Superliga: Zvezda savladala Kruševljane pred PSŽ

08.12.2018. 21:12 21:15
Izvor: Mohamed El Fardu Ben, foto: FK Crvena zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde nastavili su uspešan niz u 20. kolu Superlige Srbije, savladali su Napredak 3:0 (1:0).

Crvena zvezdaNapredak 3:0 (1:0)

BEOGRAD: Stadion ,,Rajko Mitić“, gledalaca: 5.000. Sudija: Vasić (Novi Žednik). Strelci: Simić u 13, Veškovac (autogol) u 60. i Ben u 80. minutu. Žuti kartoni: Ben (Crvena zvezda), a Baha, Ne. Petrović, Boranijašević (Napredak).

CRVENA ZVEZDA: Popović 6, Gobeljić 6, Stojković 6, Degenek 6, Rodić 7, Jovančić 6,5 (Jovičić 6), Krstičić 6,5, Ben 8, Ebesilio 7 (Marin),Simić 7, Pavkov 6,5 (Boaći).

NAPREDAK: Ni. Petrović 6,5, Boranijašević 6, Veškovac 6, Marinković 6, Ne. Petrović 6,5, Baha 6 (Eskić), Kostić 6,5, N'Diaje (Rušević 6), Vulić 6,5, Vukanović 6,5, Alivodić 6 (Zec).

Slavlje je na kraju moglo biti i ubedljivije, ali i ovako su Beograđani zadovoljni. Defanzivno orijentisani gosti pokušali su nešto iz kontranapada.

Momci Vladana Milojevića na početku pokušali su kroz posed lopte da ugroze Kruševljane, ali u tome nisu uspevali. Sve do 13. minuta kada je jedan prekid promenio sve. Posle slobodnog udarca Simić je sa petanestak metara, neometan, savladao Petrovića. Tada se sve otvorilo, za krako vreme Beograđani su stvorili nekoliko povoljnih prilika. Najpovoljniju je imao Pavkov u 20. minutu, kada je na pas Ebesilija bio sam ispred Petrovića, ali je loše šutirao. Beograđani su bili bolji.

Pobedu Beograđanima je već u 42. minutu mogao da overi Ebesilio, ali je iz slobodnog udarca pogodio samo prečku.

U drugom poluvremenu, Crvena zvezda se odlučila za čuvanje rezultata, Napredak da pojuri izjednačenje i bilo je mnogo zanimljivije gledati utakmicu. Čarapani su pleli mrežu oko gola  šampiona, ali domaćin je imao bolje prilike, posebno preko Simića u 59. minutu kada je njegov šut zaustavio Petrović. A, već u sledećem napadu – 2:0. Korner je izveo Ben, Veškovac katastrofalno reagovao i zatresao sopstvenu mrežu.

Tada je sve bilo gotovo, a potvrdu trjimfa šampiona overio je Ben u 80. minutu, sjajnim šutem sa 12 metara.