VOJVOĐANSKA LIGA ISTOK Galić iznenadio „žute mrave”

12.09.2023. 10:05 10:10

ŽAK - Sloboda 1:2 (0:1)

KIKINDA: Stadion Vašarište, gledalaca 300, sudija: Džafić (Pančevo), strelci: Radivojac u 70. za ŽAK, a Galić u 31. i 65. minutu za Slobodu.

ŽAK: Batančev 6,5, Baba 6 (Atanasković), Knežević 6,5, Reljić 7, Kockar 7, Utržen 6,5 (Fučak), Radivojac 7, Stojkov 6,5, Penavski 6,5, Lakić 6,5 (Detari 7), Budai 6,5.

SLOBODA: Atlagić 7, Bogojević 7, Marković 7 (Radulaški), Ćulibrk 7, Galić 8 (B. Ćosić), Popović 7, Stanaćev 8, Vokić 7, Labus 6,5 (Zeljković 6,5), D. Ćosić 7, Kovačević 6 (Lisica 6).

Kikindski železničar, popularni „žuti mravi”i posle tri pobede na startu prvenstva doživeli su  drugi uzastopni poraz. Ovoga puta u opštinskom derbiju izgubili su od novokozaračke Slobode, najviše zahvalivši dvojcu Stanaćev - Galić. Nikola Galić još jednom je pokazao koliko je spretan pred golom. Domaćini su učinio sve da dođe do izjednačenja, ali iskusni golman Đorđe Atlagić nije savladan dugi put, pa su tako Novokozarčani zabeležili drugi trijumf.

P. Trnić

Proleter - Borac 4:1 (3:0)

BANATSKI KARLOVAC: Stadion Proletera, gledalaca 300, sudija: D. Stojanović (Zrenjanin), strelci:Mišović u 27. Jevtić u 13. Božin u 25. Miković u 78. za Proleter, a Bajić u 85. minutu (iz penala) za Borac.

PROLETER: Lukić 8, Kovačević 8, Laka 8, Miković 8, Tomić 8, Čučak 8, Mišković 9 (Marković), Jevtić 8 (Ilić), Bogojević 7, Božin 8 (Milošević).

BORAC: Lakić 6, Đuričić 6, Ivanović 6, Josimov 6 (Mačkarić 6), Jovašević 6, Dimitrijević 6, Vuković 6, Ćurković 6 (Adamović 6), Petković 6, Graovac 6, Jankulov 6.

Goste je načeo Jevtić u 13. minutu i od tada se igrači Borca nisu oporavili. Već u 25. minutu Božin je povisio na 2:0, a u 27. je Mišković pogodio, a Miković zapečatio sudbinu gostiju u 78. minutu. Počasni gol za goste je postigao Bajić udarcem sa bele tačke u 85. minutu, neko je od gostiju fauliran u 83. mnutu, a siguran sa bele tačke bio je Bajić iz ekipe gostiju.

Vojvodina - Rusanda 1:0 (0:0)

PERLEZ: Igralište  Vojvodine, gledalaca 200, sudija: M. Marković (Pančevo), strelcac: Malbaški u 79. minutu (iz penala). Crveni kartoni: Rudić (Vojvodina), trener Popov (Rusanda).

VOJVODINA: Savić 7, Šušnjar 7,5 (Pešić), Rudić 7, Ješić 7,5, Bogdanović 7,5, Kalajdžija 7,5, Kozić 7 (Mišević), Malbaški 7,5, Čižik 7,5, Padejski (Pavlović 7), Mišić 7.

RUSANDA: Mijatov 7, Petrov 7. U. Stanković 6,5, Oljača 7, Šarenac 7, Vinović 6,5, Vukoje 7 (Stevanov 7), S. Stanković 6,5, Kvrgić 6,5, Pecarski 6,5 (Oldžin), Radovanović 6,5.

Igrao se dobar fudbal u Perlezu. U 16. minutu Mečlenčani su imali veliku priliku, ali su domaćiuspeli da sa gol linije izbace loptu u polje. Slično je bilo i u 33. minutu.

U nastavku domaći su bili nešto bolji i uspeli da postignu pogodak. Bila je to neobična situacija, golman gostiju promašio je nabačenu loptu i zakačio Kozića, nokautirao ga, a sudija je dosudio penal koji je Malbaški pretvorio u gol.

Ž. M.

Polet - BAK 2:1 (0:0)

IDVOR: Igralište Poleta, gledalaca 150, sudija: N. Markov (Zrenjanin), strelci: Tankosić u 47. i 56. za Polet, a Motorov u 69. minutu za BAK.

POLET: Jan 7, (Tomić 7,5), Đukanović 7, Latković 7, Trajković 7, Trkulj 7, Pavlović 7, Kovačević 7 (Pavlovski), Jaćimovski 7, Petrović 7 (Simonović 7), Mladenović 7 (Novakov 7), Tankosić 7,5 (Sanader).

