Vojvođanska liga – Istok: Kikinđani ispustili pobedu

15.09.2020. 09:08 09:09
Izvor: Dnevnik.rs

Kikinda - Naftagas 2:2 (2:0)

KIKINDA: Gradski stadion, sudija: Ćirković (Vršac). Strelci: Kresoja u 8. i 38. za Kikindu, a Milivojev u 65. i D. Dabić u 96. minutu za Naftagas. Žuti kartoni: Knežević, Zeljković, Reljić i Detari (OFK Kikinda), a Štrbac, Grbić, Stepanov i Krasić (Naftagas). Crveni karton: M. Milošević (Naftagas).

OFK KIKINDA: Mitrović 7, Zeljković 7, Kockar 7 (Ilić), Ivanović 7, Kresoja 8, Knežević 7, Reljić 7, Detari 7 (Lacković), Đukić 7, Laništanin 7, M. Zečević 7.

NAFTAGAS: Mijatović 6, Štrbac 6 (D. Dabić 7), Grbić 7, Popov 7, R. Dabić 7 (Petrov), M. Milošević 6, Stepanov 7, Panić 7, Samardžić 7, Krasić 6 (Jankov 7), Milivojev 7. Kikinđani su u prvom delu meča stekli lepu prednost, a oba puta mrežu gostiju pogodio je  Stefan Kresoja.  Međutim u nastavku meča Kikinđani su neobjašnjivo stali  iako su od  od 55. minuta imali igrača više, jer je direktni crveni karton zaradio Miloš Milošević.

Gosti iz Elemira smanjili su preko iskusnog Miljana Milivivojeva, koji je iskoristio odbijenu loptu od golmana Srđana Mitrovića i plasirao loptu u mrežu. A u nadoknadi vremena gosti su uspeli da izjednače. Zasluge za  veliki bod koji su „naftaši” iz Elemira odneli iz Kikinde pripada rezervisti Daliboru Dabiću, koji je posle odbijene lopte od stative bio najprisebniji i u poslednjim sekundama svom timu doneo bod.

M. S.

Jedinstvo (V) – Begej 0:0

VLAJKOVAC: Igralište Jedinstva, sudija Milivojev (Beograd) Žuti kartoni: J. Mijatović i Ma. Novak (Begej).

JEDINSTVO: Donović 8, Paunović 6 (od 62. M. Ćirka -), Sekulić 6, Marković 6, Tekijaški 7, Jankov 6 (od 84.Mioško -), Janković 6, Bobić 7, Jovanović 6, Bogdanović 7 i Motorov 7..

BEGEJ: Trivunović 7, D. Mijatović 7, J. Mijatović 8, S. Umićević 7, Maljukan 6 (od 46. Kozić 7), Golijanin 7 (od 80. Kosović -), Nikolić 7, Prošić 7, Vlaučin 7, O. Umićević 6 (od 55. Delić 6) i Ma. Novak 7.

Da na golu domaćih nije bilo iskusnog Donovića gosti bi verovatno osvojili tri boda, jer je u nekoliko navrata bravuroznim intervencijama spasao sigurne pogotke. Pogotovo u drugom poluvremenu  je golman domaćih došao do izražaja kada je odbranio tri šuta u okvir gola Koziću i jednom Vlaučinu.

Domaći jesu pokušavali da nametnu svoju igru, ali su se njihovi napadi završavali ispred kaznenog prostora gostiju koji su veštim kontranapadima ugrožavali gol domaćih. Žestoko su gosti reagovali na situaciju kada je Kozić oboren u kaznenom pšrostoru, ali je sudija Milivojev ostao pri odluci da prekršaja nije bilo. U samom finišu i domaći su imali priliku da postignu pogodak, ali je odbrana gostiju osujetila ovaj napad.

D. Milićev

Budućnost - Borac 4:1 (2:0)

SRPSKA CRNJA: Stadion Budućnosti, igrano bez gledalaca, sudija: Kovač (Mokrin). Strelci: Todorov u 4. i 39. Markov u 72. i Terzić u 84. za Budućnost, a Amerijan u 75. minutu za Borac.

BUDUĆNOST: Cvijetić 8, Vasiljević 8, Markov 8, Prpa 8, Hovanec 8, Prokin 8, Savić 8 (Lukin), Kovačević 8, Stojičić 8 (Perin), Todorov 8 (Konstantinov), Terzić 8 (Manojlović).

