TSC NOVOM POBEDOM OBEZBEDIO TREĆE MESTO: Topolčani za 15 minuta završili posao

08.05.2024. 18:20 19:09
Izvor:  Jovanović je postigao vodeći pogodak za TSC, foto: TSC

Samo 15 minuta je bilo potrebno Topolčanima da završe posao  i da zabeleže još jednu pobedu, koja im garantuje treće mesto na kraju takmičenja u Superligi.

Krenuli su fudbaleri TSC –a snažno, brzim i jednostavnim kombinacijama lako su dolazili do gola gostiju i već u 6. minutu su poveli. Ćirković je dubinskom loptom pronašao brzonogog Jovanovića, koji je iz drugog pokušaja nadmudrio golmana Lekovića i TSC je poveo. Već u 10. minutu bilo je 2:0. I ovog puta Ćirković je bio incijator akcije, a Đakovac je neometan sa desetak metara pogodio mrežu.

Pet minuta kasnije, posle kornera Ćirkovića i odbijene lopte, Stojić je sa nekoliko metara lako potigao pogodak. Pred kraj prvog dela posle penala (Stojića je lopta udarila u ruku) Kragujevčani su mogli da smanje rezultat, ali je Vidosaljević sa bele tačke pogodio stativu.

Na početku drugog dela penal i za TSC, takođe zbog igranja rukom, ali ovog puta nije bilo greške, Đakovac je snažnim udarcem pogodio desni gornji ugao. Malo kasnije posle kornera i gužve Vižđi je iskosa s desne strane pogodio prvi ugao.  Desetak minuta pre kraja gosti su smanjili, a strelac novog pogotka bio je Gluščević. U prvom minutu nadoknade Bukumira je sa dvadesetak metara iznenadio Simića, koji je zamenio povređenog Ilića.

TSC – Radnički (K) 4:3 (3:0)

BAČKA TOPOLA: TSC arena, gledalaca 1300, sudija: Ilić (Beograd), strelci: Jovanović u 6. Đakovac u 10.  Stojić u 15. i Đakovac (iz penala) u 56. za TSC, a Vižđi u u 61, Gluščević u 78. i Bukumira u 91. minutu za Radnički.

TSC: Ilić 7 (Simić 5,5)– Cvetković 6,5, Stojić 7, Đorđević 6,5 Krstić 6,5  – Radin 6,5 (Vulić), Đakovac 7,5, Pejić 6,5 (Šoš) – Jovanović 7 (Rakonjac), Pantović 7 (Milosavljević), Ćirković 7,5.

RADNIČKI: Leković 6, – Dadić 6, M. Mitrović 6, Šerbečić 6, Adžić 5,5 (Čosić 6)  – Ristić 6,  Bevis 6, Aleksić 5,5 (Vižđi), Zorić 6 (Bukumira), Đurić 6 (Gluščević 6) – Vidosavljević 6 (Ivelja).