(VIDEO) MESI I SUARES OPET ZAJEDNO REŠETALI MREŽU RIVALA! Nije derbi Barsa - Real, već Majami - Orlando

03.03.2024. 10:32 10:37
Izvor: printscreen/X, B/R Football

Fudbaleri Intera iz Majamija upisali su drugi trijumf u uvodna tri meča nove sezone MLS, pošto su sa ubedljivih 5:0 savladali Orlando na svom terenu u derbiju Floride, uz po dva gola Lionela Mesija i Luisa Suaresa.

Dominirao je nekadašnji tandem Barselone, baš kao što je to svojevremeno činio u Kataloniji. Iako u poznim igračkim godinama, i Leo i Suares su pokazali da je klasa večna. Naročito za nivo fudbala u Sjedinjenim Američkim Državama.

Urugvajac je u četvrtom i 11. minutu doneo dvostruku prednost Interu. Bili su to njegovi prvi golovi u dresu Intera. Zatim je upisao i debitantsku asistenciju, kada je u 29. minutu namestio gol Robertu Tejloru.

U finišu poluvremena je mogao do het-trika, ali je taj pogodak poništen zbog ofsajda.

A onda je na scenu stupio Mesi. U 57. minutu je u svom stilu povisio na 4:0, da bi u 62. stavio tačku na utakmicu golom glavom, posle centaršuta Suaresa.

Inter na vrhu istočne konferencije ima sedam bodova. U sledećem meču dočekuje Montreal.