Vojvođanska liga – istok: Elemirci silni na kraju

08.03.2022. 10:59 11:00
Izvor: pixabay.com

Tek u nadoknadi vremena gosti su postigli dva gola i obezbedili pobedu.

Proleter - Naftagas 2:4 (1:2)

BANATSKI KARLOVAC: Stadion Proletera, gledalaca 250, sudija: K. Kovač (Mokrin), strelci: Tomić u 30. (iz penala), i 57. za Proleter, a Milivojev u 29. i 97. Bjelica u 41. i 95. minutu za Naftagas.

PROLETER: Ilkić 7,5, Laka 8, Miković 7 (R. Jeftić), Babić 7,5 (M. Jeftić), Bobić 7,5, Tomić 8, Đoprđević 7, Dimić 7 (Dubljanin 6), Mišković 7,5, (Bokun 6), Getejanc 7, Bogojević 7,5.

NAFTAGAS: Galin 7, Grbić 7, Grban 7, Popov 7 (Kozlovački 7), Stepanov 7,5, Vukoje 7 (Jankov 7), Milivojev 8, Samardžić 7, Bjelica 8,5, Panić 7 (Petrov 7), Tadić 7,5 (Dabić 7).

Domaćini su bili zatečeni odlukom sudije i nisu zadovoljni tolikom minutažom u nadoknadi vremena. Nezadovoljni su bili i što su sudije i delegat iz Elemira, kao i Naftagas.

N. J.

Kozara - Omladinac FAM 0:1 (0:1)

BANATSKO VELIKO SELO: Stadion Kozare, gledalaca oko 250, sudija: U. Šuljagić (Banatski Karlovac), strelac: Radulović u 13. minutu. Žuti kartoni: Jovandić (Kozara), Radulović i Tanjga (Omladinac).

KOZARA: M. Đaković 6,5, Gucul 7, Lisica 6 (Kukolj 6), Knežević 6, T. Bjelanović 7, Bunić 7 (Kovačević), Belić 7 (Stanaćev 7), N. Đaković 7, Misić 7, Petrović 7, Jovandić 7.

OMLADINAC FAM: Miškov 8, Radulović 7, Delić 6 (Kuburović 6), Tanjga 7, Šarić 6 (Jović 6), Novković 7, Golijanin 6,5, Kvrgić 6,5,Šemić 7, Brkić 6,5, Karma 7.

Iako su više od 75. minuta igrali na polovini gostiju Velikoselci nisu iskoristili ni jednu od četiri stopostotne prilike, ali mora se naglasiti da je na golu Botošana sjajno branio Marko Miškov. Jedini gol postignut je posle slobodnog udarca, na odbijenu loptu golmana domaćina natrčao je Nenad Radulović pogodio mrežu.

P. Trnić

Vojvodina - Mladost 2:0 (1:0)

PERLEZ: Stadion Vojvodine, gledalaca 200, sudija: N. Raković (Vršac), strelci: O. Knežević u 35. (iz penala), Popov u 51. minutu.

VOJVODINA: Mladenović 7, Rudić 7, Kovačević 7, Bogdanović 7,5, Jeftić 7, Kalajdžija 7, O. Knežević 8 (Bošnjak), Popov 7,5 (Bošković), Malbaški 7 (M. Knežević), Živanov 7, Mihajlović 7,5.

MLADOST: Topić 7, Antić 6,5 (Jovanov 7), Nikolajev 7, Savkov 6,5 (Stefanović), Pelin 6,5, Stojanov 6,5 (Maksimović), Crnomarković 7, Kovačević 7, Stanisavljević 6,5, Nešić 6 (Bodlović 7), Živanović 6,5.

Imali su domaći više iprilika, a posle nesmotrenog starta Crnomarkovića nad Kalajdžijom siguran sa bele tačke bio je Ognjen Knežević. U nastavku, Knežević je odlično prošao po desnoj strani i centrirao, a natrčao je Stefan Popov i udvostručio prednost.

S. Ž.

Borac (St) - Crvena zvezda (VS) 1:0 (0:0)

STARČEVO: Stadion Borca, gledalaca 100, sudija: S. Radulović (Elemir), strelac: Đurđev u 75. minutu.

BORAC: Tomić, Radović 7 (Amerijan 7), Joković 7, Đurđev 7,5, Arsenijević 7, Graovac 7,5, Kemelj 7 (Nedučić), Mitrović 7,5, Ilić 7 (Ćirković), Petrović 7 (Vuković 7), Bajić 7,5.

CRVENA ZVEZDA: Hajrović 7, Mijatović 6,5 Knežević 6,5 (Dajin), Kuburović 6,5, Aranitović 6,5 (Komnenović 6,5), Sekereš 6,5 (Radenković 6,5), Nešić 6,5, Milošević 7, Prošić 6,5, Popeskov 6,5, Utržen 6,5 (Popović).

Na prloećnoj premijeri trener domaćina Dejan Žarkov posle meča bio je zadovoljan rezultatom i učinkom igrača koji su propustili veći broj prilika za ubedljiviju pobedu. Gol odluke, posle kornera Mitrovića postigao je Đurđev kad je udarcem nogom savladao golmana Hajrovića za tri boda. Gosti iz Vojvode Stepe nisu bili opasni i nijednom nisu ozbiljnije ugrozili gol Tomića, a prilike za Starčevce propustili su Ilić, Kemelj i Bajić kad su bili u šansama da se upišu u listu strelaca.

