SUPERLIGA SRBIJE: Vojvodina - Voždovac 2:1

08.03.2024. 18:40 20:49
Izvor: FK Vojvodina

Na stadionu Karađorđe u Novom Sadu Vojvodina je posle drame i preokreta uspela da savlada Voždovac sa 2:1 u 24. kolu Superlige Srbije.

Kraj

96. minut: Vojvodina je napravila preokret, uspela je posle nekoliko prilika konačno da dođe do novog gola. Jovanović je posle odbijene lopte uspeo da je prosto ugura iza leđa Katića i donese pobedu Novosađanima

83. minut: Prvo je Zukić šutirao, ali je bio neprecizan i dosuđen je korner za Novosađane. Posle izvedenog udarca iz ugla u gužvi nastaloj pred golom Voždovca, šutirao je Zukić glavom, Katić je odbranio jednom pa onda drugi put sa zemlje, da bi se lopta odbila do Mateusa Indija koji ju je ugurao u mrežu za izjednačenje Vojvodine na 1:1.

72. minut: Velika prilika za Voždovac da poveća vođstvo. Šutirao je Đuričić, ali je Carević uspeo da odbrani njegov pokušaj loba.

66. minut: Vojvodina je u nastavku bez prave prilike. U 63. minutu je dosuđen slobodan udarac za Vojvodinu blizu šesnaesterca, a onda je ponovo došlo do čarki na terenu, pa je izvođenje slobodnog udarca trajalo čitavu večnost. Na kraju je Radulović šutirao pravo u živi zid Voždovca. Strasti su uzavrele, pa je u međuvremenu glavni sudija podelio i po crveni karton ljudima sa klupe oba tima.

Poluvreme

46. minut: Vojvodina je posle primljenog gola bila bolji rival na terenu, stekla je i nekoliko izglednih prilika, ali do kraja prvog perioda igre nije uspela i da stigne do izjednačenja.

30. minut: Najbolja prilika na utakmici za Vojvodinu, prvo je prečku pogodio Seri, a onda je probao Bjeković, ali je golman Voždovca odbranio.

22. minut: Voždovac vodi sa 1:0 u duelu sa Vojvodinom posle penala koji je izveo Junior Flemings. Naime, u 20. minutu Njegiš Petrović je skrivio penal i za taj prekršaj je dobio žuti karton, a onda su pre izvođena kaznenog udarca viđene i čarke između igrača dva tima, ali se situacija brzo smirila.

S obzirom na to da su obe ekipe startovale u raskoraku sa prolećnim očekivanjima i realnim vrednostima ekipa, imperativi uspeha po svaku cenu prisutni su na obema stranama. Voša bez Zukića, Radulovića, Lazarevića i Nikolića u sastavu.

DANAS NA KARAĐORĐU, U 24. KOLU, VOJVODINA DOČEKUJE VOŽDOVAC: Svaka utakmica kvalifikaciona

08.03.2024. 10:00 18:17