Superliga Srbije: Zvezda opravdala ulogu favorita u Lučanima

06.03.2019. 20:25 20:28

U 25. kolu Superlige Crvena zvezda je kao gost pobedila Mladost u Lučanima i cementirala prvu poziciju na tabeli. Četa iz Ljutice Bogdana je bila bolja i zasluženo slavila.

Utakmica je igrana u visokom tempu, i jedna i druga ekipa su išle po pobedu, i bilo je zadovoljstvo gledati ovaj meč. Crvena zvezda je prvi put ovog proleća na teren istrčala sa dvojicom napadača i Marinom kao polušpicem, što je trebalo da joj donese prevlast na terenu. To se u uvodu duela i desilo, Beograđani su bili dominatni, više držali loptu u svojim nogama. Prvu priliku su imali gosti kada je Boaći, nakon pasa Marina, izašao ispred Rosića, ali je ovaj zaustavio njegov šut. Potom je pokušao i Pavkov, ali je Šatara otklonio opasnost. U 14. minutu – jedanaesterac za Crvenu zvezdu. Radivojević je u kaznenom prostoru faulirao Stojkovića i sudija Đorđić je bio neumoljiv. Siguran sa bele tačke bio je Ben za – 0:1. To je bio uvod u totalnu inicijativu crveno – belih, pa se i Pavkov uskoro upisao u strelce. Gajić je centrirao, a visoki napadač udarcem u dalji ugao savladao je Rosića. No, kada se to najmanje očekivalo, Lučanci su došli do povoljne prilike. Pešić je ušao u šesnaesterac, faulirao ga je Ivanić i sudija je pokazano na belu tačku. Bojović je šutirao, ali je Popović zaustavio njegov šut.

U nastavku je domaćin krenuo mnogo odlučnije i u 55. minutu smanjio zaostatak. Posle centaršuta sa desne strane Bojić je bio neumoljiv i postigao gol. To je primoralo crveno-bele da se vratu u standardnu formaciju 4-2-3-1 ulaskom u igru Jirke umesto Boaćija i to joj je donelo boljitak. U 69. minutu odličan gol iz slobodnog udarca postigao je Marin. Sjajno je šutirao sa 20 metara, lopta se odbila od jedne, pa od druge stative i završila u mreži. U 76. minutu Lučanci su ponovo mogli da se vrate u igru, ali je šut Bojovića glavom bio slab i Popović je odbranio. Razvila se borba, pa su se ređala uzbuđenja na obe strane. Jirka je bio blizu pogotka , ali je Rosić bio siguran, da bi potom  pokušao i Pavkov, ali je šutirao preko gola. Na drugoj strani lucidan je bio Pavlović, ali nedovoljno za pogodak.Šampion je potom odlučio da čuva vođstvo i u tome je uspeo.

I. Lazarević

Mladost (L) – Crvena zvezda 1:3 (0:2)

LUČANI: stadion Mladosti, gledalaca: 8.000. Sudija: Đorđić (Beograd). Strelci: Bojić u 55. za Mladost, a Ben (iz penala) u 15, Pavkov u 30. i Marin u 69. minutu za Crvenu zvezdu. Žuti kartoni: Radivojević, Pejović, Pavlović (Mladost), a Milunović, Jirka, Jovančić (Crvena zvezda).

MLADOST: Rosić 6,5, Pešić 6 (Jovanović 6), Sinđić 6 (Bojović 6), Andrić 6, Leković 6, Pejović 6,5, Tumbasević 6, Pavlović 6, Bojić 6,5, Radivojević 6, Bojović 6,5.

CRVENA ZVEZDA: Popović 7, Stojković 6,5, Babić 6, Milunović 6, Gajić 6,5, Jovančić 6,5, Ben 6,5 (Joveljić), Ivanić 6, Marin 7 (Jovičić), Boaći 6,5 (Jirka 6,5), Pavkov 7.

Superliga Srbije: Proleter i Bačka po bod u gostima, Zvezda ubedljivo

06.03.2019. 16:17 18:15
Milojević zatvorio derbi: Fudbal ne zna za juče...

05.03.2019. 13:51 13:52