Veliko iznenađenje u pretkolu Kupa Srbije: Rumenčani bolji od prvoligaša Zemuna

09.09.2020. 19:33 19:34
Izvor: Detalj sa utakmice Jedinstvo – Zemun, foto: Privatna arhiva

Fudbaleri vojvođanskog ligaša Jedinstva priredili su još jedno iznenađenje u Kup takmičenju, savladali su fantastičnom igrom, posebno u prvom poluvremenu, prvoligaša Zemuna i plasirali se među 32 ekipe u najmasovnijem takmičenju.

Silno su počeli domaći  i iz prvog napada došli su do vođstva, a strelac je bio Gadžić, koji  je preciznim udarcem pogodio mrežu. Nekoliko minuta kasnije, nakon akcije Štefeka i duplog pasa sa Mitrovićem,  Gadžić je ponovo smestio loptu u mrežu gostiju. Dve šanse da poveća rezultat imao je Milan Grubović, ali je golman Davidović dobro reagovao. Pravu majstoriju izveo je Miloš Trišić, u 22. minutu, iz slobodnog udarca, pogodio je same rašlje iza golamana Zemuna. Tek u finišu prvog poluvremena gosti su pripretili i uspeli da  smanje rezultat, a strelac je  bio Crnomut.

U nastavku je prvu priliku, posle prodora Zirića, imao Mitrović, ali je šutirao preko gola. No, domaćin nije odustajao od napada i uskoro je postigao i četvti gol. Na odbijenu loptu u kaznenom prostoru gostiju natrčao je rezervista Aleksandar Rajak i bio je precizan za 4 :1. Do kraja meča  gosti su imali šanse da smanje rezultat, nije im to pošlo za rukom , pa su igrači Jedinstva proslavili veliku pobedu i plasman u naredni kruk Kup takmičenja.

Ovom pobedom Rumenčani su ostvarili jedan od najvećih klupskih uspeha i zaista je prava šteta što nije bilo publike da uživa u sjajunoj partiji domaćih fudbalera.

M. Popović

Jedinstvo - Zemun 4:1 (3:1)

RUMENKA: Igralište Jedinstva, bez gledalaca, sudija: Pančić (Sombor).  Strelci: Gadžić u 1. i 6. Trišić u 22. i Rajak u 52. za Jedinstvo, a Crnomut u 41. minutu za Zemun. Žuti kartoni: Stojanović (Jedinstvo), Njamculović, Đalović (Zemun).

JEDINSTVO: Glišić 7, Štefek (Siljanovski 7,5), Stojanović 7,5, Đekić 7,5 (Radin), Zirić 8, Gadžić 8 (Ilijin), Grubović 7 (Rajak 7,5), Mitrović 7,5, Skoko 8, Trišić 8 (Berić 7), Zaov 8.

ZEMUN: Davidović 6, Jovanović 6 (Lazarević 6), Stevanović 6,5, Kuzmanović 6 (Avrić 6,5), Njamculović 6 (Petrović 6,5), Stokić 6 (Turkulj 6,5), Mijailović 6, Pavlović 6,5, Križan 6 (Todorović), Đalović 7, Crnomut 7.