dabić), Milivojev 7, Stepanov 7 (Baranji), Panić 7, Samardžić 8, Krasić 7, Jankov 7 (A. Petrov).

U otvorenoj igri domaćini su bili ravnopravan rival, da bi posle duela u šesnaestercu domaćih Oljača nesmotreno startovao nad Panićem, a Runić je pokazao na belu tačku što je Milivojev iskoristio.  U 61. minutu posle centaršuta s desne strane Nikola Ungulj je  izjednačio rezultat.  A u nadoknadi vremena je lopta ubačena pred gol, golman domaćih Vasić loptu je izbio pravo na nogu Marka Samardžića koji je pogodio mrežu. Vsić je smatrao da je fauliran, pa je protestvovao, ali bez uspeha i na kraju je zaradio crveni karton.

M. N. P.

Jedinstvo (NB) - Jedinstvo (V) 0:0, Omladinac FAM - Sloga 6:1, Kikinda - Begej 2:1, Proleter - Radnički (K) 1:0, Krajina - Naftagas 1:2, Mladost - Radnički (S) 5:0, Jedinstvo (BK) - ŽAK 3:0, Budućnost - Crvena zvezda 2:2, Borac - Banat 2:1.

1. Jedinstvo (BK)       8      6      2      0      19:4  20

2. Mladost 8      6      1      1      29:5  19

3. Kikinda 8      6      1      1      22:8  19

4. Naftagas       8      6      1      1      22:8  19

5. Begej     8      5      1      2      17:8  16

6. Omladinac     8      5      0      3      25:12        15

7. Budućnost      8      3      4      1      18:14        13

8. Sloga    8      4      1      3      20:18        13