VOJVOĐANSKA LIGA ISTOK Belocrkvani osvojili prvi bod

BAK - Vojvodina 0:0

BELA CRKVA: Igralište BAK -a, gledalaca 200. Sudija: Milivojev (Alibunar).

BAK: Sedljak 7, Bobić 7, T. Kračunjel 7, Simić 7, M. Kračunjel 7, Milković 7, Jovanović 7, Čolak 7 (Starović 7), Motorov 7, Anđelić 7,5, Anka David 7.

VOJVODINA: Savić 7,5, Šušnjar 7, Ješić 6,5, Bogdanović 7, Kalajdžija 6,5, Radišić 7, Kozić 6,5, Malbaški (Antić 6,5), Čižik 6,5, Mišić 6,5, Pavlović 6,5.

Domaći fudbaleri nisu uspeli da zabeleže prvu pobedu, ali su  osvojili su osvojili prvi bod. U prvom poluvremenu nije bilo ozbiljnijih prilika, dok su u nastavku puleni trenera Dejana Babića imali četiri prilikje. Najbolju šansu imao je Anđelić ali golman Savić bio na mestu.

Proleter - Jedinstvo (V) 1:2 (1:2)

BANATSKI KARLOVAC: Igralište Proltera, gledalaca 450. Sudija: Kovač (Mokrin). Strelci: Mišović u 18. za Proleter, a Graure u 21. Majstorović u 45. minutu za Jedinstvo.

PROLETER: Lukić 7, Kovačević 6,5, Luka 7, Đorđević 7, Tomić 7, Čučak 7, Milošević 6,5, Jevtić 6,5 (Ilić 6), Bogojević 6,5, Nešiuć 6,5 (Čanović 6), Božin 6,5 (Ivljanin 6,5).

JEDINSTVO: Donović 8, Tešić 7,5, Kojić 8, Milićević 8 (Nikolić), Graure 8, Vranić 7,5 (Stanisavljev 7), Sekuklić 7,5, Ćirka 8,5, Majstorović 8, Necin 7,5, Jevtić 8.

Gosti su krenuli žestoko, napadali, stvarali šanse i pravili pometnju u odbrani domaćina. Rano su preko Mišovića došli u vođstvo, ali gosti su već posle tri minuta golom Graurea uspeli da izjednače, a na kraju prvog poluvremena u 45. minutu Majstorović je postigao vodeći gol za goste.

Vlajkovčani su u drugom delu čuvali rezultat ali i dalje napadali žestoko, nije bilo golova, i tako su u Vlajkovac odneli tri dragocena boda.

M. J.

Crvena zvezda - Mladost 0:4 (0:2)

RUSKO SELO: Stadion Crvene zvezde, gledalaca 100, sudija: N. Santrač (Pavliš), strelci: Vukajlović u 10. Starčević u 43. Radisavljević u 62. i Stanković u 73. minutu. Crveni karton: Jankov (Crvena zvezda).

CRVENA ZVEZDA: Miškov, Mirkonj, Laništanin (M. Bajić), Jankov, Cvijanović, Novković, Čudanov (Uzelac), Ma. Zečević, Čubrilo, Kresoja, P. Bajić (Knežević). MLADOST: Todorović, Točilovac, Mićić, Stanojević (Rakonjac), Celin, Lukić (Potkonjak), Vukajlović (Đeri), Radisavljević, Vojnović, Stefanović (Stanković), Starčević (Kovačević).

Sjajni gosti iz Omoljice bili su bolji tokom cele utakmice. Domaći tim bez nekolicine standardnih igrača nije se mogao prepoznati.Omoljičani su u 10. minutu poveli preko Vukajlovića, da bi na 2:0 povisio Starčević.

U drugom delu igre gosti su još dva puta pogodili mrežu domaćina, strelci su bili Radisavljević i rezervista Stanković. Zaslužena pobeda Omoljičana.

M. Račić

Borac - Rusanda 4:2 (0:0)

STARČEVO: Stadion Borca, gledalaca 200, sudija: S. Paunović (Žitište), strelci: Đurković u 50. i 62. Bajić u 64. U. Lukić u 86. za Borac, a Stevanović u 78. i 82. minutu za Rusandu. Crveni karton: Radovanović (Rusanda).

