VOJVOĐANSKA LIGA ISTOK Čekić zakucao pobedu

06.10.2020. 10:46 10:48
Izvor: pixabay.com

ŽAK - Budućnost (SC) 2:1 (0:1)

Konačno i radost igrača ŽAK-a koji su na svom „Vašarištu” savladali u komšijskom derbiju ekipu Budućnosti iz Srpske Crnje.  Gosti su prvi došli u vođstvo kada je u 10. minutu dobio loptu Stojičić i efektno pogodio mrežu talentovanog golmana Nikole Tomaševića.

U nastavku daleko bolja i angažovanija igra domaćih železničara. Tako je u 60. minutu rezervista Marko Francuski, koji je već na početku susreta zamenio  Fučaka i iskoristio grešku odbrane.  U 89. minutu domaći tim izveo je korner, neko je šutirao i lopta se odbila od prečke, došla do iskusnog Armanda Čekića koji ju je prosto zakucao u mrežu golmana gostiju.

M. Sekulić

KIKINDA: Stadion „Vašarište”, sudija: Popov (Zrenjanin), strelci: M. Francuski u 60. i Čekić u 89. za ŽAK, a Stojičić u 10. minutu za Budućnost.

ŽAK: N. Tomašević 7, Krnić 7, Arađanin 7, Berbakov 7, E. Monoštori 7, Simin 7 (Janovski 6), Čekić 8, Penavski 7, Grujin 7, Fučak (M. Francuski 7), Važić 7.

BUDUĆNOST: Cvijetić 6, Vasiljević 7 (Perin), A. Prokin 7, Markov 7, Tatić 7 (Kovačević), Konstantinov 7 (Terzić 7), Manojlović 7, Hovanec 7, S. Prokin 7 (Prpa 7), Stojičić 7, Todorov 7.

Radnički (K) - Krajina

4:0 (2:0)

KOVIN: Gradski stadion, sudija: Šuljagić (Banatski Karlovac), strelci: Jonović u 23. 34. 78. (iz penala), Marijanović u 66. minutu. Crveni karton: Grubor (Krajina).

RADNIČKI: Rnić, Antić 7, Milenković 8, Arsenijević 7, Kitić 7 (Vujasinović 7), Jonović 9, Kostić 8, Čeha 8, Marijanović 8, Deliblaćanin 8, Velčanović 8.

KRAJINA: Rodić 6, Latković 6, Kosanović 7, Oljača 6, Erdeljan 6, Stojaković 6, Stanković 6, Bjeletić 6, Stojić 6, Bogić 7, Grubor 6.

Zahvaljujući raspoloženom  Miroslavu Jonoviću domaći su u prvom delu stekli veliku prednost.

M. N. P.

Begej – Proleter 4:1 (2:0)

Po snažnom vetru koji je ometao tok igre ekipe oba tima krenule su otvoreno, a domaći su se bolje snašli i već u 18.minutu došli u vođstvo posle kaznenog udarca kada je pred golom gostiju oboren Maljukan. Sa bele tačke bio je siguran Kozić, koji je potom iskoristio izvanrednu priliku koju mu je pripremio Vlaučin.

U drugom poluvremenu u 56. minutu ponovo je brzonogi Vlaučin omogućio Koziću da bude trostruki strelac, a onda u 70.minutu Vlaučinu se revanširao Kozić. Vlaučin je iz teške pozicije iskosa pogodio najpre satativu, a potom se lopta našla u mreži za visoko vođstvo. Imali su domaći još nekoliko odličnih prilika  (Vlaučin, Maljukan, Kozić, Kosović, Delić, Đukić), a pred kraj je Karaklić iskoristio nebranjeni prostor u odbrani domaćih da postigne počasni pogodak.

D. Milićev

ŽITIŠTE: Igralište Begeja, audija Cvitak (Pančevo). Strelci Kozić u 18. (penal), 29.i 56. i Vlaučin u 70.za Begej, a Karaklić u 75.za Proleter. Žuti karton: Umićević (Begej).

BEGEJ: Miljević 7, D. Mijatović 7, J. Mijatović 7, Kosović 7, Umićević 7, Maljukan 7, (od 68. Đukić) 7, Kozić 8 (od 80. Delić) -, Nikolić 7 (od 68. Ml. Novak) 7, Mišić 7 (od 85. Radulović) -, Vlaučin 8 i Ma. Novak 7.