BAK: Sedljak 6,5, Bobić 7, S. Kraćunov 7, Simić 6,5 (Stjepanović 6,5), M. Kraćunov 6,5 (Boškan), Milković 7 (M. Andrejić), Jovanović 7, Čolak 6,5 (Paunović 7), Motorov 7, S. Anđelić 7, Anga 6,5.

U 13. minutu penal za domaće, ali Kovačević je šutirao preko gola. U nastavku posle lepe i tečne akcije Lazar Tankosić u 47. minutu je doneo prednost domaćinima. Dobru igru domaćih u 56. minutu, posle lepog prodora i dodavanja kruniše Tankosić i uvećava prednost, a onda iskusni Novica Motorov u 69. minutu koristi nespretnu intervenciju domaćih i smanjuje rezultat.  U 89. minutu je dosuđen penal za goste, šut Motorova odbranio je Tomić. Posle utakmice trener domaćina podneo je neopozivu ostavku.

B. St.

Sudija upropastio derbi
Kozara - Crvena zvezda 1:1 (0:1)

BANATSKO VELIKO SELO: Stadion Kozare, gledalaca 200, sudija. Gvozdenović (Vršac), strelci: Misić u 83. za Kozaru, a Cvijanović u 33. minutu (iz penala) za Crvenu zvezdu. Spahić, Lisica, B. Bunić, Kočiš, Čudanov, M. Francuski (Kozara), Kresoja, Zečević, Kovačević rezervni igrač (Crvena zdzda), Crveni karton: Spahić (Kozara).

KOZARA: Mih. Francuski 7, Jelača 6,5 (misić 7), Lisica 6,5, M. Bunić 6,5 (Mar. Francuski 6,5), Rosa 6,5 (Latinović), B. Bunić 7, Jovandić 7, Petrović 7, Spahić 7, Kočiš 6,5 (Karanović), Čudanov 6,5.

CRVENA ZVEZDA: Miškov 6, Mirkonj 6, Jankov 6,5, Cvijanović 7 (Uzelac), Novković 6,5, Vojvodić 7, Kresoja 6,5 (Zečević 7), Čubrilo 6, Čudanov 7, P. Bajić 6,5 (M. Bajić).

Komšijski derbi završen je bez pobednika, a meč je potpuno pokvario sudija Veljko Gvozdenović. Prvo je dosudio nepostojeći penal za goste, a posle ih teško oštetio kada klasičan primer nastrože kazne nije dosudio za goste. Domaćini imaju razloga što su dobijali lako žute kartone, a posebna priča je crveni karton Marku Spahiću u završnici meča. Spasić je samo zatražio da se živi zid protivnika pomeri na propisanih devet metara, a sudija mu je pokazao drugi žuti, odnosno crveni karton.

Jediostavno arbitar je pokvario vrlo dobar duel komšija.

P. Trnić

Mladost (O) - Jedinstvo (BK) 2:0 (1:0)

OMOLJICA: Stadion Mladost, gledalaca 150, sudija: K. Kovač (Mokrin), strelcI: Radisavljević u 18. Vukajlović u 88. minutu.

MLADOST: Todorović 7, Mićić 7, Stanojević 7 (Rakonjac 7), Stefanović 7 (Stanković 7), Celin 7,5, Maksimović 7, L. Luković 7,5 (Đeri 7), Vukajlović 7,5, Radisavljević 7,5, Vojnović 7,5, Starčević 7.

JEDINSTVO: Nedeljković 6,5, Grban 6,5, Korać 6,5, Kovačević , Kujundžić 6,5, Sučević 6,5, Zekanović 6,5, Maljukan 6,5, Grujić 6,5, Dučić 6,5.

I u drugoj utakmici na klupi Omoljičana, trener Petar Divić je slavio.

B. St.

Jedinstvo (V) - Radnički (K) 0:0

VLAJKOVAC: Stadion Jedinstva, gledalaca 100, sudija: D. Mijatović (Žitište). Žuti kartoni: Jankov, Stanisavev, Milićević (Jedinstvo), Lazinica, Divnić, Mađarov, Dobrosavljević (Radnički).

JEDINSTVO: Donović, Tešić 6 (Nikolić), Kojić 7, Milićević 6,5, Graure 7, Vranić 7, Sekulić 6,5 (Stanisavljev 6,5), Jankov 6,5 (Horti), Ćirka 7, Necin 6,5 (Ciganović), Jevtić 7.

RADNIČKI: Radenković, Dobrosavljević 6 (Ratković6,5), Pejić 7, Divnić 7, Đorđević 6,5 (Vujasinović), Lazinica 7 (Ćirić), Mađarov 6,5, Kitić 6,5, Omega 6,5, Sekulić 6,5, Jakovljević 6,5 (Tajdić 6,5).