BORAC: Lapić 7, Ivanović 7, Josimov 7 (Adamović), Jovašević 7 (Vukosavljević), Vuković 7 (Bajić 7), Jankulov 7, Gigović 7 (Đuričić 7), U. Lukić 7,5, Đurković 7,5 (Stevović), Petković 7, Graovac 7.

RUSANDA: Mijatov 6,5, Petrov 6, U. Stanković 6 (Erdeljan 6), Oljača 6 (Odžin), Šarenac 6,5, Vinović 6 (Janković 6), Vukoje (Kozlovački 6, Češljanov), S. Stanković 6,5, Kvrgić 6,5, Radovanović, Stevanov 7,5.

Fudbaleri Borca pred svojim navijačima ostvarili su još jednu pobedu. Gosti su u 12. minutu ostali sa desetoricom, jer je Radovanović dobio crveni karton kad je kao poslednji igrač sprečio Jankulova da postigne gol. Do odlaska na odmor gosti su se nalački branili i sačuvali mreću.

U drugom poluvremenu put ka pobedi otvorio je Filip Đurković sa dva gola, dabi dva minuta kasnije Ilija Bajić povisio na 3:0. Gosti iz Melenaca su preko Stevanova koji je dva puta pogodio mrežu meč doveli u neizvesnost. Uroš Lukić je četiri minuta pre kraja potvrdio pobedu.

B. St.

Radnički (K) - Budućnost (SC) 3:2 (1:1)

KOVIN: Igrallište Radničkog, gledalaca: 150. Sudija: Stojanović (Zrenjanin). Strelci: Vujasinović u 25. Tajdić u 62. Divnić u 68. za Radnički, a Radojičić u 14. Stojičić u 69. minutu za Budućnost.

RADNIČKI (K): Radaković 7, Pejić 7 (Dobrosavljević 7), Tajdić 7,5 (Ratković), Divnić 7, Lazinica 7, Mađarov 7, Kitić 7, Omega 7 (Azuc), Sekulić 7, Vujasinović 7 (Đorđević 7), Ćirić 7.

BUDUĆNOST (SC): Kuručev 6,5, Stanić 6,5, Markov 6,5, Radojičić 7 (Ajdarić 6,5), Kondić 6,5 (Perin 6,5), Savin 6,5 (Stojičić 7), Tomin 6,5 (Kovačević 7), Stričević 6,5, Jovanov 6,5, Leđanac 6,5 (Prokin).

Gosti iz Srpske Crnje poveli su golom Radojičića posle brzog napada. Domaći fudbaler Vujasinovć  su izjednačili iz slobodnog udarca sa nekih 25 metara.

U drugom poluvremenu Tajdić je doneo prednost Kovincima, da bi nekoliko minuta kasnije Divnić povećao prednost domaćina. Samo minut kasnije Stojičić je smanjio prednost domaćina koji su do kraja meča sačuvali prednost i osvojili tri boda.

B. R.

Begej - ŽAK 2:1 (0:1)

ŽITIŠTE: Igralište Begeja, gledalaca 200. Sudija: Dimitrievski (Zrenjanin). Strelci: Krstin u 76. i Mijatović u 85. za Begej, a Budai u 2. minutu za ŽAK. Crveni kartoni: Reljić (ŽAK), a Umićević (Begej).

BEGEJ: Trivunović 7,5, Milin 7,5, Mijatović 8, Zekić 7 (Mirčetić 7), Čabrilo 7 (Kuč 7), Umićević 7, Grbić 7,5, Ml. Novak 7 (Krstin 7), Golijanin 7,5, Nikolić 7 (Ma. Novak 7),  Rapaić 7,5.

ŽAK: Batančev 7, Krnić 7 (Radu 7), Knežević 7, Reljić 6, Utržen 7, Radivojac 7, Stojkov 7 (Baba 6), Penavski 7, Fučak 7, Lakić 7 (Atanasković 6), Budai 7,5.

Begej je s mukom došao do bodova protiv neugodnih „železničara„. Već u 2. minutu Budai je sa 25 metar oštrim udarcem pogodio ugao za vođstvo gostiju.

Tek u nastavku domaćini su zaigrali smirenije i to je uticalo na to da su ostvarili prednost, ali lopta nikako nije htela u gol. gol za izjednačenje postigao je rezervista Krstin u 75. minutu kome je to bio i prvi kontakt sa loptom, a asistirao je Milin. Pobedonosni gol postigao je Mijatović.