Vojvođanska liga – istok: Domaćin bolji u derbiju

23.10.2018. 10:19 10:28

​​​​​​​OFK Kikinda - ŽAK 2:1 (0:1)

KIKINDA: Gradski stadion, gledalaca oko 500, sudija: M. Runić (Žitište). Strelci: Važić u 55. i Bugarski u 73. za OFK Kikindu, a V. Kitanović u 22. minutu za ŽAK. Žuti kartoni: M. Vukobrat, Grujić, Ilić (OFK Kikinda).

OFK KIKINDA: M. Vukobrat (Hajrović 7), D. Knežević 7, Ilić 8, Utržen 6 (Bugarski 7), Kiurski 7, Kresoja 7, Krasin 8, Crnomarković 7, Radak 6 (Nešić 6), Važić 7, G. Grujić 7.

ŽAK: Gajinov 7, Mi. Zečević 7, Jankov 6, Pašić 6, Vokić 7, Ćirić 7, Ma. Zečević 7, Radlović 6, V. Kitanović 7, Ratko 7, I. Fučak 6 (Perišić 6). U 22. minutu Marko Zečević je izveo iskosa slobodan udarac, a iskusni Vladimir Kitanović je lepo tukao. Mladi golman domaćina je uspeo da odbije loptu, ali je pomoćni sudija signalizirao da je prešla gol liniju.

U 35. minutu posle jednog duela povredio se M. Vukobrat i uprkos želji da ostane među stativama posle nekoliko minuta morao je u svvlačionicu. U međuvremenu domaći su pogodili prečku.  U nastavkuu meča trener Kresoja je čpomešao karte i to je dalo rezultzat. Vrlo brzo izjednačio je Toma Važić. U 73. minutu rezervista Bugarski postigao i rešio meč.

Do kraja susreta oba protivnika imali su nekoliko neiskorišećnih prilika. Domaćin smatra da je sudija u 88. minutu mogao pokazati na belu tačku, jer je u kaznenom prostoru tima sa Vašarišta oboren jedan njihov igrač, ali sudija je imao drugo mišljenje.

M. S.

Krajina - Kozara 0:3 (0:3)

KRAJIŠNIK: Stadion Krajine, gledalaca oko 200, sudija: Milosavljević (Kovin). Strelac: Misić u 15. 34. i 36. minutu.

KRAJINA: Rodić 7, Ferenci 6, Kosanović 6, Grmuša 6, Kovačević 6, Vučković 6 (Marinković 6), Mirčetić 7, Čavrić 7, Ivančević 7, Aleksić 7, Grahovac 7.

KOZARA: M. Đaković 7, D. Knežević 7, T. Bjelanović 7, M. Bunić 8, Reljić 7 (D. Bjelanović 7), B. Bunić 8, Zeljković 8 (Ivetić), Misić 9, N. Đaković 7, Lisica 7 (Ćekić 7), Čudanov 8.

Junak ovog susreta bio je gostujući napadač Milan Misić, koji je čak tri puta pogodio mrežu domaćeg golmana Đure Rodića. Bio je ovo šesti poraz domaćina u ovogodišnjem prvenstvu, odnosno šesta pobeda gostiju iz Banatskog Velikog Sela.

M. S.

Mladost (O) – Radnički (S)  3:1 (1:1)

OMOLJICA: Igralište Mladosti, gledalaca: 100. Sudija: Topolić  (Žitište). Strelci: Terzić u 23, Dodić u 80, Jakovljević u 89 za Mladost,a  Živojinović u 29. minutu za Radnički.

MLADOST: Lapić 7, Nikolić 7, Jakovljević 7,5, Tošić 7, Gigović 7 (Đukanović 7), Pešterac 7, Dodić 8, Karanfilovski 7,5, Terzić 7,5 (Lazinica -), Vukajlović 7, Petrović 7 (Antić -).

RADNIČKI: Čanak 7, Ungur 6 (Petrović 6), Eraković 6,5, Kukolj 6, Živojinović 7, Stojaković 6,5, Radulović 6,5, Zoretić 6,5, Miloš 6,5, Milošević 6,5, Mikica 6.

