(UŽIVO) SPEKTAKULARNA ZAVRŠNICA VOŠE, ONI SU PRVI FINALISTI KUPA: Evo kako su Novosađani šokirali Radnički iz Kragujevca (Video)

24.04.2024. 15:44 18:27
Izvor: Dnevnik/Printscreen

Radnički i Vojvodina igraju polufinale Kupa Srbije na stadionu "Čika Dača" u Kragujevcu.

91. minut: 0:1 Vojvodina je konačno uspela da savlada golmana Radničkog. Strelac je bio Seid Korać.

90. minut: Igra se nadoknada od tri minuta.

88. minut: Ristić je pokušao iz kornera, ali je golman Vojvodine Carević bio na mestu.

54. minut: Prva šansa i za Radnički. Pokušao je Đurić, ali je golman Vojvodine Carević lako zaustavio taj šut.

50. minut: Kembel je bio u izglednoj prilici, ali je šutirao pored gola.

49: minut: Prva prilika za Vojvodinu u drugom poluvremenu. Pokušao je Savićević, ali je šutirao pravo u golmana Radničkog Lekovića.

Počelo je drugo poluvreme.

Poluvreme

Pas na trenutak pretrčao preko terena

Na teren je uleteo pas. On je na neki način uspeo da prođe pored svih i da se ušunja na teren, a potom je veselo protrčao po travnatoj podlozi stadiona u Kragujevcu. Prošao je pored fudbalera Vojvodine koji su se nalazili u kaznenom prostoru i koji su bili oko povređenog saigrača, a kako je sam i ušao, tako je i izašao sa terena.

Publika je nasmejano ispratila ovaj sladak detalj sa tribina, a utakmica je vrlo brzo nastavljena.

45. minut: Igra se nadoknada od dva minuta.

41. minut: Pokušao je Zukić, ali je golman Radničkog bio na mestu.

30. minut: Prva prilika za Radnički, Aleksić je bio u šansi, ušao u šesnaesterac, ali nije uspeo da šutira, Crnomarković je izbio loptu.

24. minut: Prekinuta uspavanka na "Čika Dači", Vojvodina umalo nije stigla do vođstva. Prvo je šutirao Lazarević, bio je izblokiran, a onda se lopte domogao Seri, ali je njegov šut jedan od igrača Radničkog zaustavio gotovo na gol liniji.

20. minut: Prva izglednija prilika za Vojvodinu. U šansi je bio Seri, ali je golman domaćih bio na mestu.

Na početku bez pravih prilika na obe strane. Oprezni su i jedni drugi, igra se bez pravog rizika, jer je ulog veliki.

Počela je utakmica.

Utakmica se igra pred 12.000 gledalaca na stadionu "Čika Dača".

SASTAVI

Radnički Kragujevac: Leković - Ćosić, Simović, Mitrović, Dadić - Aleksić, Ristić, Vidosavljević, Sahli, Đurić - Gluščević

Vojvodina: Carević - Lazarević, Crnomarković, Korać, Đorđević - Petrović, Zukić - Kembel, Savićević, Seri - Ivanović

Utakmicu mogu da odluče nijanse, pa greške iz duela sa TSC-om Vojvodina ne bi smela da ponovi. Radnički igra istorijsko polufinale, jer nikada nije bio u top četiri ekipe u završnici Kupa.

Kraguijevčani su prolaz u polufinale obezbedili pobedom protiv Novog Pazara rezultatom 3:1, dok je Vojvodina na gostujućem terenu savladala Čukarički sa 2:1.

VOJVODINA SPREMNA NA SVE: BANDOVIĆ; Želimo da se plasiramo u finale Kupa Srbije

23.04.2024. 13:55 15:14