PROLETER: Radivojev 6, Jevtić 6, Vladić 5 (od 70.  N. Čučak) -, Laka 6, Rakić 6, Tomić 6, Aleksić 6 (od 77. Cvijetić) -, Karaklić 7, P. Čučak 5, Balan 6 i Ćirić 5 (od 77. Bokun) -.

Banat - Jedinstvo (NB) 3:0 (1:0)

Nadmoćnija igra Čenćana rezultirala je u 30. minutu. Posle duplog pasa Zorića i Đilasa zatresla se mreža veterana Vlaškalina.  U nastavku domaći su napadali, da bi tek u vinišu Dobrić odigrao dupli pas za Panovićem i uvećao vođstvo domaćih, a u poslednjim trenucima meča  Memezić je pogodio levi ugao golmana Vlaškalina.

M. N. P.

ČENTA: Igralište „Nad alasom”, sudija: Milosavljević (Kovin), strelci: Đilas u 30. Dobrić u 87. i 90. minutu. Crveni karton: Eremić (Jedinstvo).

BANAT: Sladović, Divljački 7, I. Raketić 7 (Krstić 7), S. Rakitić 8, Panović 8, Dmijović 7 (Kojić 6), Eskić 7, Đilas 8 (Memezić 7), Dobrić 8, Lošić 7, Radojev 7.

JEDINSTVO: Vlaškalin 7, Todorović 5, Miljanović 6 (Stanković 6), Eremić 6, Lalić 6, Ilić 6, Čokulov 6, Dokman 5, Ratko 6, Radovanović 5, Boškov 5.

Crvena zvezda - Borac (S) 2:3 (0:2)

Gosti iz Starčeva poveli su lepim pogotkom Đukića, a tri minuta pre odlaska na odmog Gigović je postigao svoj prvi pogodak u ovom meču. Domaćin je u drugom poluvremenu krenuo da ispravu minus, Ribić je uspeo da smanji rezultat. ali je nekoliko  minuta kasnije Gigović ponovo uspeo da prevari golmana domaćina. Sva nastojanja Stepčana da stignu do nerešenog rezultata nisu uspevala, iako su u finišu preko Ribića smanjili rezultat.     M. Sekulić

VOJVODA STEPA: Igralište Crvene zvezde, sudija: Petrović (Zrenjanin), strelci: Ribić u 61. i 90. za Crvenu zvezdu, a Đukić u 19. Gigović u 43. i 65. minutu za Borac.

CRVENA ZVEZDA: Ćirković 6, Tomin 7, Vukoje 6 (Jović 6), Kuburović 6, Stanić 6, Rudan 6, Ribić 8, Radenković 6, Komljenović 6, Važić 6 (Đuričin 6), Božić 6 (Knežević 7).

BORAC: Tomić 7, Jović 7, Amerijan 7, Bajić 7 (Popović 7), Nedučić 7, Ćirković 7 (Malajyin), Krsmanović 7 (Kovačević 7), Đukić 8, Đurđev 7, Gigović 8 (Stanisavljević), Živković 7 (Vuković).

Sloga - Kikinda 2:2 (1:0)

U otvorenoj igri Plandištanci su imali više od igre, a u 16. minutu dosuđen je slobodan udarac sa leve strane sa oko 30 metara. Svi su očekivali cenatršut, ali je Dejan Lazarević sjajnim šutem pogodio suprotan ugao.

Gosti su izjednačili sa bele tačke, iz diskubitalnog penala, a onda u finišu susreta posle kornera Nikola Radić je odlično skočio i glavom pogodio mrežu gostiju. U nadoknadi vremena posle prekida  posle cengtaršuta stvorila se gužva pred golom Plandištana,a tu se najbolje snašao Laništan i iz pozicije koja je mirisala na ofsajd izjenačio rezultat.      M. N. P.

PLANDIŠTE: Igralište Sloge, sudija: Bjeloš (Zrenjanin), strelci: Lazarević u 16. Radić u 88. za Slogu, a Đukić u 60. (iz penala) i Laništanin u 95. . minutu za Kikindu.