Domaći fudbaleri su evrogolom mladog Terzića. Posle šest minuta igre gosti iz Sutjeske su iz prvog napada postigli izjednačujući gol, a strelac je bio Živojinović. U prvom poluvremenu prilike za Omoljičane imali su Gigović, Tošić, ali je Čanak bio siguran.

U drugom poluvremenu ista slika na terenu. Fudbaleri Mladosti su imali potpunu incijativu i deset minuta pre kraja Dodić je glavom zatresao mrežu gostiju, da bi Jakovljević posle lepe akcije izašao sam ispred golmana i postavio konačan rezultat.

B. Stojkovski

Sloboda - Vojvodina (P) 3:1 (1:1)

NOVI KOZARCI: Stadion “Ilija Pantelić”, gledalaca oko 200, sudija: Grujić (Vršac). Strelci: Galić u 10. Cvijanović u 48. i Gavrilović u 57. (iz penala) za Slobodu, a Malbašić u 20. minutu (iz penala) za Vojvodinu.

SLOBODA: Kovač 7, Latković 7, Števanov 7 (Radivojac 7), O. Ćulibrk 7, Jovandić 8, S. Ćulibrk 7, Galić 7, Cvijanović 8, Gavrilović 7 (Majkić 7), Kockar 7 (Dakić 7), Đ. Popović 8.

VOJVODINA 1928: Magda 7, Ješić 6, Stanojević 6, O. Knežević 7, Minić 7, Malbaški 7, Živanov 7, Vlaučin 6, Rankov 7 (Šemić), Bogdanović 7, Đajski 6 (Rudić).

Prvi gol postigao je mladi strelac Nikola Galić u 10. minutu, nakon što je upotrebljivu loptu od Petra Cvijanovića prebacio preko golmana gostiju Martina Magde. U 20. minutu gosti su izjednačili i to pogodkom sa bele tačke. Prethodno je Slavko Ćulibrk u svom kaznenom prostoru oborio Minića. Siguran realizator bio je Malbaški.

U nastavku igre domaćin je posle samo tri minuta. preko Petra  Cvijanovića, inače najboljeg aktera meča posle kornera glavom smestio loptu u nebranjeni deo mreže. I drugi put u ovom susretu gledaoci su videli udarac sa 11 metara, a ovoga puta je bio u korist ekipe Slobode. Do penala je došlo jer je u kaznenom prostoru Perležana oboren domaći igrač Kockar. Siguran realizator penala bio je Neđa Gavrilović.

M. S.

Jedinstvo (NB) - Sloga  2:1 (2:0)

NOVI BEČEJ: Stadion kraj Tise, gledalaca 150. Sudija: Jocić (Knićanin). Strelci: Drljača u 34, Babić u 44. za Jedinstvo, a Olđa u 79. minutu za Slogu. Žuti karton: Marjanović (Sloga)

JEDINSTVO (NB): Veskov 7, Petrov 7 ( M. Matić -), Eremić 7, Peruničić 7, Vinović 8, Babić 7 (M. Pecarski -), Drljača 9, N. Pecarski 8, Mesaroški 7 (Lalić -), Ćulum 7, Korać 7

SLOGA: Stevanović 7, Prica 6, Olđa 7, Savkov 6, Nedimović 6 (Marjanović -), Vukomanović 6, Crnogorac 6, Spremo 6, (Lazarević 7), Angelovski 6, Koruga 7, Cvetičanin 6

Gosti iz Plandišta su iznenadili otvorenom igrom i bili su ravnopravan rival sve do 34. minuta, kada je posle kornera, koji je izveo Nenad Vinović, najbolji pojedinac susreta Marko Drljača, glavom smestio loptu pod prečku nemoćnog Stevanovića.

