Superliga Srbije: Radnički – Vojvodina 1:2 (1:1) (Uživo)

13.09.2019. 17:54 20:00
Izvor: FK Vojvodina

Fudbaleri Vojvodine savladali su Radnički sa 2:1 u Nišu u okviru 8. kola Superlige Srbije.

Kraj utakmice.

90 5: Posle slobodnog udarca koji je izveo Meleg šutirao je Knežević, ali je Rockov bio siguran.

90 3. minut: Ofanziva Radničkog, pokušao je i Knežević, ali je Rockov lako uhvatio loptu.

90. minut: Igra se nadoknada od pet minuta.

90. minut: Odlična prilika za Radnički, Hasnić je šutirao sa 15 metara, lopta je išla na gol, ali je Saničanin uspeo da je fantastičnom intervencijom izbaci sa gol linije.

88. minut: Izvršena je treća izmena i u timu Radničkog: izašao je Nikola Čumić, a ušao Filip Knežević.

86. minut: Izmena u Vojvodini. Marko Đurišić je izašao, a Mirko Topić ušao. Pre toga je Haskić iz Radničkog šutirao, ali preko gola.

83. minut: Zbog prekršaja nad Sinišom Saničaninom, Stefan Mihajlović je dobio drugi žuti karton, a samim tim i crveni, pa je Radnički morao da nastavi da igra sa igračem manje. Ispraćen je aplauzom, jer je postigao vodeći gol na utakmici.

80. minut: Zbog prekšaja na sredini terena, žuti karton u ekipi Vojvodine dobio je Petar Bojić.

79. minut: Zbog prekršaja nad Bondarenkom na sredini terena, žuti karton u ekipi Vojvodine dobio je Nemanja Nikolić.

77. minut: Gol za Vojvodinu, strelac je Devetak. U duelu sa dvojicom igrača Radničkog na sredini terena, Nikolić je uspeo da zadrži loptu i potom idealno doda loptu do Devetka, koji je krenuo napred i šutirao sa oko 25 metara, poslavši loptu pod prečku golmana Petrovića.

76. minut: Izmena u Vojvodini. Umesto Bojana Matića, ušao je Nemanja Nikolić.

74. minut: Zbog povlačenja Pantelića za dres, žuti karton u ekipi Vojvodine dobio je Nikola Drinčić.

68. minut: Žuti karton za kapitena Radničkog Aleksandra Todorovskog zbog prekršaja nad Gemovićem kojim je sprečio kontranapad Vojvodine.

64. minut: Žuti karton je zbog prigovora dobio i pomoćni trener Vojvodine Dragan Šarac.

62. minut: Izmena u Radničkom, izašao je Veljko Batrović, a ušao Dejan Meleg.

61. minut: Izmena u Vojvodini. Izašao je Ognjen Đuričin, a ušao Miodrag Gemović.

58. minut: Velika prilika za Vojvodinu, ali je Bojanu Matiću golman Radničkog uspeo da odbrani. Stojković je prošao pored jednog igrača Radničkog i potom dodao loptu do Đuričina, koji je lepo proigrao Matića, a on je izbio sam ispred Petrovića i šutirao sa oko sedam-osam metara iskosa, ali je čuvar mreže domaćina odbranio njegov udarac.

56. minut: Stefan Đorđević iz Radničkog je povređen i morao je da izađe, a ušao je Nikola Stevanović.

47. minut: Ofanziva Vojvodine, pokušao je Drinčić, ali je njegov šut otišao preko gola. U isto vreme zbog povrede je ostao na travi Matić, ali srećom se brzo pridigao.

Počelo je drugo poluvreme.

Pre početka drugog poluvremena zbog rasprave sa navijačima Lalatović je dobio crveni karton i isključen je sa utakmice. Naime, Nakon što su igrači izašli na teren i članovi stručnog štaba Vojvodine došli do svoje klupe, nekoliko gledalaca sa istočne tribine je počelo da vređa Nenada Lalatovića, koji je sa njima ušao u verbalni sukob, a glavni sudija Novak Simović mu je zbog toga pokazao drugi žuti karton i time ga primorao da napusti klupu svog tima. Ekipu Vojvodine će u nastavku utakmice voditi pomoćnik Šarac.

Treneri Vojvodine i Radničkog Lalatović i Kosanović su imali žestok verbalni duel na kraju prvog poluvremena. Žuti karton je dobio Lalatović od glavnog sudije Simovića posle rasprave trenera Novosađana i sa arbitrom.

Kraj poluvremena

45 2:. minut: Zbog prekršaja nad Mihajlovićem na sredini terena, žuti karton u ekipi Vojvodine dobio je Marko Đurišić.

45. minut. Igraće se nadoknada od dva minuta. Bila je pauza zbog povrede Čumića.

43. minut: Mihajlović je bio u prilici, teška lopta za igrača Radničkog, ali je Rockov bio na mestu.

33. minut: Vojvodina je izjednačila na 1:1. Drinčić je centrirao sa desne strane, a Matić glavom samo prosledio loptu u dalji donji ugao golmana Petrovića.

32. minut: Mihajlović je šutirao sa oko 16 metara iskosa, ali je loše zahvatio loptu, koja je otišla van okvira gola.

21. minut: Posle kornera koji je izveo Drinčić, udarac glavom je uputio Vinsent, ali je loše zahvatio loptu, koja je otišla daleko van okvira gola.

19. minut: Vojvodina je imala prvu šansu na utakmici. Bojić je poslao lob pas ka Matiću u šesnaesterac, neko od odbrambenih igrača Radničkog ju je izbio, ali je ona potom ponovo došla do Bojića, koji je u trku šutirao sa oko 10-11 metara, ali je lopta prošla pored stative.

14. minut: Đorđević je centrirao sa leve strane, a Čumić sa tri metra pokušao da postigne gol, ali je Rockov uhvatio loptu.

9. minut: Mihajlović je dobio žuti karton.

9. minut: Radnički je poveo sa 1:0. Pantelić je šutirao sa oko 22 metra iskosa, lopta je odskočila u petercu Vojvodine, a potom ju je Mihajlović sa tri metra prosledio u suprotni ugao golmana Rockova.

Utakmica je počela.

Na stadionu je prisutno oko 1.000 gledalaca, među kojima su i tridesetak navijača Vojvodine.

Novosađani su trenutno drugi na tabeli sa pet pobeda, remijem i porazom, a Nišlije pete sa četiri pobede, remijem i dva poraza.

Sastavi

Radnički: Petrović – Đorđević, Ostojić, Todorovski, Bondarenko – Haskić, Čumić, Garib, Mihajlović – Pantelić, Batrović.

Vojvodina: Rockov – Stojković, Veselinović, Saničanin, Devetak – Drinčić, Đurišić – Đuričin, Bojić, Vinsent – Matić.