Superliga: Spartaku bod na Čika Dači

01.04.2023. 15:59 16:08
Izvor: pixabay.com

Po nakvašenom terenu na stadionu u Šumaricama, odigrana je važna utakmica u Kragujevcu.

Domaćin stremi plasmanu u plej-of, dok su Subotičani, posle lošijih rezultata u poslednje vreme, doveli sebe u situaciju da moraju da strepe za opstanak u Superligi. Novi trener „plavih golubova“ Milan Milanović na svom debiju je načinio nekoliko izmena u sastavu, želeći da stigne do bod(ov)a, toliko neophodnih njegovom timu.

Zapretili su igrači iz Šumadije u 8. minutu preko Vidovića, ali je njegov udarac bio slab i Dubljanić ga je lako zaustavio. Ipak, u 19. minutu radovali su se Kragujevčani. Nakon što je Đurić ubacio s leve strane loptu u peterac, a na pravom mestu bio je Stefan Čolović, koji je uspeo da je ćušne u mrežu za 1:0.

Tek u 30. minutu izveli su kontru gosti, Luka Bijelović imao je priliku da ga učini i te kako opasnim, ali je komplikovao i na kraju je odbrana Radničkog 1923 privremeno otklonila opasnost. Nakon nabačene lopte Srećkovića iz kornera, sjajno je skočio Japanac Šimura, uputio udarac glavom, ali je prečka bila saveznik ekipe u crvenim dresovima.

Mogao je tim trenera Dejana Joksimovića da duplira prednost u 36. minutu, kada je Milunović savladao golmana Dubljanića, ali je taj gol opravdano poništen zbog ofsajda. Tek što je igra bila nastavljena, lopta je stigla do Subotičanina Petra Stanića, koji se lepo namestio i udarcem s 25 metara, uz „asisteniciju“ Ivanovića iz Radničkog 1923, izjednačio rezultat na 1:1.

U nastavku su, igrao se tada 54. minut, Rošević i Bijelović sjajno kreirali akciju po desnoj strani, nakon koje je kapiten Spartaka ŽK Nikola Srećković odlično utrčao pred gol i na majstorski način doveo subotički tim u vođstvo od 2:1.

Svim silama krenuli su u tim trenucima Kragujevčani u pokušaje da stignu makar do izjednačenja. To je otvaralo praznine u njihovoj odbrani, pa je u 72. minutu Šimura šutirao između dvojice odbrambenih igrača, ali pravo u ruke golmana Mladenovića. U 77. minutu Dubljanić je bio uspešniji od Zorića, izbivši loptu u korner, nakon kojeg je Džefri Činedu nadskočio Ostojića i izjednačio rezultat na 2:2.

Do kraja je, u četvrtom minutu nadoknade, Čolović imao stopostotnu priliku, ali je Dubljanić spasao svoj gol i ostao je utisak da osvojenim bodom nisu bili zadovoljni ni u jednom od tabora dva rivala.

Radnički 1923 – Spartak ŽK 2:2 (1:1)

KRAGUJEVAC: Stadion „Čika Dača“, gledalaca: 1.500, sudija: Marko Ivković (Lajkovac). Strelci: Čolović u 19. i Činedu u 77. za Radnički 1923, a Stanić u 38. i Srećković u 54. minutu za Spartak ŽK. Žuti kartoni: Vidović, Ponjević, Evandro (Radnički 1923), a Tošeski, Tanasin (Spartak ŽK).

RADNIČKI 1923: Mladenović 6,5, Ponjević 6,5, Ivanović 6,5, Miličić 7, Pecelj 6,5, Krajišnik 6,5 (Zorić 6,5), Vidović 7, Vidosavljević 7, Čolović 7, Đurić 6,5 (Evandro 6,5), Milunović 6,5 (Činedu 7, Maksimović -).

SPARTAK ŽK: Dubljanić 6,5, Tanasin 6,5, Ostojić 6,5, Bugarin 6,5 (Bogićević 6,5), Bureković 6,5 (Vitorović 6,5), Šimura 7, Rošević 7 (Ado 6,5), Tošeski 6,5 (Todoroski 6,5), Stanić 7 (Tumbasević -), Srećković 7, Bijelović 7.