Superliga: Spartak nadigrao Metalac

23.10.2021. 19:16 19:17
Izvor: pixabay.com

Fudbaleri Spartaka ŽK vezali su drugu pobedu u prvenstvu i vratili se na pravi kolosek.

Golubovi su bili mnogo bolji od Metalca i zasluženo slavili.

Spartak je bolje počeo meč, imao inicijativu. Metalac je bio prinuđen da bude na svojoj polovini. U 11. minutu sporna situacija, bilo je pitanje da li je nekog od igrača gostiju lopta pogodila u ruku, u njegovom kaznenom prostoru. Konsultovan je VAR i pokazano na belu tačku. Najstrožu kaznu izveo je Tufegdžić, a Maslarević sjajno odbranio. Subotičani se nisu uzdrmali već su nastavili sa napadima. Pritiskali su goste već na njihovoj polovini, krali im lopte, a onda kreirali dobre akcije. Tek povremeno Gornjemilanovčani su pretili Subotičanima ali sve je to bilo bezopasno. Inicijativa se domaćima isplatila u kada je nikolić, na asistenciju Šimure, savladao Maslarevića, a samo malo kasnije u prilici je i Vidaković ali je neprecizan.

U nastavku se ništa nije promenilo, i dalje je Spartak bio bolji iako se očekivalo da gosti krenu otresitije. Ništa od toga nije bilo, bliži je domaćin bio drugom golu nego Metalac izjednačenju. Golubovi i jesu stigli do pogotka, preko Nikolića, ali je on poništen zbog navodnog ofsajda. Na intervenciju VAR sobe ta odluka je preinačena i Spartak je poveo sa 2:0. Tek posle tog primljenog gola gosti su krenuli nešto agresivnije, svakako - kasno. U isto vreme i ,,golubovi“ su bli vrlo disciplinovani i otklanjali svaku eventualnu opasnost.

Ostalo je 2:0.

I. Lazarević

Spartak Žk – Metalac 2:0 (1:0)

SUBOTICA: Gradski stadion, gledalaca: 100. Sudija: Marković (Beograd). Strelac: Nikolić u 31. i 65. minutu. Žuti kartoni: Jezdimirović, Šimura (Spartak) a Stojić, Furtula (Metalac).

SPARTAK: Dubljanić 6, Šimura 6,5, Bogićević 6, Ivančević 6, Srećković 6 (Mihajlović 6), Nikolić 8, Milošević 6,5 (Dunđerski), Vidaković 6,5, Jezdimirović 6,5, Tufegdžić 6,5 (Savković), Bijelović 6.

METALAC: Maslarević 6, Stojić 6, Fićović 6, Šarić (Apija), Đurić 6 (Stuparević 6), Odada 6, Vasiljević 6 (Nikolić), Antonijević 6, Mlađović 6, Vlalukin 6,5, Furtula 6.

Mladost preokretom do pobede nad Kolubarom

Fudbaleri Mladosti savladali su u Lučanima ekipu Kolubare rezultatom 3:1 (1:1) u meču 14. kola Linglong Superlige Srbije.

Učinili su to posle preokreta, pošto su gosti iz Lazarevca prvi došli do prednosti u 16. minutu. Tada je strelac vodećeg pogotka bio mladi defanzivac Vasilije Bakić. Međutim, samo osam minuta kasnije Mladost je izjednačila, a pogodak za izjednačenje postigao je iskusni Milan Bojović. Domaći su bili konkretniji u nastavku, stvorili više prilika i naplatili ih tek u poslednjih nekoliko minuta. Najpre u 85. kada je preokret doneo Bojović drugim golom na meču i u sezoni, da bi u četvrtom minutu nadoknade pečat na trijumf Lučanaca stavio Saša Jovanović.