Superliga Srbije: Završen meč Mačva-Vojvodina (2:5)

09.05.2021. 14:25 16:28
Izvor: F. Bakić

U Šapcu u 6.minutu Nemanja Čović doveo Vojvodinu u vođstvo, Čović daje gol u 14. minutu glavom, Zukić u 32. minutu dao treći gol za Vojvodinu, 45. minut Mačva dala gol iz penala, strelac Adamović, u 72. minutu Simić pogađa za Vojvodinu , 73. minut, Mrkaić daje gol, u 85. minutu Ortiz pogodio za Mačvu

90` Kraj utakmice

85` Ortiz dao gol glavom posle centaršuta, Mačva smanjila na 2:5

73` Mrkaić lepim šutem pogodio donji ugao Mačvinog gola sa nekih 14 metara. Prethodila lepa kombinacija Novosađana, 5:1 za Vojvodinu

72` Veljko Simić posle dubinske lopte uleteo u kazneni, majstorski primio loptu i rutinski po zemlji pogodio gol Mačve, Vojvodina vodi sa 4:1

71` Zukić posle duplog pasa ušao u kazneni prostor Mačve, driblingom izbacio igrača Mačve iz igre, šut, golman Mačve brani, dobra prilika za Vojvodinu

56` Adamović iz Mačve dobro šutirao sa nešto više od 20 metara, lopta proletela pored stative

56` Dobru šansu imao Mrkaić, šutirao glavom na gol Mačve sa 7 metara posle centaršuta Zukića

51` Opasna kontra Vojvodine, prvo odbrana Mačve nekako sklanja loptu iz peterca, potom lopta dolazi do Nemanje Čovića, šansa, ali nema gola

46` Počelo drugo poluvreme

45` Završen prvi deo utakmice

45` Mačva pogodila sa penala, strelac Adamović, sada je 1:3, pre toga Kovačevića iz Vojvodine lopta pogodila u ruku, Novosađani i dalje imaju ubedljivo vođstvo.

32` Dejan Zukić dao gol, Vojvodina vodi sa 3:0

22` Novosađani dali dva gola, pogodili prečku i stativu, imaju igrača više i pitanje je, po razvoju situacije, samo to koliko će još lopti završiti u mreži Mačve

21` Aranđel Stojković iz slobodnog udarca pogodio stativu Mačvinog gola blizu rašlji. Šutirao je sa 17 metara

18` Golman Mačve Samurović dobio crveni karton, van kaznenog igrao rukom prilikom nespretnog istrčavanja

11` Gemović odlično centrira sa desne strane, Čović je nadskočio štopere Mačve i glavom majstorski pogodio mrežu, 2:0 za Vojvodinu

11` Vojvodina kontroliše igru u Šapcu

6` Nemanja Čović pogodio, Vojvodina vodi sa 1:0 u Šapcu

3` Novosađani pogodili prečku, Vojvodina od starta krenula silovito

SASTAVI

MAČVA: Filip Samurović, Stefan Tripković, Nikola Subotić, Stefan Mihajlović, Vanja Panić, Marko Mijailović, Aleksandar Ćirković, Omar Kočar, Miloš Adamović, Ognjen Mijailović, Slobodan Sladojević

VOJVODINA: Nikola Simić, Novica Maksimovbić, Vladimir Kovačević, Nemanja Čović, Mirko Topić Dejan Zukić, Stefan Đorđević, Mpomčilo Mrkaić, Miodrag Gemović, Aranđel Stojković, Miljan Vukadinović