SUPERLIGA Subotičani slavili posle velikog rezultatskog preokreta

16.12.2018. 20:57 21:01
Izvor: Kapiten Spartaka Vladimir Torbica Foto: Spartak ŽK

Fudbaleri Spartaka su napravili mali podvig pošto su  savladali Voždovac iako su na poluvremenu gubili sa 0:2. Posle prvog poluvremena domaćin je bio već viđeni gubitnik, međutim na kraju je ispao srećni dobitnik.Pobednosni gol postigao je iz penala.

Subotičani su krenuli otvoreno u meč s namerom da što pre postignu gol. Gosti su strpljivo čekali svoju priliku i dočekali je u 27. minuti. Voždovčani su izveli brzu akciju, lopta je došla  do Andreje Lukovića koji ju je opalio iz sve snage sa nekih dvadesetak metara i ona je završila u samom uglu iza golmana Ostojića. Par minuta kasnije Spartak je  imao lepu šansu da izjednači preko Stefana Miloševića, koji je dobio loptu od Torbice na knekih sedam osam metara od gola gostiju i poslao ju je pored stative.Kako to obočno biva, usledila je kazna, Borko Duronjić je lepo prošao po desnoj strani, lepo je uposlio Zličića koji je snažnim šutem sa 18 metara doveo svoj tim u vođstvo od 2:0.

Na početku drugog poluvreme možda bi pobednik već bio poznat da je Duronjić na asitenciju Lukovića bio precizan iz dobre situacije,  istakao se golman Ostojić. Domaćin nije odustajao od napada, u 57. minutu Dejan Đekić je promašio prazan gol za osam metara. Nešto kasnije precizan je bio Nemanja Obradović, naleteo je na odbojenu loptu i prosto je zakucaio u mrežu iza leđa Ilića za  1:2. Mogao je zatim Đekić da izjednači, pa Luković da poveća prednost svog tima, bili su neprecizni, ali zato nije kapiten Subotičana Torbica, sjajno je izveo slobodan udarac sa ivice šestanesterca i doneo izjednačenje- 2:2. Gosti su bili u šansi u 83. minutu preko Mikića, pobegao je odbrani Spartaka i sa pet metara poslo loptu preko prečke. Činilo se tada da će se utakmica završiti bez pobednika, međutim, u nadoknadi vremena sudija Nikolić je pokazao na belu tačku kada je đenić srušen u kaznenom prostoru Voždovca.Siguran realizator je bio Nemanja Ćalasan za konačnih 3:2 za Subotičane.

S. Stojiljković

Spartak ŽK - Voždovac 3:2 (0:2)

SUBOTICA: Gradski stadion, gledalaca 150, sudija: Nikolić (Kragujevac). Strelci: Obradović u 63, Torbica u 77. i Ćalasan u 90 2 (iz penala) za Spartak, a Luković u 27. i Zličić u 42. minutu za Voždovac. Žuti kartoni: Milošević, Torbica (Spartak), a Purtić, Luković (Voždovac).

SPARTAK ŽK: Ostojić 7, Šimura 7, Kerkez 7, Tekijaški 7, Torbica 8 (Rakić), Milošević 7, Glavčić 7 (Đenić 6,5), Vukčević 7 (Dunđerski), Obradović 8, Čečarić 7, Ćalasan 7,5.

VOŽDOVAC: Ilić 7, Duronjić 7 (Maksimović), Milunović 6,5, Mikić 7, Luković 7,5, Mihajlov 6,5, Purtić 7, Jovanović 7, Čiković 7, Mašović 6,5, Zličić 7,5 (Pavlović).

Superliga: Spartak okrenuo meč u 90+5. minutu

16.12.2018. 15:02 15:07