Vojvođanska liga – Istok: Karađorđevčani čuvaju vrh

10.11.2020. 10:21 10:23
Izvor: pixabay.com

Jedinstvo (BK) - Jedinstvo (V) 3:2 (2:1)

BANATSKO KARAĐORĐEVO: Igralište „Đuro Budimir Badžo”, sudija: Markov (Zrenjanin), strelci: Zekanović u 9. Vukoje u 37. Markoski u 55. za Jedinstvo (BK), Bogdanović u 45. i 75. minutu za Jedinstvo (V).

JEDINSTVO (BK):  Tomić 7 (Mileusnić), Morkoski 8, Kovačević 7, Đorić 7, Zekanović 8, Marčetić 7 (Knežević 7), Jeftenić 8, Martinović 8, Kujundžić 7, Babić 8, Vukoje 7.

JEDINSTVO (B): Pavlov 7, Vranić 7 (Savić 7), Necin 7, Marković 7 (Jankov 7), A. Ćirka 7, Sekulić 7 (Bobić 6), Simić 7 (Tešić 7), Paunović 7, M. Ćirka 7 (Miško 7), Bogdanović 8, Motorov 7.

Domaći su u meč ušli oslabljeni bez nekolicine  standardnih igrača. Ipak, u 9. minutu posle kornera na drugoj stativi se našao usamljeni Vlada Zekanović i telom loptu ubacio u mrežu. A  onda u 37. minutu dobar centaršut Jeftenića iskoristio je Marko Vukoje koji je uklizao na loptu i smestio je u mrežu golmana Pavlova. U poislednjim trenucima prvog dela igre Marko Bogdanović je posle kornera odlično skočio i glavom matirao Tomića.

U nastavku igre domaćini su osigurali pobedu preko mladog i brzonogog Ivana Markoskog koji je pobegao odbrani gostiju i lako matirao golmana.  Vlajkovćčani su u finišu bili bolji, ali su uspeli samo da smanje rezultat.

M. N. P

Budućnost (SC) - Sloga (P) 0:3 (0:0)

SRPSKA CRNJA: Igralište Budućnosti,  sudija: Bjeloš (Zrenjanin). Strelci: Stefanovski u 50. Selaković u 60. i Lazarević u 68. minutu.

BUDUĆNOST: Cvijetić 5,5, Manojlović 5,5, A. Prokin 5,5 (Perin 5,5), Đukanović 5,5, Markov 5,5, Kovačević 5,5, Prpa 6, S. Prokin 6, Konstantinov 5,5 (Lukin 6), Stojčić 6, Todorv 6,5).

SLOGA: Ilkić 7, Prica 6,5 (Nedimović), Olđa 7, Cvetićanin 6,5 (Dudovski 7), Lazarević 7, Crnogorac 7 (Koruga), Spremo 7 (Vukomanović 7), Tadić 7, Selaković 7,5, Stefanovski 7, Radić 7 (Albert).

Gosti iz Plandišta sva tri pogodka postigli su u drugom delu igre i tako odneli tri boda. U prvih 45 minuta stovreno je nekoliko poluprilika koje nisu pretvorene pogodcima.

Crnjani su u nastavku krenuli sa željom da prvi dođu u vođstvo, ali u tome nisu uspeli, odnosno čak više kažnjeni su pogodkom u 50. minutu, nakon što je posle kontre Stefanovski pogodio mrežu golmana domaćina.

U 60. minutu isto su gosti izveli brzi napad i preko Selakovića povećali na 2:0. Zanimljivo je da su i treći pogodak Plandištani postigli nakon kontra - napada a strelac je bio Lazarević.

M. S.

Borac - Begej 0:1 (0:1)

STARČEVO: Stadion Borca, sudija: Petrović (Zrenjanin), strelac: Majukan u 26. minutu. Crveni kartoni: Stanković (Borac), Mijatović i Nišić (Begej).

BORAC: Lapić, Jović 7, Amerjan 7, Nedučić 7, Đurđev 7, Bajić 7, Ćirković 7, Vuković 7, Stanković 6, Gigović 7, Đukić 7.

BEGEJ: Čanak 7, Mijatović 6, Radulović 8, Kosović 8, Umičević 7, Majukan 7, Kozić 7, Nikolić 7, Prošić 7, Đukić 7, Mišić 6.

Domaći su igrali dobro, stvarali su prilike, ali Čanak nije bio savladan, da bi u 26. minutu Nikola Majukan uspeo pobeći odbrani domaćih i čpored Lapića loptu da ugura u mrežu.  Naravno u drugom delu susreta , domaći su imali potpunu inicijativu imali su i nekoliko lepih prilika, ali nisu uspeli da pogode mrežu sigurnog golmana Čanka.