BORAC: Tomić 6, Jović 6, Amerijan 7, Bajić 6, Nedučić 7, Krsmanović 6, Popović 6 (Perić), Stanković 6, Životić 6 (Komnenović), Vuković 6, Stanisavljević 7, Stanojković 7 (Ramadinović).

Fudbaleri Budućnosti zabeležili su ubedljivu pobedu protiv borbene ekipe Borca iz Starčeva. Crnjani su poveli već u 4. minutu posle kornera. Lopta je došla do iskusnog Todorova koji je sa lakoćom pogodio mrežu. Pred kraj prvog dela Todorov je još jednom bio preckizan. U 71. minutu nakon nadmoćne igre domaćina gosti su lepim pogodkom Amerijana, koji je sa 25 metara savladao Cvijetića, uspeli da smanje rezultat. Nije prošao ni ceo minut ponovo su se radovali domaćini,  Markov je pogodio mrežu Borca. Četvrti pogodak u ovom zanimljivom susretu za domaćina postigao je Terzić u 84. minutu.

Jedinstvo (NB) – Sloga 0:6 (0:2)

NOVI BEČEJ: Stadion kraj Tise, sudija: Markov (Zrenjanin). Strelci: Lazarević  u 13, 18 i 60, Selaković u 75 i 80. i Spremo u 84. minutu za Slogu. Žuti kartoni: N. Pecarski (Jedinstvo), Nedimović (Sloga)

JEDINSTVO (NB): Barkoci 5, Balo 5, Mirčetić 5, Milošević 5 (Balaban 5), Čokulov 5 (Stanković - ), N. Pecarski 5, Dokman 5 (Miljanović -), Drljača 6, Ratko 5, Boškov 5 (Ilić -), Vidić 5 (Radovanović -)

SLOGA: Ilkić 7, Prica 7, Nedimović 7 (Selaković 8), Cvetićanin 7 (Tasevski -), Lazarević 9, Crnogorac 7, Spremo 8, Tadić 7, Koruga 8, Radić 8 (Albert -), Stefanovski 7

Ni najstariji ljubitelji fudbala u gradu kraj Tise ne sećaju se ovakvog debakla svojih ljubimaca, koji su doživeli težak poraz na svom terenu. Da u odbrani izabranika Strahinje Vaskovića ima mnogo praznina videlo se  već u 13. minutu, kada je grešku domaćina kaznio Dejan Lazarević. U 18. minutu, mat u dva poteza, gosti iz Plandišta sa svoje polovine loptu upućuju brzonogom i spretnom Lazareviću, koji sa 20 metara šalje pravi projektil pod prečku nemoćnog Barkocija.

U nastavku naivnu igru domaćih, koji su sve podredili napadu, po treći put kažnjava Lazarević. Bio je to kraj za svih nada, da bi potom brod Novobečejaca na dno Tise uputili spretni Radovan Selaković sa dva gola i Miljan Spremo.

St. Davidović

Omladinac FAM - Radnički (K) 6:1 (1:1)

BOTOŠ: Igralište Omladinca, sudija: Raković (Vršac), strelci: Stošić u 45. Šarenac u 50. i 63. Brkić u 60. (iz penala), Novković u 71. i 75. za Omladinac, Jonović u 23. minutu za Radnički.

OMLADINAC FAM: Miškov 7, Trkulja 8, Tanjga 8, Stošić 8, Šarenac 9, Jovanov 8, Novković 8, Brkić 8, Bojanić 8, Prokić 8, Šemić 8.

RADNIČKI: Avramović 5, Antić 5, Milenkvoić 5, Radenković 5, Kitić 5 (Marijanović 6), Stojković 5, Jonović 7, Kostić 6, Divnić 6, Deliblaćanin 6 (Radojević), Vuličević 6 (Čeha).

Bila je to najbolja igra Botošana u ooj sezoni. Ipak, gosti su poveli u 23. minutu posle brze i dobre akcije, da bi domaćini zahvaljujući Stošiću u poslednjem minutu prvog poluvremna stigli do izjednačenja.

U nastavku igre Botošani su bili izuzetno efikasni postigli su pet golova. U 50. minutu Šarenac je pogodio mrežu da bi Nikola Brkić realizovao penal. Potom u glavnoj ulozi bio omaleni Nedeljko Šarenac koji postiže veoma lep pogodak iz slobodnog udarca, a posle dobre asistencije Novković je povećao rezultat.