Z. K.

Crvena zvezda (RS) - Sloboda 1:1 (1:0)

RUSKO SELO: Stadion Crvene zvezde, gledalaca 200, sudija: Popov (Zrenjanin), strelci: Jankov u 15. za Crvenu zvezdu, Galić u 35. minutu za Slobodu. Crveni karton: Hovanec (Sloboda).

CRVENA ZVEZDA:  Ćirić 6, Laništanin 6, Jankov 7, Simin 6 (Čudanov), Kockar 7, Cvijanović 7, Petrović 7, Vojvodić 6, Čurbilo 6, Vokić 6, Kresoja 7.

SLOBODA: Živkov 6, Vrbački 6, Đurđević 6, Ćulibrk 7, Galić 7, Stanković 6, Spahić 7, Relić 7, Kozić 6 (Gavrilović), Hovanec 6, Popović 6.

Komšijski derbi završen je na ravne časti. I jedni i drugi imali su nekoliko izglednih prilika za golove. Mada su gosti iz Novih Kozaraca bili bliži pobedi, koji nisu u 68. minutu iskotistili jedanaesterac i sa igračem manje, gosti su ispustili pobedu u Ruskom Selu i osvojili samo bod. Domaćin je poveo u 15. minutu pogotkom Jankova. Gostima izjednačenje donosi Galić u 35. minutu igre.

M. Račić

Jedinstvo (BK) - Jedinstvo (V) 4:2 (1:0)

BANATSKO KARAĐORĐEVO: Stadion Jedinstva, gledalaca 100, sudija: D. Petrović (Zrenjanin), strelci: Matić u 4. i 69. Zekanović u 75. i Draganić u 83. za Jedinstvo (BK), a Vukajlović u 67. i Bogdanović u 86. minutu za Jedinstvo (V).

JEDINSTVO (VK): Magda 7, Bajat 7, Zemunski 7 (Stankov 7), Korać 7, Kovačević 7, Kujundžić 7 (Draganić 7,5), Vukoje 7 (Vujović), Zekanović 8, Tatić 7,5, Anović 7 (Babić 7), Matić 8,5 (Baroševčić).

JEDINSTVO (B): Radaković 6, Savić 6 (Dunat), Tešić 6,5, Tekijaški 6 (Pančevac 6), Pešterac 7, Nikolić 6,5, Ćirka 6,5, Bogdanović 7, Živanov 6 (Šušnjar 6,5), Stankov 6, Vukajlović 7,5.

Duel imenjaka pripao je lideru i u četvrtom minutu Žarko Matić, posle centaršuta Vlade Zekanovića iz kornera, kraj druge stative najbrži je reagovao i obezbedio vođstvo. Uz goleadu utakmica će se pamtiti i po tome što su domaćini četiri puta pogodili u prečku, a gosti jednom. Jovan Vukajlović uspeo je da izjednači, ali domaćini su brzo uzvratili. Na pas Nikole Bajata, Matić je doneo novu prednost, a posle solo prodora i povratne lopte Igora Tatića, Zekanović je povisio na 3:1.

Mlađani Petar Dragić sa ivice kaznenog prostora povećao je prednost, a poraz je ublažio Marko Bogdanović, kao i Vukajlović iz kontranapada.

S. Ž.

Polet - Begej 0:0

IDVOR: Igralište Poleta, gledalaca 150, sudija: N. Bunčić (Pančevo).

POLET: Cvtkovac 7,5, Mihajlović 6,5, Rašić 6,5 (Gole 6,5), Reljić 7 (Simić 6,5), Stošić 7,5, Brajković 7, Samardžić 6 (Starčević 7), Kečan 6,5 (Avramović 6,5), Živković 7, Skokna 7, Simonović 7.

BEGEJ: Trivunović 8,5, Magda 6,5, S. Umićević 7 (Mihaljčić 6,5), Grbić 7 (Erdeljan 6,5), Novak 7, Rapaić 6,5, Nikolić 6, Jevremov 6,5, Lisica 7, O. Umićević 7, Kosović 6,5 (Miljuš 6,5).

U otvorenoj i borbenoj igri oba stastava domaćini su imali bezbroj prilika, ali na golu Begeja stajao je nesavladivi Bojan Trivunović. J. R.

Sloga (P) - BAK 3:1 (1:1)

PLANDIŠTE: Igralište Sloge, gledalaca 200, sudija: S. Rosić (Pančevo), strelci: Vasiljević u 44. i Lazarević u 64. (iz penala) i 71. za Slogu, a Milković u 4. minutu za BAK.

SLOGA: Stevanović 6,5, Samardžija 6, Vasiljević 7 (Jovanović 6), Caran 7,5, Lazarević 8, Crnogorac 7 (Aleksić 6,5), Tadić 7 (Prica 7), Albert 7 (Koruga), Radić 7, Stefanovski 7, Olđa 7.

BAK: Andrejić 6, Bekirovski 6, Mihajlović 6, Šinžar 6, Starović 6,5, Simić 7, Paunović 7, Sekulović 6,5, Milković 7, Jovanović 7 (Dudovski), Anđelić 7.

R. Z.

Rezultati:

Borac - Crvena zvezda (VS) 1:0, Sloga - BAK 3:1, Jedinstvo (BK) - Jedinstvo (V) 4:2, Kozara - Omladinac FAM 0:1, Crvena zvezda (RS) - Sloboda 1:1, Polet - Begej 0:0, Proleter - Naftagas 2:4, Vojvodina - Mladost 2:0.