Superliga Srbije: Završen derbi Crvena zvezda - Vojvodina (1:0)

29.04.2021. 18:36 21:26
Izvor: J. Grlić

Kraj utakmice na Stadionu „Rajko Mitić“ u Beogradu, štoper Vojvodine Saničanin u 13. minutu dao autogol

95` Kraj meča. Zvezda je i matematički osvojila titulu prvaka Srbije, četvrtu uzastopnu.

91` Velika prilika za Vojvodinu, Đorđević s leve strane iz kaznenog centrirao, Sanogo raščistio. Odmah potom još bolja šansa za Vojvodinu, Milunović s gol linije izbacuje loptu posle šuta Mrkaića

90` Rodiću iz Zvezde žuti zbog odugovlačenja

87` U Vojvodini ušao Mrkaić, izašao Vukadinović

85` Vojvodina više ima loptu, mada ima igrača manje igra se gotovo samo na polovini Zvezde

81` Pavkov i Gobeljić u Zvezdi menjaju Falćinelija i Ivanića

77` Dobra kontra Vojvodine završena šutem Vukadinovića, Borjan brani

74` U Vojvodini Maksimović umesto Topića

73` Petrovića u Zvezdi menja Kanga, Vukanović umesto Bena

67` Srniću žuti karton, zakačio je Drinčića

65` U Vojvodini Stojković umesto Bojića, u Zvezdi Srnić menja Nikolića

60` Đurić iz Vojvodine dobio crveni karton zbog oštrog starta nad Veljkom Nikolićem

58` Opasan šut Ivanića posle  kontre Zvezde

55` Milunović šutirao glavom posle kornera, šansa za Zvezdu

52` Vojvodina agresivnija na sredini terena u drugom poluvremenu,to rezultira i većim posedom lopte

51` Ivanić šutirao u bliži ugao sa leve strane posle loše povratne lopte Vojvodine, golman Simić efektno brani

47` Ben šutirao pored gola sa 17 metara, posle kornera

46` Krenuo drugi deo utakmice, u Vojvodini ušli Gemović i Veljko Simić, izašli Zukić i Čović. Bralić dobio žuti karton zbog faula nad Falćinelijem

45` Kraj poluvremena

44` Velika šansa za Bojića iz Vojvodine, šutirao je glavom se šest metara pored stative, loptu mu je idealno zavrnuo Đurić sa desne strane

43` Falćineli šutirao posle prodora Gajića se desne strane

36` Posle kornera dugo je trajala gužva u šesnaestercu Vojvodine, odbrana Novosađana na kraju je uspela da preseče taj niz napada

32` Ivanić iz Zvezde posle dobre kombinacije pokušao se nekih osamnaest metara, lopta odletela visoko preko prečke

30` Najbolja šansa do sada za Zvezdu, golman Vojvodine Simić brani šut Bena posle dodavanja Falćinelija

27` I dalje ista slika, lopta više kod Zvezde, izrazitih šansi posle gola nije bilo

20` Zvezda više ima loptu, ali ne može se reći da dominira igrom

13` Nespretna reakcija Saničanina, autogol,Zvezda vodi sa 1:0. Posle centaršuta sa desne strane Saničanin dekoncentrisano zahvatio loptu i ona se ušunjala pored stative u gol Vojvodine

9` Špic Zvezde Falćineli šutira visoko preko gola iskosa sa desne strane

3` Zvezda zapretila preko Ivanića, dobro je šutirao posle centaršuta sa desne strane sa nekih 16 metara

1`Vojvodina na startu u jednoj akciji napravila dve velike šanse, prvo šutirao Vukadinović, potom Bojić, golman Zvezde Borjan odbranio

SASTAVI

CRVENA ZVEZDA: Milan Borjan, Milan Gajić, Mirko Ivanić, Radovan Pankov, Dijego Falčineli, Nemanja Milunović, Njegoš Petrović, Veljko Nikolić, Milan Rodić, El Fardu Ben, Seku Sanogo

VOJVODINA: Nikola Simić, Siniša Saničanin, Nemanja Čović, Mirko Topić, Dejan Zukić, Stefan Đorđević, Nikola Drinčić, Đorđe Đurić, Petar  Bojić, Slavko Bralić, Miljan Vukadinović