U Surdulici blistao kapiten Emil Rockov

04.04.2019. 08:20 08:23
Izvor: J. Grlić/ Vošin golman Emil Rockov

Barem u najavi, jedan od najzanimljivijih duela 29. kola Superlige odigran je u Surdulici, gde su snage odmerili Radnik i Vojvodina, ekipe koje su se našle u borbi za osmo mesto, koje vodi u plej-of.

Gosti su u utakmicu ušli silno slabljeni zbog izostanaka povređenih Ognjena Đuričina, Vinsenta Ezea i Seku Konea i zbog kartona Milana Đurića, Vuka Mitoševića i Damjana Gojkova, ali ih to nije omelo da zabeleže i drugu vezanu pobedu na stadionu Radnika. Prvo je pred njima pala ekipa Dinama iz Vranja, a sada i tim Radnika, pa će o plasmanu među osam najboljih sastava odlučivati njihov susret, na stadionu „Karađorđe“, sa Partizanom.

Posle uvodnog ispitivanja snaga i šuteva van okvira gola Ristovića i Stojkovića, u 9. minut, po desnoj strani terena prošao je mladi Dejan Zukić, uputio oštar pas pred gol golmana Vasiljevića, igrač domaćina Tomislav Pajović je nespretno reagovao i poslao je loptu u sopstvenu mrežu. Novosadski tim, baš kao što je to priželjkivao i trener Krivokapić, rano je stigao do vođstva i našao se za korak bliže ispunjenju cilja.

S klupe odstranjen – fizioterapeut

U 77. minutu utakmice, posle dosuđenog ofsajda u kom se našao igrač Voše Mladen Devetak, žustre su bile zamerke na račun arbitara s klupe novosadskog tima.

Sudija Manojlović je zbog toga odstranio sa klupe fizioterapeuta Gorana Marijana.

Sve do 22. minuta nije bilo izglednijih prilika, a tada je dosuđen slobodni udarac za Surduličane na nekih 20-tak metara od gola Voše. Prekršaj je veoma dobro izveo Ristović, ali je kapiten gostiju Emil Rockov sjajno intervenisao i izvadio loptu iz samog gornjeg ugla. Sve konkretniji i opasniji postajali su učenici trenera Milana Milanovića, pa je u 26. minutu novi slobodnjak izveo Ristović sa oko 25 metara, ali je lopta otišla pored gola. Novosađani nisu uspevali da duže vreme zadrže loptu u posedu i desetak minuta kasnije zapaženi Risto Ristović prošao je pored nekoliko igrača iz Novog Sada, šutirao, ali je njegov pokušaj završio udarcem iznad prečke, pa se  uz minimalno vođstvo Vojvodine otišlo  na veliki odmor.

U prvom minutu nastavka Zukić je lepo uposlio Bojana Matića, koji je od polovine terena stigao do kaznenog prostora i šutirao sa 7-8 metara, lopta je zatresla Vasiljevićevu mrežu - ali sa spoljnje strane. Domaćin je odgovorio u 62. minutu, kada je udarac uputio Đorđević sa 15 metara, ali je Rockov ponovo bio veoma siguran.

Krenula je ekipa Radnika još agresivnije ka golu rivala, pa su u 67. minutu prilike imali Đorđević, čiji je udarac Rockov zaustavio, a onda i Zlatanović, koji je zamalo bio neprecizan. Iako su Suruličani ulagali velike napore ne bi li stigli barem do remija, isto to činili su i Novosađani, koji su bili uspešniji i umešniji i uzdignutih ruku napustili su stadion Radnika, sa kojeg odnose svih šest bodova iz dva vezana susreta.Svi igrači novosadskog tima su se žestoko borili i zaslužuju pohvale, a najveće zasluge za uspeh pripadaju kapitenu Emilu Rockovu.

S. R.

Radnik – Vojvodina 0:1 (0:1)

SURDULICA: Stadion Radnika, gledalaca: 700, sudija: Manojlović (Knjaževac). Strelac Pajović u 9. minutu (autogol). Žuti kartoni: Đorđević i Pejčić (Radnik), Nešković, Graovac, Rockov, Srećković i Devetak (Vojvodina).

RADNIK: Vasiljević 7, Milovanović 6,5 , Pajović 6, Stevanović 6,5, Keremeh 7, Stamenković 6,5 (Damnjanović -), Ristović 8 (Stojanović -), Đorđević 7,5, Pejčić - (Kojić 6,5), Stanisavljević 7, Zlatanović 8.

VOJVODINA: Rockov 9, Graovac 8, Veselinović 8, Saničanin 7,5, Lazarević 6, Stojković 6,5, Zlomislić 6,5, Milojević 7, Zukić 7 (Devetak -), Nešković 6,5 (Srećković 6), Matić 7 (Gajić -).

Superliga Srbije – 29. kolo

SURDULICA: Radnik – Vojvodina        0:1 (0:1)

NOVI SAD: Proleter - Dinamo   0:0

ZEMUN: Zemun – Spartak    0:2 (0:0)

BAČKA PALANKA: Bačka - Crvena zvezda     1:3 (1:2)

BEOGRAD: Rad - Voždovac 0:1 (0:0)

ŠABAC: Mačva - Radnički         0:0

LUČANI: Mladost - Napredak     2:0 (1:0)

BEOGRAD: Partizan - Čukarički         3:2 (1:1)