M. N. P.

Mladost - Crvena zvezda 8:0 (3:0)

OMOLJICA: Igralište „Ponjavica”, sudija: Gvozdenov (Vršac), strleci: Simovićić 2, Jurića u 34. Jakovljević u 35. Celin u 46. Žulfić u 50. Đokić u 57. Javor u 84. Cerović u 86. minutu.

MLADOST: Luković, Lukić 7 (Lazinica 7), Zulfić 8, Javor 8, Celin 8, Juriša 8, Markov 8, Graovac 8 (Savkov 7), Živkov 7 (Đokić 8), Jakovljević 8, Cerović 7, Simonović 8 (Tanasković 7).

CRVENA ZVEZDA: Ćirović 5, Keser 5 (Vukmirović 5), Kuburović 5, Stanić 5, Knežević 5, N. Rudan 5, Radenković 5, Komljenović 5, Gajin 5, Čačić 5, M. N. Rudan 5.

Omoljčani su igrali veoma kvalitetno, a plod te igre je osam golova u mreži ekipe iz Vojvoda Stepe. Već u 2. minutu Simonović je obezbedio vođstvo, a potom su se ređali pogoci.

N. M. P.

Jedinstvo (BK) - Banat 2:1 (2:0)

BANATSKO KARAĐORĐEVO: Stadion „Đuro Budimir Badžo”, sudija: Milosavljević (Kovin), strelci: Korać u 22. i Đurić u 44. (iz penala) za Jedinstvo, Radivoj u 47. minutu za Banat.

JEDINSTVO: Đurić 8, Dapčević 7, Grban 8, Korać 8, Radišić 7, Zekanović 7 (Markoski), Jeftenić 7 (kovačević), Anović 7, Kujundžić 7 (Đorić), Đokić 7, Vukoje 7 (Martinović).

BANAT: D. Maksimović 7, I. Raketić 7, S. Raketić 7, Divljački 6, Petković 6 (Sladović), Kojić 6 (Radojčić 7), Kovač 6, Bajkin 6, Đilas 6, Radojev 7, S. Maksimović 7.

Karađorđevčani su igrali agresivno i stvarali prilike. Na odličan centaršut Gorbana, Đorđe Korać je iz voleja sa desetak metara poslao loptu u mrežu.  Ređali su se šanse pred gostujućim golom, da bi centarfor Vukoje bio srušen, a siguran izvođač penala bio golman Slobodan Đurić. Samo što je počeo nastavak drugog dela Živa Radojev je iznenadio odbranu domaćih,  sa više od 25 metara pogodio je same rašlje.

M. N. P.

Krajina - ŽAK 2:1 (0:1)

KRAJIŠNIK: Igralište Krajine, sudija: Bunčić (Pančevo), strelci: Stojić u 24. Juhas u 80. za Krajinu, Čekić u 65. minutu za ŽAK.

KRAJINA: Vasić 8, Kosanović 7, Grubor 8, Grmupša 8, Erdeljan 8, Stojić 8, Ivančević (Juhas 8), Bogić 8, Pongul 7 (Urić 7), Stanković 8, Stojaković 7 (Lacković).

ŽAK: Tomašević 8, Krnjić 7, Berbakov 7 (Nadlački), Monoštori 8, Kočiš 8, Savin 7, Radivojac 7, Čekić 8, Penavski 7, Fućak 8, Važić 7.      M. N. P.

Jedinstvo (NB) - Sloga 0:6, Jedinstvo (V) - Begej 0:0, Omladinac FAM - Radnički (K) 6:1, Kikinda - Naftagas 2:2, Proleter - Radnički (S) 6:3, Krajina - ŽAK 2:1, Mladost - Crvena zvezda 8:0, Jedinstvo (BK) - Banat 2:1, Budućnost - Borac 4:1.

1. Jedin. (BK)     6      4      2      0      8:4    14

2. Mladost 6      4      1      1      23:5  13

3. Kikinda 6      4      1      1      16:5  13

4. Naftagas       6      4      1      1      17:7  13

5. Begej     6      4      1      1      14:5  13

6. Omladinac     6      4      0      2      18:9  12

7. Budućnost      6      3      3      0      15:10        12

8. Sloga    6      3      1      2      16:11        10