Superliga Srbije: Šampion siguran na Čairu

23.11.2019. 20:06 20:10
Izvor: Aleksa Vukanović, foto: FK Crvena zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Radnički, sasvim zasluženo jer je bio bolji rival. U utakmici gde je bilo više želje nego lepih poteza Beograđani su bili umešniji i zabeležili tri boda.

Na taj način crveno-beli u dobrom raspoloženju dočekuju meč sa Bajernom, u utorak.

Bez mnogo kalkulacija krenulo je na ,,Čairu“, obe ekipe su nametnule jak tempo, sa jasnom tendencijom da postignu gol. Žustrine je bilo, ali i čvrstih duela tako da mnogo prilika nije bilo. U 14. minutu dobar šut Bena iz slobodnog udarca – Petrović je odbranio. Obe ekipe napadale su po bokovima, ali potom ništa ozbiljnije nisu uspevale da urade. Marko Marin pripremio je jednu šansu Zvezdi u 27. minutu, ali od svega je bio samo korner. Nešto kasnije, Čumić je dobro šutirao na drugoj strani – Borjan je odbranio. Bilo je dakle pokušaja, ali utisak je i kada su ekipe dolazile u izgledne situacije da su birale pogrešna rešenja: šutirale kada je trebalo proigrati i obrnuto. U 41. minutu Zvezda je ipak povela. Strelac je bio Ben, na asistenciju Rodića.

Radnički je u nastavku krenuo po izjednačenje, pa je u uvodnim minutima imao incijativu. Crvena zvezda je bila opasna posle kontranapada, pa tako i u 50. minutu kada je Marin proigrao Bena, a ovaj loše šutirao. Na drugoj strani u prilici je bio Ostojić, ali je  Borjan bio na mestu. Priliku da ,,zatvori“ utakmicu imao je Tomane u 63. minutu, ali je Petrović bio oprezan i pokupio loptu. Umesto toga umalo je Haskić  izjednačio rezultat, ali je u poslednjem trenutku izblokiran. Potom je šutirao i Čumić, ali neprecizno. A, onda peh za ekipu Radničkog, zbog drugog žutog kartona teren je morao da napusti Ostojić, što je Nišlijama otežalo posao u pokušajima da izjednače. Prednost igrača više crveno-beli su umeli da iskoriste i u 77. minutu su poveli sa 2:0. Tomane je glavom loptu prosledio Vukanoviću koji ju je rutinski smestio u mrežu.

I. Lazarević

Radnički (N) – Crvena zvezda 0:2 (0:1)

NIŠ: Stadion ,,Čair“, gledalaca: 5.000. Sudija: Simović (Lovćenac). Strelci: Ben u 41. i Vukanović u 77. minutu. Žuti kartoni: Pantelić, Ostojić, Đorđević (Radnički), a Milunović (Crvena zvezda). Crveni karton: Ostojić (Radnički).

RADNIČKI: Petrović 6, Todorovski 6, Stevanović 6, Ostojić 6, Đorđević 6, Sulaka 6, Noma 6 (Knežević 6), Pantelić 6,5, Čumić 6,5 (Mitrović), Haskić 6,5, Mihajlović 6,5 (Bondarenko 6).

CRVENA ZVEZDA: Borjan 6, Gobeljić 6,5, Degenek 6, Milunović 6,5, Rodić 7, Vulić 6,5, Kanjas 6 (Ivanić), Ben 7, Marin 7, Vukanović 7 (Simić), Tomane 7.

Milojević: U Nišu nikad nije lako, Kosanović sjajno radi

22.11.2019. 14:40 14:41
Radnički bez Melega i Jirke; Kosanović: Hrabro protiv Zvezde

22.11.2019. 14:38 14:39