Superliga Srbije u fudbalu : Spartak - Napredak 2:1(2:1)

10.09.2017. 16:57 17:04
Izvor: Youtube Printscreen

STADION: Gradski stadion, gledalaca oko 500, sudija: Đorđić  (Novi Beograd), strelci: Ivanović u 16. i 33. za Spartak,a Vukanović u 29. minutu za Napredak. Žuti karton: Čečarić, Jočić (Spartak),  Miladinović, Veškovac (Napredak). Crveni karton: Nikolić u 66.minutu (Spartak).

SPARTAK: Ostojić  7, Stojković 7(Kerkez), Ćalasan 7, Radovanović  7, Hajdin 7, Jočić 7, Šimura 7, Čečarić 7(Abaz, Torbica), Savković  7, Ivanović 8, Nikolić 7.

NAPREDAK: Ni. Petrović 6, Simonović 6 (Kasalica), Veškovac  6, Miladinović 6, Urošević  7, Šljivić 6, Markoski 6 (Milisavljević 6), Alivodić 7, Vulić 7, Ne. Petrović 6, Vukanović  7 (Đerić).

Spartak  je nastavio u pobedničkom ritmu. Na domaćem terenu četa Aleksandra Veselinovića savladala je Napredak sa 2:1. Boljom igrom Subotičani su prekinuli seriju Kruševljana i golovima Đorđa Ivanovića stigli do novog trijumfa.

Subotičani su u 16. minutu odličnu akciju krunisali golom. Šimura je uputio precizan pas do Hajdina na levoj strani, on prosledio loptu Nikoliću na ivici šesnaesteca, koji nesebično uposlio Ivanovića, koji je pogodio mrežu. Napredak je stigao do izjednačenja nakon kontre. Aleksa Vukanović je uputio šut, na kratko je odbranio Ostojić, lopta se  vratila ponovo do  napadača gotujućeg tima, koji je šalje u dalji ugao.

Ivanović je eurogolom ponovo golubove doveo u vođstvo. Uputio je silovit šut sa dvadesetak metara i loptu poslao u rašlje.

Nastavak susreta doneo je sasvim drugu sliku na terenu. Umesto lepe igre gledale su se čudne odluke arbitra Đorđića. U 60. minutu, Urošević je faulirao Nikolića u svom kaznenom prostoru, umesto da pokaže na belu tačku, sudija je napadaču Spartaka pokazao drugi žuti karton. Bio je domaći tim superiorniji, držao loptu u svom posedu. Nakon duela  Uroševića  i Nikolića, sudija je napadaču Subotičana pokazao drugi žuti karton na ovom meču i poslao ga ranije u svlačionicu.  Preselila se igra na polovinu domaćina, ali gosti nisu našli rešenje da zatresu mrežu Ostojića.