U najlepšoj akciji na utakmici, u 44. minutu, Vinović je sa leve strane uputio centaršut, da bi potom Aleksandar Babić loptu zahvatio volejom, koji se reko viđa na našim terenima i postigao evro gol. Uljuljkani vođstvom domaći su u nastavku igrali bez ambicija, a kada je u 79. minutu, posle kornera Stefani Olđa savladao Veskova, grčevito su branili minimalnu prednost.

St. Davidović

Radnički (K) - Jedinstvo (BK) 1:3 (1:1)

KOVIN: Stadion: Radničkog, gledalaca: 100. Sudija: Šuljagić (Banatski Karlovac). Strelci: Simić u 44 za Radnički, a Simić u 34 (autogol) u 34, Anović u 65, Zekanović u 87.minutuza Jedinstvo.

RADNIČKI: Alavanja 7, Divnić 6,5, Živić 6,5 (Biculjević 7), Marinković 6,5,  Radenković 6,5, Kostić 6 (Rajić -), Drobnjak  6, Sekulić 6 (Đorđević -) Simić 7, Ignjatović 6,5, Deliblačanin 7.

JEDINSTVO: Tomić 7, Bicok 7, Grban  6,5, Radišić 7, Đorić 6,5, Živanov 6,5 (Ivančević -), Zekanović 7, Šarenac 6,5, Đokić 7 (Javorina -), Anović 7, Panić 6,5.

Domaći fudbaleri na svom terenu poraženi su od gostiju iz Banatskog Karađorđeva koji su dobrom i organizovanom igrom odneli tri boda. Gsti su došli u vođstvo autogolom Simića, da bi isti igrač u poslednjem mnutu rvog poluvremena izjednačio. Posle odmora fudbaleri iz Kovina imali su nekoliko prilika, ali nisu uspeli da  zatresu mrežu golmana Tomića, da bi gosti uspeli preko Anovića i Zekanovića da dođu do pobede.

B. Sojkovski

BegejBAK 1:0 (1: 0)

ŽITIŠTE: Igralište Mladosti, gledalaca 150. Sudija Popov (Zrenjanin). Strelac Milinković u 27. minutu.

BEGEJ: Trivunović -, J. Mijatović 8, Kulić 7 (od 80. Živković -), Prošić 7, O. Umićević 6 (od 46. Svjetlica 6,5), Milinković 8 (od 71. Ristić -), Ćurčija 7, Borić 7, Samardžić 8, Nikolić 7 i Smailagić 8.

BAK: Milojević 7, Petković 7, Šinžar 6, Timotijević 6, Batori 6, Jarkovački 7, Bobić 7, Stojičić 6, Sekulović 6, Anđelić 6 i Juga 6 (od 46. Ibišević 7).

Žitištaani su osvojili tri značajna boda u nastojanju da se približe sredini tabele, a do pobede su došli teže nego što su očekivali. Naime, veoma dobro organizovana odbrana gostiju i povremeni kontranapadi bili su velika prepreka za napadače Begeja, ali ipak je Milinković uspeo da u 27.minutu probije oklop gostiju iz Bele Crkve izvanrednim pogotkom kada je, iako u okruženju dvojice protivničkih igarača, vešto lobovao golmana gostiju. Propustili su domaći još nekoliko prilika za postizanje pogodaka, pa je „minimalac“ bio odlučujući za krajnji ishod ovog interesantnog meča.

D. Milićev

Krajina - Kozara 0:3, Jedinstvo (NB) - Sloga 2:1, Begej - BAK 1:0, Budućnost - Proleter 3:0, Kikinda - ŽAK 2:1, Mladost (O) - Radnički (S) 3:1, Radnički (K) - Jedinstvo (BK) 1:3, Sloboda - Vojvodina 3:1.

1. Sloboda           10     7      2      1      19:5  23

2. Jedinst. (BK)    10     6      2      2      26:14        20

3. Kozara              10     6      2      2      15:8  20

4. Budućnost        10     5      2      3      17:13        17

5. Vojvodina        10     5      2      3      13:9  17

6. Jedinst. (NB)  10     5      1      4      23:7  16

7. Radnički (S)  10     5      1      4      18:16        16

8. Mladost (O)   10     4      2      4      11:13        14