SUPERLIGA SRBIJE: Rad - Vojvodina (1:2)

30.11.2019. 14:21 17:56
Izvor: Nikola Drinčić u letošnjem susretu Vojvodina - Rad (5:0) Foto: J. Grlić

U 18. kolu Linglong Superlige Srbije Vojvodina je odnela sva tri boda sa Banjice savladavši domaći Rad sa 1:2.

Vojvodina je tako izbila na drugo mestu na tabeli sa 39 bodova i pretekla Čukarčki koji je igrao nerešeno sa Radnikom. Crvena zvezda je prva sa 43 boda i dve utakmice manje.

Mogla je Vojvodina i ubedljivije da pobedi, ali je Topić pred kraj utakmice promašio penal. Sve u svemu, solidna i borna utakmica na Banjici.

Tok utakmice:

88` Perendija iz slobodnog sa oko 25 metara ali van okvira gola

87` Zukić iskosa sa 12 metara, ali u spoljnu mrežu

86` Trninić je šutirao sa oko 30 metara, lak posao za Rockova

84` Vojvodina propustila šansu. Topić promašio penal. Prethodno je Patrović oborio Neškovića u kaznenom prostoru Rada

72` Drinčić sa oko 35 metara, ali preko gola

69` Eze je ponovo u šansi. Proigrao ga je Topić. IPak, lopta ide preko prečke

67` Kasalica je pokušao glavom, ali preko gola

57` Šutirao je Busnić sa oko 18 metara, ali pored gola Rockova

51` Šansa za Vojvodinu. Matić je dodao Ezeu koji je sa sedam metara šutirao, ali je Marković izbio loptu

46` Pokušaj Trifunovića iz velike daljine, ali preko gola

PRVO POLUVREME JE ZAVRŠENO

45 3` GOOOL Vojvodina vodi sa 1:2 Strelac je Stojković. On je u kontranapadu Vojvodine zaobišao golmana Markovića, potom predriblao jednog odbrambenog igrača Rada u lagano sa tri metra gurnu loptu u gol

43` Eze je poušao volejom, ali preko gola

41` Dobar šut Kasalice, ali preko prečke

39` Golman Rada Marković se istakao. Odbranio šuteve Matića, Gemovića i Tomića, sve u jednom napadu

35` Trifunović u ekipi Rada umesto Bjedova koji je u duelu sa Topićem povredio oko. Topiću žuti karton

29` GOOOL Vojvodina je izjednačila na 1:1. Strelac je Topić koji je loptu koju je Drinčić centrirao iz slobodnog udarca, prosledio u mrežu

22` GOOOL Rad vodi sa 1:0. Pogodak je sa bele tačke postigao Perendija. Prethodno je Veselinović u svom kaznenom prostoru igrao rukom

17` Drinčić je probao glavom nakon kornera ali je lopta otišla preko gola

12` Milošević šutira sa oko 12-13 metara iskosa, ali Rockov hvata loptu

11` I dalje bez udarca na gol na obe strane

5` Početak utakmice bez prilika za pogodak. Igra se na sredini terena