Superliga Srbije: Završen derbi Partizan-Vojvodina (4:1)

21.11.2021. 15:33 17:39

U Beogradu na Stadionu Partizana kraj utakmice, Pantić doveo Partizan u vođstvo u 35. minutu, Menig pogađa u 42. minutu za crno-bele, Simić pogodio za Vojvodinu u 47. minutu, Gomeš dao gol za Partizan u 69. minutu, Jojić strelac u 71. minutu

90` Sudija odsvirao kraj

87` Devetak šutirao iz daljine sa leve strane, lopta prolazi blizu prečke gola crno-belih. Jojić iz Partizana dobio žuti karton zbog faula s leđa. Potom i Kovačević iz novosadskog tima dobio žuti karton

85` Kontra Partizana, dobra šansa, Jović sa desetak metara šutira preko gola

82` Dobra prilika za Vojvodinu, Mrkaić glavom šutirao pod prečku, Popović brani

80` Mrkaić zamenio Vukadinovića u Vojvodini, u Partizanu izašli Pantić i Gomeš, ušli Milovanović i Ilić

71` Jojić daje gol, 4:1 za Partizan, Jović propustio loptu u kaznenom prostoru Vojvodine i vezni igrač Partizana pogađa. U crno-belom tabru Lutovac menja Meniga, Šćekić Zđelara, u Vojvodini Kabić umesto Simića

70` Stopostotna šansa za Vojvodinu, brza akcija, Busnić nije pogodio sa nekih sedam-osam metara

69` Gomeš glavom za 3:1 za Partizan. Korner izveo Jojić, Gomeš nadskočio odbranu Vojvodine

64` U Partizanu izlazi Pavlović ulazi Jović

57` I drugo poluvreme u vrlo jakom ritmu. Čović iz Vojvodine šutirao na gol Partizana prilično meko

49` Devetak dobio žuti karton zbog povlačenja za dres napadača Partizana Kvinsija Meniga

47` Simić dao gol za Vojvodinu i smanjio na 2:1. Golu prethodila greška u Partizanovoj zadnjoj liniji,  Veljko Simić povukao loptu u trku i pogodio oštro po zemlji ugao gola crno-belih

46` Krenuo drugi deo utakmice, u Vojvodini Bastajić umesto Zukića, Topića zamenio Busnić

45` Kraj prvog poluvremena

42` Menig povećao na 2:0 za Partizan. Holanđanin je u trku dugom dvadesetak metara proneo loptu kroz odbranu Novosađana i plasirao u gornji levi ugao gola Vojvodine

35` Pantić pogodio ,1:0 za Partizan, prethodila akcija sa više povezanih pasova Partizana, Miljković centrirao visoko sa desne strane, lopta spuštena ka Pantiću koji po zemlji daje gol

33` Miletić iz Partizana šutirao visoko preko gola posle povratnog pasa, Kopitović ušao u Vojvodini umeto povređenog Stevanovića

31` Stevanović iz Vojvodine izašao zbog povrede zadnje lože

25` Glavama se sudarili Maksimović iz Vojvodine i Pavlović iz Partizna

20` Velika prilika za Partizan posle kornera, gužva gotovo na gol-liniji Vojvodine, Novosađani se odbranili, pokušao Urošević

14` I dalje ista slika, Partizan ima više loptu, Vojvodina skoncentrisana u završnoj trećini terena

7` Pritisak crno-belih, izveli su tri kornera

5` Brza razmena kratkih pasova igrača Partizana, šansa za Lazara Pavlovića, šutira po zemlji sa 12-13 metara, golman Vojvodine Nikola Simić brani, prva prilika na utakmici

3` Solidan ritam u uvodu derbija, Parttizan nešto više ima loptu, šansi nema

SASTAVI

PARTIZAN: Aleksandar Popović, Siniša Saničanin, Kvinsi Menig, Lazar Pavlović, Rikardo Gomeš, Saša Zđelar, Aleksandar Miljković,  Miloš Jojić, Danilo Pantić, Slobodan Urošević, Nemanja Miletić

VOJVODINA: Nikola Simić, Mladen Devetak, Novica Maksimović, Dušan Stevanović, Vladimir Kovačević, Nemanja Čović, Mirko Topić, Dejan Zukić, Igor Jeličić, Veljko Simić, Miljan Vukadinović