M. N. P.

ŽAK - Radnički (S) 3:0 (1:0)

KIKINDA: Stadion Vašarište, sudija: Domazetoski (Pančevo), strtelci: Radivojac u 41. Važić u 47. i 51. minutu.

ŽAK: N. Tomašević 7, Krnić 7 (Baba), Arađanin 7, Berbakov 7, E. Monoštori 7 (Santo), Simin 7, Radivojac 8, Čekić 7,5, Nadlački 7, Fučak 7, Važić 8 (M. Francuski).

RADNIČKI: Horvat 6, Kukolj 6, Ognjenović 6, Vučković 7 (S. Miloš), M. Miloš 6, Kovačević 6,5, Ristojević 6, Vukoje 6,5, Mihajlović 6, Mirković 6, Jovanović 6.

Mrežu gostujućeg golmana načeo je Radivojac u 41. minutu. Samo što je počeo drugi deo igre Toma Važić je iz solo prodora postigao i drugi pogodak za Kikinđane.

Isti igrač samo nekoliko  minuta kasnije ponovo je bio strelac. Armado Čekić dobro je pronašao Važića, a ovom nije bilo teško da iz povoljne situacije savlada gostujućeg golmana Horvata.

M. Sekulić

Banat - Radnički (K) 2:2 (1:1)

ČENTA: Igralište iznad Alasa, sudija: Runić (Žitište), strelci: Đilas u 19. Bajkin u 90. za Banat, a Rajić u 24. i 69. minutu za Radnički.

BANAT: Sladović 7, Divljački 7, I. Raketić 6 (Kojić 6), S. Raketić 7, Pantović 7, Dmijović 6 (Nenezić 7), Krstić 7 (Bajkin 7), Eskić 7 (Petković), Đilas 7 (Lošić 6), Dobrić 7, Radojev 7.

RADNIČKI: Rnić 6, Antić 7, Kostić 7, Rančić 7, Radojević 7, Jonović 7, Marijanović 6, Deliblaćanin 7, Rajić 8 (Sekulić), Kitić 7 (Milivojev), Milenković 7.

Bila je to dobra utakmica. U 19. minutu posle skraćenog kornera Đilas je loptu okrznuo glavom a i ona se našla u mreži Rnića. Potom, Miroslav Rajić je presekao akciju domaćih na sredini terena  i posle lepog prodora pogodio suprotan ugao. Imali su domaći više prilika. A onda, kardinalna greška domaćih igrača, u nameri da vrate loptu glavom golmanu Rajić je prozreo nameru, presekao akciju i pogodio mrežu, da bi u poslednjim trenucima susreta Dobrić dobro prošao i odigrao povratnu loptu, što je iskoristio Đorđe Bajkin i pogodio mrežu.

M. N. P.

Jedinstvo (NB) – Proleter 0:2 (0:2)

NOVI BEČEJ: Stadion kraj Tise. Sudija: Tadić (Pančevo). Strelci: Timić u 10. i P. Čučak u 21. minutu. Crveni karton: Siniša Todorović, trener Jedinstva.

JEDINSTVO (NB): Barkoci 6, Todorović 6, Njagrin 7, Kojić 6 (Stanković -), Milošević – (Lalić 6), Čokulov 6, Pecarski 6,  Ratko 6, Radovanović 6 (Ilić - ), Boškov 6, Vidić 6

PROLETER: Radivojev 8, Jevtić 6, Đorđević 6 (Angelovski 6),  Rakić 7 (Vladić -), Tomić 7, Timić 7, P. Čučak 7 (Aleksić -), Karaklić 6 (N. Čučak 7), Ćirić 6, Cvijetić 7, Laka 6

Novobečejci nisu uspeli da overe prošlonedeljnu pobedu u Kikindi, pošto su na svom terenu naišli na raspoloženog rivala iz Banatskog Karlovca. Šok domaćina, koji je igrao u oslabljenom sastavu, usledio je već u 10. minutu kada je posle kontranapada usledio centaršut koji je Bojan Timić udarcem glavom pretvorio u vođstvo.

U 21. minutu, Petar Čučak je iskoristio nesmotrenost odbrane i neuspelu ofsajd zamku da postigne drugi gol za goste, što je izazvalo burni protest domaćih fudbalera, koji su tvrdili da je postignut iz nedozvoljene pozicije.

