VAŽNO JE POBEDITI Orlići bolji od Luksemburga

21.11.2023. 21:08 21:29
Izvor: Fudbalski savez Srbije

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije pobedila je danas Luskemburg rezultatom 2:0 u meču grupe F kvalifikacija za Evropsko prvenstvo koje će se 2025. godine održati u Slovačkoj.

Najzaslužniji za pobedu izabranika Ljubinka Drulovića bio je Petar Ratkov. Napadač Salcburga je u 13. minutu postigao gol, a zatim u 30. izborio penal koji je u gol pretvorio fudbaler Crvene zvezde Vladimir Lučić.

Srbija je imala još nekoliko odličnih prilika, ali nije uspela da postigne treći gol.

Naredno kolo na programu je 22. marta sledeće godine, a isti rivali će igrati ponovo, ali u Luksemburgu.

U meču grupe F koji je igran u isto vreme lider grupe Ukrajina pobedila je u Španiji Azerbejdžan rezultatom 1:0.

Srbija je treća u grupi F sa devet bodova iz pet utakmica, dok je Luksemburg ostao četvrti sa tri boda iz šest utakmica.

Prva je Ukrajina sa maksimalnih 15 bodova iz pet kola, a druga Engleska sa devet bodova iz četiri utakmice. Engleska večeras dočekuje Severnu Irsku.

Plasman na EURO 2025 obezbediće devet prvoplasiranih iz svake grupe i tri najbolje drugoplasirane selekcije, dok će šest slabijih drugoplasiranih u baraž.

Srbija-Luksemburg 2:0 (2:0)

STARA PAZOVA: Sportski centar u Staroj Pazovi, sudija: Kringštad (Norveška), strelci: Ratkov u 13. i Luičić u 30. minutu sa penala. Žuti kartoni: M. Ilić, Leković, Mitrović, Petković (Srbija), Sousa, Toer (Luksemburg).

SRBIJA: V. Ilić, Lazić (Petrović), Drezgić, Leković, M. Ilić, Petković (Stanković), Stevanović, Mitrović (Rogan), Kabić (Pantović), Ratkov, Lučić (Lazetić).

LUKSEMBURG: Latik, Tores (de Žesus Kardoso), Baiverlin, Gobcalveš, Sousa (Korea), Rodrigez, Ahmetekaj, Monteiro (Erkus), Almada-Korea, Elšan (Preljević), Turping (Englaro).