VEČITI DERBIJI U ERI VLADANA MILOJEVIĆA: Učinak crveno-belih za pohvalu
Fudbaleri Crvene zvezde prikazuju sjajna izdanja od povratka Vladana Milojevića na klupu.
Igra se veoma atraktivno i na gol više, a to se odrazilo i na utakmice sa večitim rivalom Partizanom. Crveno-beli su na poslednja tri derbija, postizali u proseku isto toliko golova.
Odlična partija Crvene zvezde u derbijima se mogla primetiti još na prvom susretu po povratku Vladana Milojevića na klupu, iako crveno-beli nisu stigli do pobede (2:2), prikazana je odlična igra, a strelci su bili Uroš Spajić i Šerif Endiaje.
Sledeći susret sa večitim rivalom je obeležila još jedna disciplinovana igra prvotimaca našeg kluba, koja je krunisana pobedom od 3:2, a u listu strelaca su se upisali Gelor Kanga, Šerif Endiaje i Aleksandar Katai.
Poslednji, 174. derbi je odigran 23. septembra 2024. godine, a crveno-beli su slavili sa 0:4. Istorijski trijumf su golovima doneli Šerif Endiaje (3) i Silas. Tom pobedom se nastavila serija dobrih partija ekipe koju sa klupe predvodi Vladan Milojević.