Debakl Vojvodine u Kruševcu (5:0)

20.04.2019. 15:32 21:11

Fudbaleri Vojvodine doživeli su pravi debakl na stadionu Mladost u Kruševcu. Podmlađeni tim Radovana Krivokapića nije imao šanse protiv raspoloženog Napretka koji je slavio sa 5:0.

Domaći fudbaleri su od samog starta krenuli izuzetno ofanzivno pripretivši u trećem minutu nakon kornera. Već se tada videlo da odbrana Vojvodine ne stoji dobro i da je pod pritiskom što je izazvalo nekoliko loših pasova.

Napredak je već u sedmom minutu stigao do vođstva i to nakon dugačke akcije. Započeo ju je Ndaje koji je našao Ilića u  golmanskom protoru. Ovaj je šutirao, a Rockov je uspeo da odbije loptu,. međutim  natrčao je Eskić i sa 17 metara šutira, Rockov je ponovo odbio loptu, ali na njegovu nesreću samo do Đorića koji je ostao usamljen na pet metara i  lako pogodio mrežu na veliku radost na tribinama.

Vojvodina je pokušala da odgovori dugačkim pasovima  prema najisturenijim Gojkovu i Đuriću ali odbrana domaćih sprečila je sve pokušaje gostiju. U 17 minutu novi gol u mreži Rockova. Ivanović je namestio loptu na dvadesetak metara od gola, bio je to neka vrsta  „skraćenog kornera“. Očekivao se centaršut ali je igrač Napretka šutirao direktno prema golu. To je iznenadilo Rockova i lopta je kroz njegove noge završila u mreži.

Napredak se tada svesno povukao i prepustio  kontrolu na sredini terena. Međutim, Gojkov i Đurić nisu uspeli da postignu pčogodak. Najbolju  priliku imao je Veselinović posle centaršuta Đurića, ali je njegov udarac glavom odbranio golman Petrović.

Radovan Krivokapić, trener Vojvodine, u drugom poluvremenu promenio je formaciju, ali su Kruševljani stigli do novog pogotka. Posle mirnea akcije Ivanović je centrirao sa desne strane po zemlji. Rockov je pokušao da stigne do lopte ali je spretniji i brži bio Ilić koji je pogodio mrežu. . Najbliža golu u drugom delu Vojvodina je bila u 69 minutu kada je Graovac pogodio stativu.

U 73 minutu novi pogodak. Pogrešio je Rockov koji loptu praktično poslaljo u noge Ivanovića,  a ovaj je sa ivice kaznenog prostora plasirao loptu u mrežu pogodivši desni ugao gola Vojvodine

Napredak ni tada nije stao. Ređali su se napadi pa je Ndaje efektnim volejom sa desetak metara pogodio mrežu.

Neki igrači ne zaslužuju dres Vojvodine

Radovan Krivokapić, trener Vojvodine: Šta reći pametno. Igrali smo anemično, bez želje i htenja. Bez agresije. Napredak je bio izuzetan, bolji rival.  Sledi duboka analiza jer prvenstvo još nije gotovo. Igrači moraju da shvate da su u velikom klubu i da u svakoj utakmici moraju da daju sve od sebe. Ima igrača koji i ne zaslužuju dres Vojvodine.

Milorad Kosanović, trener Napredak: Odigrali smo dobru utakmicu.  Bilo je želje na obe strane,  stigli smo do ubedljive pobede, ali na ternu nije bilo velike razlike. Presudila su prva dva brza gola pa su igrači Vojvodine izgubili i koncentraciju i bilo joj je teško i da se brani i da juri rezultat. Moglo je biti još golova,  a ja sam apsolutno zadovoljan. Sa malo više sreće mogli smo i do Evrope. Moji igrači su ovu utakmicu iskoristili da uče i čestitam im na pobedi.