SLOGA: Ilkić 7, Prica 7, Nedimović 7 (Vukomanović 7), Cimeša 7 (Selaković 7), Lazarević 8, Spremo 7, Tadić 8, Koruga 7 (Albert 7), Radić 8, Stefanovski 8, Olđa 7.

KIKINDA: Mitrović 6, Števanov 6 (Zečević 7), Zeljković 7, Ivanović 7, Kresoja 7 (Ilić 7), Reljić 7, Latković 6 (Knežević 7), Detari 7, Đukić 7, Laništanin 7, Kockar 7.

Naftagas - Mladost 2:2 (0:1)

Gosti iz Omoljice su pripretili u 5. minutu, iskoristili su grešku domaćih igrača, a Dejan Živkov je bio precizan za vođstvo. Ekipa domaćih je stvarala prilike, ali je golman Stefan Luković ukrotio par dobrih prilika. U nastavku utakmice Slaven Juriša je šokirao domaće. Posle dobre akcije izbio je sam ispret Trivunovića i pogodio suprotan ugao. Tada domaći kreću na sve ili ništa, a u 69. minutu Grbić je ubacio, a Milivojev loptu smestio u bliži ugao. Kada se očekivalo kraj susreta pred golom gostiju srušen je Jankov, a Miljan Milivojev je sa bele tačke pogodio.         M. N. P.

ELEMIR: Igralištren „Crveni dom”, sudija: Milivojev (Alibunar), strelci: Milivojev u 69. i 90. (iz penala) za Naftgas, Živkov u 5. i Juriša u 64. minutu za Mladost.

NAFTAGAS: Trivunović 7, A. Petrov 6 (Jankov 7), Štrbac 7, Grbić 8, Popov 7, Milivojev 9, Stepanov 8, Samaryić 7, Baranji 6 (V. Petrov), Krasić 7, Milošević 7 (Panić).

MLADOST: Luković 8, Antić 6 (Graovac 7), Lukić 7, Zulufić 7, Javor 7 (Savkov), Celin 7 (Lazinica), Markov 6, Juriša 7, Simonović 6, Živkov 8 (Đokić), Jakovljević 7.

Radnički (S) - Jedinstvo (BK) 0:2 (0:0)

U otvorenoj igri gosti su imali više prilika, ali Danijel Horvat je dobro branio. U nastavku utakmice gosti su pojačali tempo, a u 64. minutu su došli do vođstva. Iskusni Đurić je uposlio Martinovića, koji je pronašao Zekanovića, a ovaj zatresao mrežu. U finišu susreta gosti su bili nadmoćniji. Zekanović i Đorić su bili neprecizni, a u 82. minutu posle kontakta Miloša i Zekanovića dosuđen je jedanaesterac,  a Goran Radišić je udvostručio prednost gostiju.

M. N. P.

SUTJESKA: Igralište „Tjentište”, sudija: Gvozdenov (Vršac), strelci: Zekanović u 64. i Radišić u 82. minutu (iz penala).

RADNIČKI: Horvat 7, Kukolj 7, Vučković 7, Ognjenović 7, Miloš 6, Kurunci (Jovanović 7), Ristivojević 7, Vukoje 7, Koldan 6 (Manić), Mihajlović 7, Mirković 7.

JEDINSTVO: Đurić 7, Markoski 6 (Kovačević 7), Dapčević 8, Grban 7, Korać 7, Radišić 8, Martinović 7 (Babić), Zekanović 8, Anović 7, Kujunyić 6 (Đorić 7), Đokić 8 (Jeftenić).

Banat - Jedinstvo (NB) 3:0, Crvena zvezda - Borac 2:3, ŽAK - Budućnost 2:1, Radnički (S) - Jedinstvo (BK) 0:2, Naftagas - Mladost 2:2, Radnički (K) - Krajina 4:0, Begej - Proleter 4:1, Sloga - Kikinda 2:2, Jedinstvo (V) - Omladinac FAM 0:1.

1. Jedin. (BK)     9      7      2      0      21:4  23

2. Mladost         9      6      2      1      31:7  20

3. Kikinda         9      6      2      1      24:10        20

4. Naftagas       9      6      2      1      24:10        20

5. Begej             9      6      1      2      21:9  19

6. Omladinac     9      6      0      3      26:12        18

7. Borac            9      5      0      4      18:17        15

8. Sloga            9      4      2      3      22:20        14