Superliga: Sve izvesnije ispadanje Mladosti iz elite

17.03.2023. 20:03 20:05

Novi debi pred gledaocima na novosadskom „Karađorđu“, Nenad Lalatović nije uspeo da kruniše toliko željenom pobedom.

Bolji od njegove Mladosti GAT bili su fudbaleri Radničkog 1923, koji su još jednom dokazali kvalitet i zasluženo odneli sva tri boda.

U 8.. minutu prvo uzbuđenje usledilo je nakon intervencije iz VAR sobe posle jednog duela pred golom domaćina. Puna tri minuta potrajala je pauza, na kraju je i sudija Trifković otišao da pogleda sporni detalj, ali je doneo odluku da se susret nastavi. Minut kasnije komplikovao je golman Mladosti GAT Knežević i umalo nije izgubio loptu u jednoj ne baš opasnoj situaciji.

Novosađani su u duel ušli s dvojicom napadača, što je gledaoce jasno upućivalo na zaključak da Nenad Lalatović želi da njegov tim bude ofanzivniji i opasniji po gol rivala. Utisak je, ipak, da ja i samo saznanje da je Radnik savladao Partizan u Beogradu, predstavljalo dodatni, ionako prisutni veliki pritisak na domaći sastav. „Gatovci“ su dosta teško uspevali da povežu nekoliko dodavanja, pa je i njihova igra bila prilično nepovezana i beskrvna.

Kragujevčani su insistirali na snažnoj odbrani, uz nameru da u eventualnoj tranziciji zaprete golu Lalatovićeve ekipe. U tome su uspeli u 30 minutu, kada je Stefan Čolović prošao po levoj strani, „zalomio“ Jankovića i ubacio loptu u peterac, a tamo je na pravom mestu bio Luka Zorić i zatresao mrežu nemaćnog Kneževića – 0:1. Na žalost malobrojnih gledalaca, izostale su prilike pred golom Mladenovića, pa  je Radnički 1923 na odmor otišao s minimalnom prednošću.

Tri izmene napravio je Nenad Lalatović u poluvremenu i igra je dobila na zanimljivosti i mnogo većoj borbi. Već u 50. minutu Mladost GAT je stigla do izjednačenja Čak pet kornera zaredom izveo je domaći tim, a onda je u kaznenom prostoru Ivanović povukao Nemanju Milića i sudija Trifković nije imao dilemu – pokazao je na belu tačku. Siguran realizator najstrože kazne bio je Novica Maksimović, koji je ulio nadu svom timu da može da stigne do preokreta.

S takvim razvojem situacije nisu se slagali Kragujevčani, koji su u 62. minutu iskoristili nekoliko početničkih grešaka u odbrani novosadske ekipe, posle kojih je Milunović sjajno uposlio Vidosavljavića, a ovaj je ponovo doveo goste u vođstvo. Otvorio se susret, ređale su akcije na obe strane, pa je nešto kasnije lepu priliku imao Maksimović, koji je, međutim, šutirao visoko preko gola.

Pokušavali su „gatovci“ da ponovo izjednače, ulagali velike napore, ali promene rezultata nije bilo i sada se Novosađani nalaze na začelju tabele s veoma malim, gotovo nikakvim izgledima da se spasu od ispadanja iz elite.

Mladost GATRadnički 1923  1:2 (0:1)

NOVI SAD: Stadion “Karađorđe”, gledalaca: 500, sudija: Dejan Trifković (Beograd). Strelci: Maksimović (iz penala) u 50, a Zorić u 30. i Vidosavljević u 62. minutu za Radnički 1923. Žuti kartoni: Gal (Mladost GAT), a Ivanović, Činedu, Mladenović (Radnički 1923).

MLADOST GAT: Knežević 6, Janković 5,5, Hakman 6, Vujadinović 6, Ćosić 5,5 (Ilić 6), Maksimović 6,5, Denić 6 (Marković -), Babić 5,5 (Mituljikić 6), Milić 6, Dal Belo 5,5 (Arsić -), Vidakov 5,5 (Gal 6).

RADNIČKI 1923: Mladenović 6,5, Ponjević 6,5, Ivanović 6, Mitrović 7 (Tomović 6,5), Pecelj 7, M. Vidović 6,5, Zorić 7, Čolović 7 (Vlajković), Vidoslavljević 7 (U. Vidović), Milunović 7,5 (Činedu), Đurić 6,5.