TADIĆ OPET PROMAŠIO PENAL Under postigao četiri gola u pobedi Fenerbahčea

07.01.2024. 16:53 16:58
Izvor: Tanjug/AP Photo/Francisco Seco, File

ISTANBUL: Fudbaleri Fenerbahčea pobedili su danas u gostima ekipu Istanbula rezultatom 5:1 u meču 19. kola turske Superlige.

U ekipi Fenerbahčea briljirao je Džengiz Under, koji je postigao četiri gola za svoj tim. On se upisao u strelce u šestom, 34, 44. i 46. minutu. Jedan gol za gostujući tim postigao je Edin Džeko u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Kapiten srpske reprezentacije Dušan Tadić bio je starter u ekipi Fenerbahčea, a imao je priliku da se upiše u strelce u 63. minutu sa penala. Međutim, njegov udarac sa 11 metara je zaustavio golman Istanbula Alp Arda. Srpski fudbaler je potom zamenjen u 77. minutu. Jedini gol za Istanbul postigao je Muamer Sarikaja u 32. minutu.

Fenerbahče se nalazi na prvom mestu na tabeli turske Superlige sa 47 bodova, a u narednom kolu na svom terenu dočekaće Konju.

Istanbul je poslednji na tabeli turskog šampionata sa samo pet bodova, a ovaj klub u narednom kolu gostovaće Adani.

TADIĆ ASISTIRAO, POGODIO I PROMAŠIO PENAL Fudbaleri Fenerbahčea bolji od Bešiktaša

10.12.2023. 08:29 08:32