U nastavku puna dominacija domaćina, koji je ređao šanse, ali i promašaje. Prosto je neverovatno šta su propustili Lalić i Vidić (koji je pogodio stativu), a tome treba dodati da Marko Ratko u 65. minutu nije iskoristio jedanaesterac, pošto je golman Nenad Radivojev pročitao njegovu nameru i vrhom prstiju lopu od stative izbacio u korner.

St. Davidović

Mladost - Omladinac FAM 4:0 (1:0)

OMOLJICA: Igralište Ponjavica, sudija: Ćirović (Vršac), strelci: Markov u 45. Juriša u 71. (iz penala) i 83. Tanacković u 84. minutu.

MLADOST: Luković 7, Jakovljević 7 (Pavlović 7), Zulfić 8, Savkov 7 (Graovac 7), Lazinica 8, Javor 8, Celin 8, Juriša 8, Markov 8, Simonović 8, Đokić 7 (Tanacković 7).

OMLADINAC: Miškov 7, Radulović 6, Tanjga 6 (Romanov 6), Stošić 6 (Borko Spalević 6), Šarenac 7, Novković 6, Brkić 6, Bojić 6, Boris Spalević 6 (Trkulja 6), Prokić 6. Šemić 6 (Jovanov 6).

G osti su odolevali u prvom delu da bi u poslednjim trenucima poluvremena Jovan Markov pogodio mrežu Miškova . U nastavku igre Omoljičani su i dalje napadali i uspeli još tri puta da pogode mržu gostiju.

M. N. P.

Krajina - Kikinda 1:2 (1:0)

KRAJIŠNIK: Igralište Krajine, sudija: Milosavljević (Kovin), strelci: Stojaković u 42. za Krajinu, Kresoja u 50. Reljić u 60. minutu za Kikindu.

KRAJINA: Rodić 7, Latković 7, Kosanović 7, Rajkov 7, Erdeljan 7, Đurić 7, Bjeletić 7 (Bajić 7), Stojković 8, Ungur 7, Grubor 7, Grahovac 7 (Stojić 7).

KIKINDA: Stojadinov 7, Zeljković 7, Jarić 7, Kockar 8, Ivanović 7 (Knežević), Kresoja 7 (Pajtin), Reljić 7 (Berić 7), Detari 7, Đukić 7, Laništanin 7, Zečević 7.

U otvorenoj igri domaćini su imali inicijativu i više prilika, a onda u 42. minutu Danko Stojaković je u solo prodoru izbio sam ispred golmana i znalački realizovao ukazanu šansu.

U nastavku gostujući igrači su krenuli žustrije da bi dobro proigravanje Kockara iskoristio Stefan Kresoja koji je natrčao na loptu i izjednačio rezultat. Deset minuta kasnije pred golom domaćina lopa se odbila, a Reljić znalački je prosledio u mrežu i ispostavilo se za trijumf Kikinđana.

M. N. P.

Crvena zvezda (VS) - Naftagas (E) 3:3 (1:1)

VOJVODA STEPA: Stadion Crvene zvezde, sudija: Milivojev (Pančevo), strelci: Golijanin u 13. i 68. Šarenac u 81. za Crvenu zvezdu, a Milivojev u 45 2. i 90. i Samardžić u 64. minutu za Naftagas. Crveni kartoni: Ribić (Crvena zvezda) i Samardžić (Naftagas).

CRVENA ZVEZDA: Ćirković 7, Šarenac 7,5, Knežević 7 (Blažić 7), Kuburović 7, Stanić 7, Rudan 7, Ribić 7, Radenković 7, Golijanin 8, Đuričić 7, Božić 7 (Jović 7).

HAFTAGAS: Trivunović 7, A. Petrov 7 (Dabić 7), Štrbac 7, Popov 7,5, Milivojev 8,5, Stepanov 7, Jankov 7, Samardžić 7, Panić 7 (V. Petrov), Milošević 7 (Krasić 7).

M. Sekulić

Jedinstvo (NB) - Proleter 0:2, Krajina - Kikinda 1:2, Mladost - Omladinac FAM 4:0, Jedinstvo (BK) - Jedinstvo (V) 3:2, Budućnost - Sloga 0:3, Borac - Begej 0:1, Banat - Radnički (K) 2:2, Crvena zvezda - Naftagas 3:3, ŽAK - Radnički (S) 3:0.

1. Jedin. (BK)     14     11     3      0      33:9  36

2. Mladost 14     10     3      1      50:12        33

3. Kikinda 14     10     2      2      35:16        32

4. Naftagas       14     8      5      1      44:17        29

5. Omladinac     14     9      0      5      36:19        27

6. Borac    14     8      1      5      29:22        25

7. Begej     14     8      1      5      26:21        25

8. Proleter       14     7      0      7      30:31        21